izrada trikea

GORAN64

Member
Dali ima ko kakva iskustva sa izradom trikova i dali se mogu uvesti iz Eu?
 
moj susjed radi i prodaje homologirane, pa ako si zainteresiran..
http://www.fleten-trike.hr/
 
MOONSHIELD said:
moj susjed radi i prodaje homologirane, pa ako si zainteresiran..
http://www.fleten-trike.hr/
Znam bil sam tam, sve je to ok kaj on dela ali se to meni ne dopada.Nekak mi djeluje konfekcijski.
 
Fronius said:
Sve ti je to na bazi VW Bube uglavnom napravljeno.
Ko je napravil?Znam čoveka kaj je delal kod tog Fletena super je napravil trike ali nebre dobiti atest pa neznam kak to ide sa bubama.
 
Ne znam za ateste, al znam par ljudi kaj je to radilo. Buba ti je najlaksa varijanta zbog toga kaj imas sve gotovo, masinu, getribu i kotace u komadu. Ostalo je bravarija obicna. A za atest valjda trebas nekakvu papirologiju prikupit tipa atest varioca, nacrte, itd.
 
Ako skupis dovoljno papirologije, i dovoljno volje i zivaca, mozes dobit atest za sve. Tu vjerojatno treba i nesto kreme za ruke dodat.
 
bob the biker said:
čuo sam da se za preradu bube u trike nemože više dobiti atest :? :neznam:


to sam i ja čuo......mislim da je to negdje pisalo na forumu......
 
Navodno se moraju imati svi nacrti ovjereni od dip.ing.strojarstva sa svim prikazima varova i još puno toga.Može se dobiti i za tu vrst prerade od bube al treba puno papirologije.Mene zanima dali je neko to pokušaval napraviti pa da čujem iskustva.
 
Kakva iskustva?
Evo recepta:
1 buba (moze i porsche, a posluzil bi i smart)
Zeljezo
CO2 aparat, boca CO2, kolut zice
Brusilica + puno brusnih i reznih ploca
Puno volje i vremena, a ak nisi vican svasanju, trebas i jednog varioca.
Ne zaboravit resice za volan

E, kad nabavis vozilo koje budes unistil da napravis ultimate rispektmobil, onda iz njega izvadis motor sa getribom i zadnjim mostom, napravis neki kostur koji to drzi, produzis prema naprijed sa profilima, na kraju tih profila zavaris nosac vilica od nekakvog motora, nabavis duge vilice i eto trike gotov :mrgreen:
Ostalo po vlastitom nahodjenju (i nikako ne zaboravit rezervar od nekog customa, moze bit i supalj, za ukras)

A postoji i ova varijanta:
 
neki lik jiz njemačke je prodava te trajke ovde u Trogiru ,ali cijena je bila previsoka mislin da se kretalo oko 15000 e.a normalno za očekivat da nije proda nijednog.
 
Fronius said:
Ne bi se stel mesat, al to je isti onaj moj dva posta iznad.
To nimalo ne liči na trike,vidim da Vam je do zajebancije pa ak bu to dalje išlo tim tokom budemo zaključali temicu i svi sretni i zadovoljni.