Jamstvo na novo

Status
Not open for further replies.

criiistian

Member
Jedan moj prijatelj je kupio novi motor, i nakon 7o prijeđenih kilometra je primietio da mu kapi ulje iz bloka, motor ima dvije godine jamstva, šta može sada očekivati da će mu  serviser napraviti? :misli:
 
Vjerovatno će raskopati mašinu i vidjeti gdje curi. Ovo je neki veliki propust na izradi motora.
O kojem motoru se radi?
 
Prvo če mu reč da će to stat samo od sebe,a kad ponovo dođe na servis i malo ga pritisne rastavit će i prominit šta treba.Ne misliš valjda da če mu dat novi motor?Nažalost nema toga.Čim izađeš sa motorom iz dučana,samo ti je servis opcija.
A vidi možda mu se kondezira konzervans sa mašine i kapa :misli:.To je i mene zabrinilo prve dane,dok nisam skužija šta je.
 
Bob Rock said:
Prvo če mu reč da će to stat samo od sebe,a kad ponovo dođe na servis i malo ga pritisne rastavit će i prominit šta treba.Ne misliš valjda da če mu dat novi motor?Nažalost nema toga.Čim izađeš sa motorom iz dučana,samo ti je servis opcija.
A vidi možda mu se kondezira konzervans sa mašine i kapa :misli:.To je i mene zabrinilo prve dane,dok nisam skužija šta je.

Novi motor će dobiti u slučaju eksplozije mašine, otpadanja šarafa (mada je za neke motore to normalno :mrgreen:) - iako bi i u tom slučaju našli neki izgovor: Pa to je normalno, nije ništa strašno...imali smo par slučajeva...
Nažalost ako je stvarno tvornička greška u većini slučajeva će morati popiti krv serviserima s nazivanjem i tjeranjem istih da taj problem riješe.
 
cek malo...a o KOJEM se motoru radi.?? Jer ako je neki cin cung cang......moze biti i problema.... :x
 
criiistian said:
motor je talijanski

No bravo pa to je normalno da kod Taljanskih motora curi ulje kaj se uopće zabrinjava oko toga  :mrgreen:
reci mu da je to normalno  :mrgreen:
 
criiistian said:
motor je talijanski

a model nema?  :shock: cemu tolika misterioznost, ljudi pokusavaju pomoci i mozda bi bilo malo lalse da im das neku informaciju a ne da ovako nagadjaju...  :misli:
 
moraš pročitati Zakon o potrošačima i Zakon o obveznim odnosima, u njemu ti pišu prava i obveze ako ti netko proda proizvod sa greškom, nisam siguran ali mislim da u jednoj godini možeš tražiti novce natrag ili sl.

za ovo nisam siguran dali je točno, ali sam čuo od nekih da su to tražili i dobili (za manje stvari npr. mobiteli, bicikli itd.)  :misli:

ako ti nije hitno, pričekaj koji dan da se raspitam i pogledam u zakone!
 
da...ali ako je to neka marka "kakao"...a uvoznik neki muljator(uvezes par komada...dignes lovu...i ugasis firmu).. mozes se zaliti kome god hoces.... :palacdolje:
 
ne hvala bogu marka je poznata, model nebi htio reći dok se stvar ne riješi, neću dizati buku ako baš ne trebam.

 
criiistian said:
ne hvala bogu marka je poznata, model nebi htio reći dok se stvar ne riješi, neću dizati buku ako baš ne trebam.

A da to ne curi mozda tebi :misli:
 
kober said:
A da to ne curi mozda tebi :misli:

(y) upravo to mi je palo na mapet... sljivar bljuje ulje, a christian zeli pomoci prijatelju?

Christian (Troy?), forum sluzi tome da kazes KOJI je priblem da ti ljudi mogu pomoci... barem dok su imali volje i strpljenja...  :wink:
 
ne morate me krivo shvatiti, ne želimo spomenuti marku jer želimo riješiti problem mirnim putem sa serviser ili sa gen. uvoznik, ako stvar neide kako treba ćemo ići dalje!  :? znam da forum služi i za pomoč drugima i u to vjerujem 100 % !
 
Status
Not open for further replies.