Izrada predmeta od silikona - Di kupit neki silikon kit u HR ili bližoj okolici?

cdawg

Active member
znači ja imam kalupe, ali mi treba sama smjesa da ulijem i da se ukruti.

ako neko ima iskustava s ovim, lijepo molim mali opis u smislu kako, šta, gdje ovo ono.

fala
 
Kakvi su kalupi, kaj češ ljevati.. :misli:
...imam neka iskustva sa kalupima i odljevima jer sam se jedno duže vrijeme bavil restauracijom.. pa ak ti mogu pomoči..
 
Firma mi se bavi izradom gumeno tehničke robe za industriju i farmaciju, materijal s kojim najčešće radimo su razne vrste guma i silikon. Imamo svoje kalupe (alate) u koje se pri visokim temperaturama ubacuje silikon i onda se u hidrauličnim prešama stisne na određeno vrijeme potrebno da se taj proizvod "ispeče" ili kako ti kažeš da se "ukruti". Nisam još se susreo s time da se ulije i ukruti samo od sebe (što ne znači da ne postoji) :)
 
Cvitak said:
Firma mi se bavi izradom gumeno tehničke robe za industriju i farmaciju, materijal s kojim najčešće radimo su razne vrste guma i silikon. Imamo svoje kalupe (alate) u koje se pri visokim temperaturama ubacuje silikon i onda se u hidrauličnim prešama stisne na određeno vrijeme potrebno da se taj proizvod "ispeče" ili kako ti kažeš da se "ukruti". Nisam još se susreo s time da se ulije i ukruti samo od sebe (što ne znači da ne postoji) :)

postoji, kipari ga koriste za izradu kalupa
 
Silikon..a? :mrgreen:

burningMan35.jpg
 
Bollocks!! said:
Silikon..a? :mrgreen:

burningMan35.jpg

Dobar ti je škrljak,  (y) di si ga kupil  :misli: :mrgreen:
 
cdawg said:
znači ja imam kalupe, ali mi treba sama smjesa da ulijem i da se ukruti.

ako neko ima iskustava s ovim, lijepo molim mali opis u smislu kako, šta, gdje ovo ono.

fala

ima clox neke frendove koji rade sa silikonom oklope za AD&D, javi mu se na PP
 
u mom poslu se koristi silikom koji se sastoji od 2 komponente i kad se pomjesaju onda se od 15 do 30 min stvrdnjavaju,naravno treba znati koja tvrdoca ti treba jer ove za moje potrebe su od 20-25 shora (više je tvrđe)
400-500kn  obe komponete po 1l znaci 2lsveukupno jer se mjesaju 1:1
Nikakve temp... itd  za silikon nisu potrebne vec zamjesas i lagano uspes u taj kalup i i ocrtava se savršeno

Kupiti u ducanima sa stomatološkim zubotehnickim materijalom...medica,medicalintertrade,sanitarija,sljeme dental
 
cdawg said:
znači ja imam kalupe, ali mi treba sama smjesa da ulijem i da se ukruti.

ako neko ima iskustava s ovim, lijepo molim mali opis u smislu kako, šta, gdje ovo ono.

fala


Jesi kontaktiro Glumičića  :misli:
 
fala svima na odgovorima.

o tome da će se gumeni kurac pojavit u temi, nisam ni sumnjao  (y)

čim stignem, bit ću slobodan javiti se vama koji ste mi bili detaljniji.

fala lepo  (y) (y) (y)
 
teta mi je bila zubotehničar .... pa sam kod nje vidio masu za izradu kalupa za zube.... ima i neke koji su "gumenkasti" .. mogu ju pitati ... :neznam:
 
I mene također zanima ako netko ima iskustva iz prve ruke,zanimaju me točno detalji.
Zna bit pain in the arse radit kalupe sa stakloplastiko,a trebaju mi za pravljenje oklopa motora od istog materijala(stakloplastike)

Vidio sam dosad samo ovo,i čimi se dosta dobro.

How to make a mould for a carbon fiber (fibre) part

Ali je dosta skupo,to malo tog materijala koji je samo opisan sa "mould making putty" košta 400 kn na ibeju...
 
ima to također kupiti u gore navedenim ducanima... ima i strasno skupih ali za ove potrebe je dovoljan jeftiniji i jos ako je za zuboteh kao od zhermack  zetalabor2.6kg  koji  je 85shora  i mislim  oko 350kn sa aktivatorom onda nemna greške
ovi koji su za stomatologe su malo mekši
 
Ako trebas zubarske ili zubotehnicke samopolimerizirajuce a ili c ,dvokomponentne silikone javi na pp kolicinu i zelju za tvrdocom. Javim ti cijenu.
Pakiranja su 900 ml, 600ml, a imas i u kartušama od 48-50ml'
 
Da malo oživim temu.. gdje bi se mogao izraditi blatobran od old timer vozila? Naime, postojeći je poprilično istrunuo i trebalo bi ga zamjeniti, pa sam mislio da bi možda bilo jeftinije izraditi novi od plastike ili nekog drugog materijala, a ne znam gdje bih ni koga pitao za to.
 
veki333 said:
Da malo oživim temu.. gdje bi se mogao izraditi blatobran od old timer vozila? Naime, postojeći je poprilično istrunuo i trebalo bi ga zamjeniti, pa sam mislio da bi možda bilo jeftinije izraditi novi od plastike ili nekog drugog materijala, a ne znam gdje bih ni koga pitao za to.
[/quote

Javi se Kocki!