jawa platine

minimi

Member
molio bih stariju populaciju koji su svoje dane provodili kraj ovog češkog motora,da mi kažu od kojeg auta pašu platine na jawu 350 ts 90god...unaprijed zahvaljujem
 
Škoda, stariji modeli. To su ti platine od dva odvojena djela a ne one u komadu.
 
našao sam (zastava 101-novi tip),ali imam drugi problem,naštelovao sam paljenje,odlično pali ali zavrti se unazad,bio sam iznenađen kad sam sjeo ubacio u prvu i krenuo nazad...
 
ajd neka mi netko objasni ovo-kad stisnem kick starter okrene radilicu prema naprijed,motor se upali i vrti radilicu unazad,iskru pali malo prije GMT...
 
ukratko
kad klip dođe do mjesta kada se vrši ekspantija radilica ne napravi puni krug nego se vrati u nazad i tako cijeli proces ide obrnutim redom t.j u obrnutom smjeru .

koji cilindar prvo štelaš na paljenje lijevi ili desni gledajići kad si ispred motora ? i da li si nabavio orginal platine ? i pazi da ne zamjeniš kablove na bobinama .

:shock: :shock:
 
platine su u potpunosti iste kao original,stojeći ispred motora prvo štelujem lijevi cilindar,kablovi nisu okrenuti jer samo ovako može na svakom klipu bacati u GMT... :misli:
 
prvi cilindar ili A cilindar ti je desni odnosno lijevi kad sjediš na motoru .pokušaj krenuti sa štelanjem od A cilindra