izmjena faznog lanca

Na mom mijenjan na 25000 km,ali veli mi meštar ak se redovito (svakih 5-7 tkm)napinje može i više izdržati
 
Jebes lanac,bitno da ima dosta ulja u yamahi  :mrgreen: dats d problem  :LOL:
 
vladof said:
Na mom mijenjan na 25000 km,ali veli mi meštar ak se redovito (svakih 5-7 tkm)napinje može i više izdržati

Fazni lanac je onaj u mašini ... a to o čemu ti pričaš je pogonski lanac ..  :wink:


fazni se mijenja na cca 75k .. zavisi od motora do motora, ali to je neki orjentir  (y)
 
Zavisno o tipu motora...i tipu lanca (morse-ov....ili silent chain)....lanac traje oko 40.000 km....sve preko toga je vec rizik.... 8)
 
bmw m 5 said:
Zavisno o tipu motora...i tipu lanca (morse-ov....ili silent chain)....lanac traje oko 40.000 km....sve preko toga je vec rizik.... 8)

uff koliko će me to koštat, taman pred kraj ljeta ću okrenut 40k
 
ŠILE na vrijeme je najbolji odgovor. a kad je to?  (y)
BMW M5 Nisam niti znao da se mjenja silent onaj debeli mislio sam da je onaj dok je motora. a tako i valjda je u praksi ? mislio sam na onaj koji pokrece bregastu
STRASILO veliš oko 75tkm ti mi daješ nadu  :).
jel se desilo da lanac pukne kad onak ko od šale?  :mrgreen:
 
strasilo said:
Fazni lanac je onaj u mašini ... a to o čemu ti pričaš je pogonski lanac ..  :wink:


fazni se mijenja na cca 75k .. zavisi od motora do motora, ali to je neki orjentir  (y)
pa da onaj u mašini,a moral sam ga mijenjati jer nije napinjan  pa se cak i natezac odkrhnul i pal u blok,jedva ga izvadil magnetom,navodno je to bolest klr-a  :misli:
 
jel te baca said:
ŠILE na vrijeme je najbolji odgovor. a kad je to?  (y)
BMW M5 Nisam niti znao da se mjenja silent onaj debeli mislio sam da je onaj dok je motora. a tako i valjda je u praksi ? mislio sam na onaj koji pokrece bregastu
STRASILO veliš oko 75tkm ti mi daješ nadu  :).
jel se desilo da lanac pukne kad onak ko od šale?  :mrgreen:
taj u motoru se zove silent chain....jer je takve konstrukcije...viseredni....sa "V" profilom...tu vrstu koristi vecina motora..a ima i nekih modela koji koriste morse-ov fazni lanac(slican obicnom pogonskom lancu).....npr yamaha fzr 600....te starije generacije motora....Prije nego pukne...lanac itekako pocme lupati...nakon sto je pojeo sve vodilice unutar masine....najvise ga cujes pri vrhu...poklopca ventila....to bi i gluh covjek cuo...jer je zvuk karakteristican..... :mrgreen:
 
Najbolje se čuje ujutro nakon nekoga motopartya  :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
Zavisno o tipu motora...i tipu lanca (morse-ov....ili silent chain)....lanac traje oko 40.000 km....sve preko toga je vec rizik.... 8)
¸

Zar originalni lanac (prva ugradnja) ne traje malo duže od 40K ... pa tek onda svaki slijedeći ide na spomenutu kilometražu ? ...  :misli:

a zvuk je stvarno specifičan ....  :mrgreen:
 
strasilo said:
¸

Zar originalni lanac (prva ugradnja) ne traje malo duže od 40K ... pa tek onda svaki slijedeći ide na spomenutu kilometražu ? ...  :misli:

a zvuk je stvarno specifičan ....  :mrgreen:
ja sam neki prosjek izvukao.....jebemu....moze i vise..ali tu puno igra ulogu vrsta motora....i naravno nacin voznje.....kao i uporaba kvalitetnih motornih ulja.....ali s obzirom da r makine voze mladji vozaci....to bi moglo biti to...plus minus 10.000 km..... :?
 
ispada onda da je definitivno Šile dao najbolji odgovor ...  :mrgreen:  (y)
 
strasilo said:
ispada onda da je definitivno Šile dao najbolji odgovor ...  :mrgreen:  (y)
aha..ali zaboravljas da je vrijeme relativan pojam....ja bih ipak drzao brojeva na cajgeru...
 
vladof said:
pa da onaj u mašini,a moral sam ga mijenjati jer nije napinjan  pa se cak i natezac odkrhnul i pal u blok,jedva ga izvadil magnetom,navodno je to bolest klr-a   :misli:

Da, u mašini, ali to nije fazni lanac nego lanac kontrautega. Velika bolest
KLRa, samo ukucaj u gugl doohickey i sve ćeš pronaći što trebaš znati.
Problem je u nekvalitetnom tvorničkom zatezaču tog lanca koji često popusti
za tren. Ima za kupiti aftermarket koji riješava problem. Po meni izrazito glupo
riješeno. Neke druge firme imaju prijenos zupčanicima, pa ih to ne brine.  8)