izmjena ulja na peugeotu

dexter

New member
:shock: dali mi netko moze pojasniti di se točno ispusta i ulijeva ulje ? radi se o peugeotu Vivacity 50. I je li netko zna koliko i kakvo ulje bi trebalo ici? na servis bi mora čekati tjedan dana a malo mi je hitno!
 
misliš na ulje u prijenosu ... ?

sipaš ulje za mjenjač (za auto 80w ) ide manje od 2dcl (mislim 1,2 ... ali piše ti )
 
:misli: :misli: :misli: :shock:da ulje iz prijenosa. ali ne vidim nigdje sa donje strane masine nikakav vijak za ispustit ulje kak je na motociklima, tak sa u biti ne znam kako ga ispustiti, pa sam mislio ako je netko to radio na peugeotu da mi pojasni di otpustiti da iscuri staro ulje, te sta odvrnuti da se ulije novo. ne mogu nigdje na netu naci manuals, pa ak neko zna nek javi!
 
sa doljnje strane imaš mali vijak (ključ 10 ) skroz sa zadnje strane.... a sa gornje imaš ili plastični bijeli "leptir" vijak, ili crni plastični sa četvrtastom glavom ...  (y)
 
Nasao sam vijak (kljuc 11) između polugice zadnje kočnice i natpisa o ulju (0,12 L) na bloku. ne vidim nikakvih drugih vijaka kako ti kazes. da li je moguce da se sve to radi kroz tu rupu ( nisam se s takovim nečim još sreo)? neme mi to bas logike, ali s donje strane nema nikakvih vijaka, kao ni s gornje, a taj što sam našao, čini mi se da je to kao na tomosu automaticu za kontrolu razine ( onaj sa strane, sa glavom za odvijač) . ako znas da li se to radi kroz taj provrt, molim te da mi pojasnis postupak vađenja starog ulja? unaprijed hvala strasilo!
 
ajde ako ti nije teško uslikati, pa ti zaokružim šta je šta...  (y)
 
Nema izmjene ulja kod novijih peugeot skutera. Unutra je trajno punjenje. Kao kod vecine modernih automobilskih mjenjaca i diferencijala. Vijak sluzi za kontrolu nivoa ulja i eventualno nadopuna.
 
bmw m 5 said:
Nema izmjene ulja kod novijih peugeot skutera. Unutra je trajno punjenje. Kao kod vecine modernih automobilskih mjenjaca i diferencijala. Vijak sluzi za kontrolu nivoa ulja i eventualno nadopuna.

Ako ima nadopunu onda to ujedno moze sluziti za pustanje i ulijevanje novog ulja...

 
Moze i ispustiti ulje,ali ako ga digne na zadnji :mrgreen:. Cep je bas nekako smjesten u sredini boka,tako da neznam kako bi moglo sve izaci van.....
 
pa skinuti masinu, kada se cisti garez sa klipa, ispuha i glave i onda promijeniti ulje u prijenosu...  (y)
 
Evo ljudi i slike, pa ako mister strasilo moze da pomogne ili vec netko, sori sto toliko kasnim sa slikama, hvala svima na dobroj volji.  :misli: (y)
 
ako je takva šema, onda je drug BMW dobro rekao...  (y)

ne trebaš mijenjati ulje.... ali ako baš imaš nevjerovatnu želju za tim zahvatom, onda uzmi običnu veću špricu i 20cm tankog crijeva i izvuci ulje van, i na isti način vrati novo ulje unutra.....

Nivo ulja ti mora biti do tog vijka....