JEDNO PITANJE U VEZI YAMAHE?????

bocko

New member
Ovako zanima me dali netko zna šifru piture na ovom modelu yamahe xjr1300,2007.g?
 
Ja znam ali neče ti pomoči, jer služi samo kao interni opis modela.
Boju možeš nači usporedbom kod dobrog poznavatelja, preporučujem Kragić Stipu u Splitu, iako se zna desit da i neki anonimusi nađu boju jednaku originalu.
 
joke said:
Ja znam ali neče ti pomoči, jer služi samo kao interni opis modela.
Boju možeš nači usporedbom kod dobrog poznavatelja, preporučujem Kragić Stipu u Splitu, iako se zna desit da i neki anonimusi nađu boju jednaku originalu.
    Ma vec mi se prijatelj raspita kod par njih i kod Kragica al niko ne garantira da ce pogodit nijansu,ima mali friz na repu i tockicu od kamencica na rezervaru.
 
Enigm@ said:
možda ovdje nađeš nešto... http://www.cyclecolor.com/id33.htm
trebalo bi ovu paletu isprintat pa odnjet van na sunce možda bi našao pravu boju :misli: :jesus:
 
        ...svaki mix-majstor za boje (pogotovu ako je dulje u tom poslu) ima desetak tisuća listića sa uzorzima i može se tu pronaći ista ili gotovo ista. Ima jedan mali trik u finišu odabiranja: kad ostanemo na tri-četiri boje, točnije ćemo odabrati najpribližniju ako su listići sa rupicom pa je kod gledanja original boja u sredini a okolo zamjenska. Neznam zašto je to tako, ali razika se na taj način lakše uoči.
 
Ok iman bas pokraj kuce jednog pitura pa se raspitan.Znaci ispod sica bi trebala bit sifra piture? (y) :misli:
 
grgaSH said:
trebalo bi ovu paletu isprintat pa odnjet van na sunce možda bi našao pravu boju :misli: :jesus:

Tako ne bi naša ni motor a kamoli boju!  :mrgreen:
Na kojem papiru će printat, kojim printerom...milion isprintanih kombinacija jedne boje!
 
bocko said:
Ok iman bas pokraj kuce jednog pitura pa se raspitan.Znaci ispod sica bi trebala bit sifra piture? (y) :misli:

Ne, to je šifra modela,a boju označavaju četiri različita slova u odnosu na ponuđenu paletu uz model. Radi se o slovima A,B,C,D i po toj"šifri" nikad nečeš pronači boju.
Molim one koji nemaju veze sa tematikom da ne odgovaraju, bar ne s apsolutnom sigurnošču.
 
kod boja se efektima veliku ulogu igra smjer špricanja, pa se zna desiti da originalna boja ne bude ista na motoru ako se špricao samo jedan dio sam za sebe... :neznam:
 
strasilo said:
kod boja se efektima veliku ulogu igra smjer špricanja, pa se zna desiti da originalna boja ne bude ista na motoru ako se špricao samo jedan dio sam za sebe... :neznam:
metalik ?  perla ?  ???
 
markookram said:
metalik ?  perla ?  ???

ne bavim se farbanjem, ali vid me još služi ... ;)

ne razumijem se u farbe, ali dok je stari još imao ovlašteni servis, jednom prilikom je trebalo ofarbati samo jedna vrata na autu i dobili smo originalnu boju i sve, ali nije bilo špricano pod istim kutem i vidjela se razlika.. ne velika, ali se primjetilo .. :neznam: .... radilo se o Škodi Octaviji .. metalik siva/srebrna
 
limit said:
Razlika se može vidit i od proizvođača do proizvođača. Isti kod (ili šifra) boje kod dva različita proizvođača može u praksi izgledati
toliko različito da se iz aviona primjeti 8)
pa vidiš da je dobio orginalnu boju
 
limit said:
Neznam, "original boja" je širok pojam. Netko misli na original boju kad mu zamiješaju boju po točnoj šifri, a netko misli na
tvorničko pakiranje te boje za točno taj model. Mislim da većina pitura boja sa zamiješanim bojama.
u konkretnom slučaju se radi o originalnom pakiranju boje... iz tvornice.... bar je meni tako dolazila "iz tvornice" ... :neznam:
 
Nekad se u škodi, s autom dobila kantica originalne boje za sitne popravke  :mrgreen:
 
Boja bi morala imati svoju šifru,i sa mixerom i malo bolje opremljenom lakirnicom  ne treba biti neki doktor za boje da dobiješ original ili vrlo,vrlo blizu toga. Eh..sada ako nema šifru iliti kod boje to je do proizvođača.
 
Ja samo znam da je meni jedan meštar radio podlogu sa tri boje , jedna od njih je metalik , i sve to prešpricano lakom ... da se ne vidi da je lakirano ...
Sve to bez znanja o kojim nijansama je riječ .