Izrada stendera!!!

djuka0505

New member
Na stranici http://www.motostil.com/savjeti/index.php?id=cl7 sam nasao clanak o izradi stendera. Sve je ljepo objasnjeno, materijal koji je
potreban, alat za izradu, postupak, savjeti, ali pise da bi trebalo imat vec gotove stendere prema kojima bi radili nove. Problem je sto ja nemogu nabavit vec gotove stendere po kojima bi radio druge. Napravio bih stendere za ninju ZX-7R (nije moja vec prijateljeva, j... ga).
Dali ima itko ikakve mjere za stendere, kolika mora bit visina, sirina i jos pokoji pametan savjet?
 
ja sam sebi ovo napravio davno od hrpe starog hrđavog metala...nije nešto ali služi svrsi...

edit: http://www.geocities.com/bla_bil/stand/

:bonk:

edit 2: vidim da si iz Otoka pa ako si u prolazu i ako te baš jako zanima uživo vidit tu kreaciju možeš naletit...
 
I ja sam razmišlja o tome ovi dana!! :)
No pošto nemam alata ni radione!!
imali ko volje da mi napravi (po nekoj pristupačnoj cijeni???
Ja bi kupio cijevi i kotače :wink:

cl7_16.jpg
 
da nisi s druge strane bej-ha ja bi ti za đabalesku...jbg....preseli se...lol
 
bruno said:
da nisi s druge strane bej-ha ja bi ti za đabalesku...jbg....preseli se...lol

nema veze! doću ja motorom po to! :mrgreen: :mrgreen:
:wink:
Ipak Hvala kad taako čujem dobru volju-kao da jesi! :wink:
 
djuka0505 said:
Na stranici http://www.motostil.com/savjeti/index.php?id=cl7 sam nasao clanak o izradi stendera. Sve je ljepo objasnjeno, materijal koji je
potreban, alat za izradu, postupak, savjeti, ali pise da bi trebalo imat vec gotove stendere prema kojima bi radili nove. Problem je sto ja nemogu nabavit vec gotove stendere po kojima bi radio druge. Napravio bih stendere za ninju ZX-7R (nije moja vec prijateljeva, j... ga).
Dali ima itko ikakve mjere za stendere, kolika mora bit visina, sirina i jos pokoji pametan savjet?

Za one koji imaju enduro motor, ja mogu dati mjere i za prednji i za zadnji štender, a jednako tako najkvalitetniji i najjeftiniji kotači su kod mene :D
 
AnteK said:
Za one koji imaju enduro motor, ja mogu dati mjere i za prednji i za zadnji štender, a jednako tako najkvalitetniji i najjeftiniji kotači su kod mene :D

Pa ako nije tesko... Mislim da bi nas bilo vrlo zahvalnih za te mjere! :piva:
 
Ma jebem ti miša...Ok' nije na odmet mijere imat!!!
ali kolko ja vidim tu nema šta!!!
Zna se koja je visina vilice(osovine) dodaš još na tu visinu 10-20cm
(zavisi kolko oš da ti bude od zemlje)
i znaš kolka je širina (gume i cijele viluce) svakako taj dio koji se kači na zadnju vilicu je pomičan...i to je to!?
vamo napraviš od cijevi, saviješ u obliku 'U' i onda opet .....:))
Ma ko ima alata i malo mašte! nije problem napraivt...možda prvi put ne ispadne kak spada!? ali zato svaki idući će bit bolčji i bolji! :mrgreen:
 
suby said:
AnteK said:
Za one koji imaju enduro motor, ja mogu dati mjere i za prednji i za zadnji štender, a jednako tako najkvalitetniji i najjeftiniji kotači su kod mene :D

Pa ako nije tesko... Mislim da bi nas bilo vrlo zahvalnih za te mjere! :piva:

Evo, nadrljano na brzinu u Paintu. Kotači su promjera 80 mm. Prve dvije slike odnose se na prednji stalak, zadnja slika za stražnji stalak.



Stvar je krajnje trivijalna i uopće nije potrebno savijati cijevi, cijela konstrukcija se može i izvesti sa kvadratnim cijevima i bez savijanja. :D
 
Super! Svaka cast! Imas pivu kad se vidimo negdje, a barem moto susreta kod nas ne fali!

:piva:
 
Sto se tice endura,mislim da nemoze biti jednostavnije:

Doduse ovo je 125-ica i sa svojih 110 kila ne predstavlja problem sklepati ovako nesto dok bi za vece pile trebalo napraviti ojacanja.Meni je trebalo oko sat vremena da napravim ovaj,nije nesto bas posebno ali sluzi svrsi.
 
alcatraz said:
Sto se tice endura,mislim da nemoze biti jednostavnije:

Doduse ovo je 125-ica i sa svojih 110 kila ne predstavlja problem sklepati ovako nesto dok bi za vece pile trebalo napraviti ojacanja.Meni je trebalo oko sat vremena da napravim ovaj,nije nesto bas posebno ali sluzi svrsi.

Za podmazivanje lanca je ok, no nije baš spretan za skidanje kotača.
 
Vidis vidis...ja isto ovih dana razmisljam o tom stenderu...jel zna ko koga da ih radi...ali dobro..ne sad ono neki srot....

....ili ako je neto od vas radio...pa da vidimo na sta to lici.....

..nesto sam gore procitao da se Bruno ponudio:))))....
 
ja bi molio dali netko može poslikati prednji stender da vidim kako izgleda onaj dio gdje se oslanja vilica to mi treba za kawasakija z750

hvala!
 
Medo, :naklon: svaka cast!

Ovaj vikend idem do susjeda da ovo sklepamo, bas mi se sviđa!

Valjda me neces tuzit za autorska prava :mrgreen: ako se ikad vidimo placam sok,... ovaj, pivu!
 
hondaman said:
ja bi molio dali netko može poslikati prednji stender da vidim kako izgleda onaj dio gdje se oslanja vilica to mi treba za kawasakija z750

hvala!

To ti se ljepo vidi na antekovim slikama
 
Medo said:
Evo još jedan primjer sa mjerama:


Kralju jucer sam napravio za svoj ZX7R stender po tvojim mjerama, super izgleda.

Samo sam vario bez maske pa nemugu jutros da gledam na oci.