jos malo o klasi 125

wheelsurfer

New member
e, sad, s obzirom da po novom zakonu, mi koji jos nismo polozili, a planiramo kupnju motora vise ne smijemo vozit nista jace od 25 kw, a osim skutera tu upadaju uglavnom samo spece, zanima me sta bi u toj klasi moglo bit prikladno za konja od 85 kg i 185 cm visine, kao sta san ja.

ako takva zujalica uopce postoji...
 
200 ccm - 16.990
supermoto4jv.jpg
 
Ako nemaš 18 god., onda ne možeš vozit 25kw motor. Do 18 možeš vozit motor od najviše 15 KS, a tu ti spada Honda CBR 125..., uglavnom bilo koji motor od 125ccm 4T mašina. Ja ti imam 85kg, i moja Futura 50 me sasvim solidno vuče, tak da se nemoraš bojat da ne nebude moglo vuć. 8)
 
za poćetak ćeš se bolje snaći sa nekim endurom,a i nema toliko oklopa pa je pad jeftiniji ili se niti ne vidi.naravno sve je to stvar ukusa i sl.,ali sa endurom si puno okretniji i brži po gradu i sl.,sam vozim r 1 a u srcu mi je ktm 640 sm,što se tiće visine nećeš imat nikakvih problema osim ak ne kupiš tori-a,ha da! :roll:
 
ma znam da su endurace zgodnije za po gradu, ali...

srce kaze drukcije...

mislio sam na sport modele.

ma usvari se dvoumim izmedu aprillie rs i cagive mito...
znan sve mane i prednosti, tako da ne bi tija da se ovo opet pretvori u rat fanova.
jednostavno me zanima koji je veci.

proba san par puta rs-a, ma prihvatljivo je, ono, sve knap. ali ako je mito malo veci isa bi prije na njega...

a godine, ma nisu problem, iman 21

e, ne mislin uzimat novo. ono cca ¨98 god
 
nebi tia sad reklamirat al ja bi ti naravno preporučia NSR počea sam davno na matiku preko kawinog endurca od honde i moram priznat da je jako izdržljuva i okretna a sto se tice padova jeftini su jer se ne ostecuje velika povrsina oklopa(iz iskustva), a djelova na svakom kiosku a uz te novce se isplati, proba sam i ja rs i mito koji nisu nis bolji al frend mi vozi mito i minja klipove svaki 2-3mj. HONDA THE POWER OF DREAMS
 
...cekaj lipo 18-u i vozi motor ko covik (mislin legalno), sta ce ti neka prdekala za po cesti, to vozis po polju ili negdi di nema prometa ni pandura, ispadas se dobro, naucis nekog vraga, pa onda na cestu!
 
wheelsurfer said:
a godine, ma nisu problem, iman 21

A imas mozda vec otprije polozenu B kat.?

Jer sad je bas rasprava bila o tome na forumu, i zakljucili da te onda ne kaci to ogranicenje.. (hvala, jokezakon! ) :wink:
to ide na mlade vozace a taj mladi vozac si 2 godine od polaganja vozackog.. za bilo koju kategoriju (valjda se H ne racuna.. ugalvnom A ili B) :wink: :cool:
 
ma pratija san tu raspravu i pa mi je kamen sa srca jer iman b kat. ve 2 godine
tako da cu vjerovatno ic na nesto vece

svejedno hvala :)
 
4rijeke said:
200 ccm - 16.990
supermoto4jv.jpg

:shock: šta 16.990??? :mrgreen:


yamaha DT je do yaya! 8) ali ova nova je u pm meni ružna!!! a i slabija je...a i preskupo to za ono što je(opčenito mi nije jasno zašto su te 125ice tak skupe.....a čisti šrot..čast iznimkama....DT 125(starija verzija!) NSR 180 itd....
 
HONDA NSRrr said:
...frend mi vozi mito i minja klipove svaki 2-3mj. HONDA THE POWER OF DREAMS

Frend ti nezna voziti. Neka stavi čep ulja u rezervar ili neka pojača uljnu pumpu. :mrgreen:

Mito je po dimenzijama veći, ali neznam točno za vozačevo mjesto. Nađi mita i probaj sjest na njega pa češ saznati.
 
...koji je bija problem sa klipovima, last ili celo, ako je celo onda top nema veze sa uljen, to moze bit, ventil ispuha, svjecica, sad opet na drugaciji nacin filter zraka,...
Inace klipovi u dvotaktnih motora su POTROSNI materijal, tolerancija klip-cilindar ima ogromnu vaznost, odvođenja temperature i brtvljenja...
 
Faber said:
4rijeke said:
200 ccm - 16.990
supermoto4jv.jpg

:shock: šta 16.990??? :mrgreen:


yamaha DT je do yaya! 8) ali ova nova je u pm meni ružna!!! a i slabija je...a i preskupo to za ono što je(opčenito mi nije jasno zašto su te 125ice tak skupe.....a čisti šrot..čast iznimkama....DT 125(starija verzija!) NSR 180 itd....

hmmmmmm......ako je to skupo za ovaj motor onda ti se vjerovatno više sviđa slabašni skuter od 50 ccm za istu ili veću lovu :mrgreen: ....nema problema-ko voli nek izvoli
 
ma sazna san da me onaj zakon ne kaci, tako da opet iman mogucnost izbora :D

ma vjerrovatno necu uzimat mita ili nsra, al dt ili nesto sl. ulazi u obziri...

i ne bi se bas slozia sa tim da su spece skupe, za 3000 e mozes uzet finu 125-icu, a probaj sa tom lovon u klasu 600? nema kume, samo krame...
ili dobar skuter za malo manju lovu...

uglavnom, koliko para toliko muzilke...

nego zanima me sta je ono 16,990 kraj slike?
 
pa 16990 kuna isuse nije tolara....
imaš i Keeway motor 200cc hondina mašina,
4T, 14.7ks enduro, 16.500kn

 
točno! i onaj supermoto je Keeway :mrgreen:
 
mislim da je cijena ok za 200 ccm a masina je hondina 4t,a u zivo sam vidio i odlicno izgleda ,ima upside down vilicu skroz ok a djelovi su stvarno smjesno jeftini i ima ih a to je bitno.

pozdrav svima
 
Faber malo si se zajeba :shock: Nije to euro nego kuna, a toliko košta 50cc skuter...a ovo na slici nije skuter nego je PRAVI motor :cool:
 
paljenje na daljinski, ako ti to nešto znači, upside down vilica,
jedino šta mi je malo tvrd motor, ali šta ćeš tražit za tu lovu...
ide neki 130, znam ja uvoznika za HR...