Izrada konektora

Sat je funkcionalan, kupio sam na talijanskom ebayu cijelu elektroinstalaciju i dao u kaptol cargu da mi ju zamjene. Međutim, trošak te zamjene je ispao višestruko veći nego što sam očekivao - na kraju sam sav taj rad u servisu platio 1330 kn! Osim instalacije, zamjenio sam i pumpu od kocnice, ali mislim da je to zanemarivi dodatak. Što mislite o toj cijeni servisa?

Inace, receno mi je da su napisali 7 sati na racun, a da je ustvari trajalo i vise. Medjutim, na motoru se sigurno nije pocelo raditi prije pola 9, a poziv da mogu pokupiti motor sam dobio u pola 3.. A koliko znam, jedan covjek radi taj servis.

Sada imam i viska instalacija, malo su rezane i nisu skroz kompletne ali sigurno ima dosta iskoristivih dijelova i kablova, pa ponudite nesto ako nekome treba..
 
ja ti samo mogu reći da bih ti ja za te pare napravio to sve i još te odveo na ćevape...  (y) (y)

ali kako se radi i ovlaštenom servisu, recimo da je to nekakva "normalna" cijena za takav poduhvat i ako uzmeš da si motor dobio nazad isti dan, možeš biti sasvim zadovoljan ...  (y)

ali mi nije jasno zašto su ti rezali staru instalaciju ako su ju mogli izvući kompletnu .. ?!?  :misli:
 
strasilo said:
ali mi nije jasno zašto su ti rezali staru instalaciju ako su ju mogli izvući kompletnu .. ?!?  :misli:

stara instalacija je nazalost bila rezana kod ugradnje proslog, zamjenskog kilometar sata.. koji je to majstor radio i zasto bas tako, ja ne znam. zato sam i kupio cijelu novu.
 
cinjenica je da ima posla ako se zeli nova instalacija KVALITETNO montirati na motor...postivajuci sve "puteve" i "stranputice" po kojima je stara instalacija isla....da to bude kvalietno pricvrsceno..i provuceno....cuj...ovlasteni servis...satnica 200 kn....uglavnom...mogao si u fusu proci za duplo manje.... 8)
 
bmw m 5 said:
cinjenica je da ima posla ako se zeli nova instalacija KVALITETNO montirati na motor...postivajuci sve "puteve" i "stranputice" po kojima je stara instalacija isla....da to bude kvalietno pricvrsceno..i provuceno....cuj...ovlasteni servis...satnica 200 kn....uglavnom...mogao si u fusu proci za duplo manje.... 8)
Mislim da je to bila nit vodilja svih odgovora u ovoj temi...  :mrgreen:
 
        ...ovih 50 eur od straša je, odoka gledajući, prilično manje od 1330 kn. Iako mi se čini da je i on "nasvirao" cijenu...
 
gerijatrijo, čitaj sve po redu ...  :jesus:

50€ je bila cijena za pospajati instalaciju sa satom ... a zamjena kompletne instalacije teško da bih radio za manje od 100€  :jesus:
 
Platio je 1330 kn,al sa zamjenom pumpe kocnice.
E sad kolko kosta pumpa kocnice?  :)
 
strasilo said:
gerijatrijo, čitaj sve po redu ...  :jesus:

50€ je bila cijena za pospajati instalaciju sa satom ... a zamjena kompletne instalacije teško da bih radio za manje od 100€  :jesus:

      ...pa problem je bio spajanju postojeće instalacije sa satom, a on je čitavu mijenjao jer je kupio drugu preko Ebaya. Dakle najkraći i najeftiniji put za sjedni-vozi je bio 50 eur. A pumpa kočnice je priča za sebe... 
 
samo pumpu kočnice (sa potrebnim odzračivanjem sistema) promjenim za 150 kuna... ako je samo to ...a da bi bilo rađeno sve u komadi kao i tamo, opet nebi prešlo 800 kuna ...  (y)