Izvoz motora

magna

New member
Situacija. Stavija san Vespu u oglasnik. Javija se Englez. Inace su tamo cijene vespi dva do tri puta vece pa nije cudno da neko kupi to ode. Pokusa se cjenkati i na kraju prista na cijenu. Sad zeli platiti i pita me da mu dam IBAN Swift i ostalo. Mene malo prpa zlouporabe pa mu posaljem mail da ako zeli platiti neka koristi Western Union. Kaze da je Out of country pa mu to nije opcija. Cak kaze da mi moze platiti u kunama. Meni jos sumnjivije. I tako mi izmjenili par mailova u dva dana. Odem ja u banku i tamo me sluzbenik uvjerava da mu slobodno mogu dati te podatke i da mi ne moze skoditi. Samo da ne dam broj kreditne niti debitne kartice.

Ima li iko kakav savjet ili iskustvo
 
teraj ga u pizdu materinu (y) bilo je tu već masu takvih slučajeva i kak mi se čini da niko nije prodal motor van :LOL:
 
U pravilu je muljaža, prepun je forum toga. E sad, Vespa je posebno vozilo odnosno jedino za koje bi imalo smisla da ga kupuje stranac iako ne vjerujem da je to stvarno tako. :mrgreen:
 
možda su Modsi :021: otkrili izvor za Vespe 8)
 
Ako u banci kazu da mu bez problema mozes dati podatke, onda ne vidim problem da mu das potrebne podatke za uplatu novca.
 
Tak je jedan kupoval (probal) od mene kupiti motor al je baš na brodu negde u p.m. i poslal bi svojeg agenta da to riješi u njegovo ime.. Inače frajer je bil iz engleske navodno i ja reko da sam baš imal u planu kroz englesku na isle of man pa se možemo naći.. Naglo ga pozvalo na brod.. Moj savjet, zahebi sve to, jer ak spušiš pare se možeš hebat i nekom pričat da je tebi osoba XY iz banke rekla da nema problema ako daš podatke..
 
I mene je to nekad cudilo ali onda pogledam rezultate izbora ili anketa za iste i...  :mrgreen:
 
neka on tebe lijepo nazove na telefon, radi dogovora, pak ćeš vidjet kako tvoj kolega tečno govori engleski (ili je ruski sleng ili je nigerijski )  :021:

nema kruha od toga, zaboravi to
 
Iban i swift mu možes slobodno dati, jer osim da ti uplati novce drugo nemože ništa, broj kreditne kartice nemoj davat kao ni drugdje na netu osim paypalu ili sl., i ako ti pristane da ti prvo uplati novce nemaš kaj izgubit
 
roadrunner_99 said:
Iban i swift mu možes slobodno dati, jer osim da ti uplati novce drugo nemože ništa, broj kreditne kartice nemoj davat kao ni drugdje na netu osim paypalu ili sl., i ako ti pristane da ti prvo uplati novce nemaš kaj izgubit

tako,je...s tim podaci,a nemoze nista... osim uplatit ti lovu.....

nije tp PayPal da se mulja na veliko i povlace uplate itd... kad ti lova sjedne, digni i potrosi...a on nek dodje pokupit tu Vespu...

a broj kreditne ni ženi nedam, a kamoli nekom s oglasa.... :cool:


a posto je neka Vespa u pitanju, pucam na to da nije muljaza....
znam za 2-3 slucaja di su švabi u Hr i BiH uzeli neke stare švapske aute.... bez cjenkanja... kolko?
tolko!

evo lova. puno hvala doviđenja...
 
ovisi koja vespica ako je neka starija dosta ima nade ako je neka novija to i oni mogu gori nabavit bez problema
 
Ak baš hoćeš bit siguran, otvori novi račun u banci, samo za njega, bez mogućnosti minusa, daj mu IBAN i SWIFT.
Kad uplati, ugasi račun i stvar riješena.
 
Vespa je na kraju prodana onom koji je prvi dosao po nju. Lik iz Engleske je neki muljator. Isti mail je dobio jos jedan kolega koji prodaje dragstara. Jos nam nije jasno na koji nacin se vrši muljaza jer ocigledno se sa IBAN om i swiftom nista ne moze. Vjerotno je odgovor u nekom kasnijem koraku
 
evo ovakvu poruku na kraju dobijes. full me zanimalo koju foru mi oce prodat pa sam i odgovorio prvi puta. pozivni je svedske.


I will
be adding the 3.9% PayPal surcharge to the total amount i will be
paying you. So i will be paying directly into your PayPal account
without any delay, and i hope you have a PayPal account.

If you have one already, just send me the address to send it to, which
is the email address you use for it or you can send me a PayPal money
request, so once i receive the details i will go ahead with the
payment through PayPal and then i will contact my shipping company
after you get the payment. I will need your home address for the
merchandise to be Picked Up by the Shipping Company.

Have a nice day.
 
Yeap. Dobio je ja i kolega. Posiljatelj Karin Hill
 
Ovo s Paypalom je poznata fora, jer na paypalu mozeš povući uplatu nakon nekoliko dana. Ali ovo s bankom me bome zanima kako bi išlo, pošto nemoš povući novce natrag bez pristanka vlasnika, ako i onda.