Izlet 2 dana - Gospić, Gacka i Plitvička by AT

JURICA

New member
da ne ostane ona '000 051' km od ove godine, ovaj vikend odlučio sam malo posjetiti moto susret u Gospiću, pa dalje kud me put odvede . . . Obzirom da mi sunčanje nije jača strana odluka je pala na kontinentalni dio i to počev od riječice (doline) Gacke pa sve do poznatih Plitvičkih jezera koje sam prešao kopmpletne i to pješke ( ne ponovilo se više ). Ulaz 110 kn ( pristojna cijena ) sa uključenim vožnjama busom i brodom. Na prehrambenim punktovima cijene su relativno dobre - voda 0,5 lit 10 kn, sokovi 0,5 lit 15 kn, cijelo pile 64 kn / pola pileta 32 kn, peciva i kolači od 10 kn ( rolice sa sirom ) do 15 kn ili 2€ za različite štrudle po komadu. Spavanje u okolici Plitvičkih jezera od 75 - 110 kuna bez doručka što je vrlo pristojna cijena ali ono što je najvažnije nema više toliko jednokrevetnih soba jer im nije isplativo. Prespavao sam u mjestu Četrinje ili sl oko kojeg je nekoliko vrlo dobrih restorančića za koje vrijedi tko prvi njegov stol , naime uvečer se čekalo vani na red i to u svim restoranima što smatram dobrim odazivom turista za ovo doba godine.
U dva dana napravio sam nešto više od 700 kilometara lagane vožnje uz prosjek brzine 70 - 110 km/h i prosječne potrošnje 4,76 litara. Evo nekoliko slikica sa puta, uz napomenu kako sam slikao isključivo sa mobitelom . . .

slike nikako da posložim jer, ili mi komp poblesavio ili nekaj dr ne štima jer mi samo vraća 3 reda unatrag kada želim nešto napisati i ne vidim ništa -


lp




























 
JURICA said:
slike nikako da posložim jer, ili mi komp poblesavio ili nekaj dr ne štima jer mi samo vraća 3 reda unatrag kada želim nešto napisati i ne vidim ništa

Lepo lepo Jurica, svaka čast , ma predivno, odlične slike, majstore !

Baj the vej, ak očeš dojde ti doktor kompa poglednuti..
 
Jesu ono klenovi ili sta, super su plitvichka jezera al 110 kuna je previse....
extra slike samo se bojim da admin ne obrise ovo jer ovo ide u putopise koliko kontam....


L.P
 
JURICA said:
Ulaz 110 kn ( pristojna cijena ) sa uključenim vožnjama busom i brodom. Na prehrambenim punktovima cijene su relativno dobre - voda 0,5 lit 10 kn, sokovi 0,5 lit 15 kn, cijelo pile 64 kn / pola pileta 32 kn, peciva i kolači od 10 kn ( rolice sa sirom ) do 15 kn ili 2€ za različite štrudle po komadu.
Upravo radi tih njihovih "pristojnih" cijena svaki put se uredno provezem pokraj njih... :mrgreen:
 
Stvarno, imamo se čime za pohvaliti, u Rvackoj ima fantastičnih ruta za bikere, uostalom kamo god okrenuli volan doživljaji su fantastični. Upoznao sam par likova koji svaki vikend pohode Istru . Od početka do kraja,pa onda opet iznova, mislim da definitivno treba čim više ovakvih puteva i fotki objavljivati da se ljudima probudi mašta.
 
Igorak said:
Jesu ono klenovi ili sta, super su plitvichka jezera al 110 kuna je previse....
extra slike samo se bojim da admin ne obrise ovo jer ovo ide u putopise koliko kontam....


L.P

istinu na vidjelo - samo klenovi, u cijeloj šetnji sam vidio samo 1 pastrvu !!!!!!!

ropee said:
Stvarno, imamo se čime za pohvaliti, u Rvackoj ima fantastičnih ruta za bikere, uostalom kamo god okrenuli volan doživljaji su fantastični. Upoznao sam par likova koji svaki vikend pohode Istru . Od početka do kraja,pa onda opet iznova, mislim da definitivno treba čim više ovakvih puteva i fotki objavljivati da se ljudima probudi mašta.


Htio sam ja na Velebit ali se ne usudim ići sam radi mogućeg gubljenja - plan mi je svakako, sa đipovima ili na motoru, ali Velebit se mora upoznati pošto više poznajem gore u Slo nego kod nas.
lp
 
ropee said:
Stvarno, imamo se čime za pohvaliti, u Rvackoj ima fantastičnih ruta za bikere, uostalom kamo god okrenuli volan doživljaji su fantastični. Upoznao sam par likova koji svaki vikend pohode Istru . Od početka do kraja,pa onda opet iznova, mislim da definitivno treba čim više ovakvih puteva i fotki objavljivati da se ljudima probudi mašta.
zaista cila država je pre lipa ma na koji god dio se uputiš imaš šta vidit i guštat se vozit jedino triba izabrat pravo vrime bez prevelikih gužvi na cestama  (y)