Kaciga koja se otvara, tj diže brada

Beta

New member
Preporučite mi neku kacigu takvog  formata osim Nolanice n 102

Dajte prijedloge, slike i cijene
 
Meni se sviđa  ova  ali ne  nam  dali netko ih uvozi kod  nas  i koliko dođe, to je Caberg

http://www.caberg-helm.com/home.aspx?xL=i&xM=prodotti&xSM=%40%40%40%40apribili&xP=Rhyno_nsjgocbkup_XS+S+M+L+XL_ad&xPC=30.jpg

Također ne znam ni tko uvozi Airoh jer mi se i jedan njihov model sviđa
 
Evo test,a cijene ćeš morat sam saznat

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,17838.0.html
 
Beta said:
Meni se sviđa  ova  ali ne  nam  dali netko ih uvozi kod  nas  i koliko dođe, to je Caberg

piše na njihovoj stranici da uvozi firma iz Zagreba Motoland
 
DA  evo ih vec cjeli dan zovem ali se niko ne javlja!
 
ja sam na showu uzeja nolanovu, neznam točno sad koji model al diže se brada i ima misto za slušalicu za mobitel metit, došla je oko 1500kn..neko upućeniji nek kaže koja je to baza sa dizanjem brade, jel ta kaciga slabija od standarne koja se ne otvara, koja je glavna svrha tog dizanja brade??
 
sibenik said:
ja sam na showu uzeja nolanovu, neznam točno sad koji model al diže se brada i ima misto za slušalicu za mobitel metit, došla je oko 1500kn..neko upućeniji nek kaže koja je to baza sa dizanjem brade, jel ta kaciga slabija od standarne koja se ne otvara, koja je glavna svrha tog dizanja brade??
Nije ništa slabija. Meni je super kad nakon duže vožnje uđeš u neki grad, staneš negdi na semaforu, možeš to fino otvorit i disat lakše.
 
ako ima netko tko bi htio prevesti sa njemačkog ima o flip up kacigama
www.motorrad.de
odeš u news i 5 ili 6 stavka
pomoglo bi i meni nekak sam se zagrijal za Airoh sv 55
hvala unaprijed i puno sretnih kilometara svima (y)
 
Test MOTORRADa.
Sve flip-up kacige su testirane u istom razredu bez obzira na cijenu.

Link: http://www.testberichte.de/preisvergleich/level4_motorrad_news_28736.html

Mislim da kod nas postoje uvoznici za sve navedene modele.
 
Jucer sam bas isao gledat nolan i uvex i nolan mi se cini puno bolji, cijena tu negdje, schubert je oko 2400, a nolan 1550, dal se isplati toliko vise dat za schuberta?????
 
stipe said:
Jucer sam bas isao gledat nolan i uvex i nolan mi se cini puno bolji, cijena tu negdje, schubert je oko 2400, a nolan 1550, dal se isplati toliko vise dat za schuberta?????
Isplati se, vjeruj!
Ja sam probao UVEX, imao sam Nolan, ali kad sam stavio Schuberth na glavu... Prevelika je razlika!
Definitivno radi udobnosti i tišine.

Osobno, Uvex mi se ne sviđa niti najmanje kako mi stoji na glavi. Nolan sam imao i bio sam zadovoljan. Pogotovo kad pogledaš koja je cijena bila. I s tim da kad se otvori, najmanje onaj otvoreni dio strši u zrak.
A Schuberth je definitivno najtiši i najudobniji.

I kad izračunaš da kacigu ne nosiš na glavi 5 minuta, nego cca pola sata, ili sat vremena na glavi, to je jako bitna stavka u svemu tome.
 
shonyo said:
I kad izračunaš da kacigu ne nosiš na glavi 5 minuta, nego cca pola sata, ili sat vremena na glavi, to je jako bitna stavka u svemu tome.

Pola sata je bila danas na glavi do posla ;) Na rundama znam imat po 2-3 sata u kontinuitetu. Tu udobnost igra itekako...
 
Ja sam neki dan narucio Schubert C2, trebala bi mi danas stici postom. Kaciga je odlicna!
 
zt said:
Ja sam neki dan narucio Schubert C2, trebala bi mi danas stici postom. Kaciga je odlicna!

Ja imam Concept, i ta je jako dobra. C2 je jos bolja. Cestitam (y)
 
Sad jos jedno glupo pitanje citam u testu kaciga na www.motori.hr i kazu da je schubert toliko tih da ne cujes suvozaca, pa se mislim to je malo pretiho, volim ja molo cut sto se dogadja oko mene.. :mrgreen: Do sad sam imao AGV al ona buci ko luda.
E jos nesto Nolan ima kao mogucnost ugradnje slusalica za mobitel i blue tooth, jel to nesto ok a ima li tu mogucnost schubert??
 
stipe said:
Sad jos jedno glupo pitanje citam u testu kaciga na www.motori.hr i kazu da je schubert toliko tih da ne cujes suvozaca, pa se mislim to je malo pretiho, volim ja molo cut sto se dogadja oko mene.. :mrgreen: Do sad sam imao AGV al ona buci ko luda.
E jos nesto Nolan ima kao mogucnost ugradnje slusalica za mobitel i blue tooth, jel to nesto ok a ima li tu mogucnost schubert??
Meni razgovor sa suvozačem nije toliko bitan. A i volim biti koncentriran na cestu. A u onim momentima kad ćeš porazgovarati sa suvozačem... Obično sam to radio na semaforu, ili na nekom raskršću, negdje di stanem, a ne skidam kacigu, jer krećemo dalje, onda je fino otvoriš i razgovaraš, dogovaraš.
A vjeruj mi, sasvim se dovoljno čuje da se ne osjećaš da si gluh.

A mobitel! Jesi siguran da ti treba? Ja osobno skroz isključim mobitel kad sjedam na motor. Ako je nešto hitno, poslat će mi poruku i javit ću se prvom priliku. ali ako ti je sila, mislim da i jedan model Schubertha to ima.
Pogledaj malo na www.schuberth.de mislim da je prava adresa.
 
Kad sam kupovao kacigu,tražio sam flip jer mi je zgodnije stavljat ju na glavu zbog naočala. I bitan je detalj da ju možeš vozit otvorenu u gradskoj vožnji u gužvi (meni). Ne vozim se sportski i nije morala bit vrhunska. Kupio sam Nolan N101. Prednji dio je najmanje odmaknut kad je otvorena i možeš je vozit kao jet kacigu. I prava talijanska je :mrgreen: Tu i tamo nešto otpadne i bučna je. Ali ukupno je zadovoljavajuća za svoju cijenu. Mana je kaj je sunčani vizir s vanjske strane,jedan više za česta čišćenja.
Schubert je po svima najbolji,ali je i cijena jača. Pa ko voli...
Caberg je jeftinjaba,a Vemar je težak i otvara se previše naprijed. Teško držati glavu uspravno kad je otvorena,a nemoguće voziti. Nitro je lakša i ima dobar kroj,ali se isto otvara previše naprijed. Flip na takvim kacigama može služiti samo za brže skidanje s glave.
Airoh ima dobar kroj,ali su mi rekli da slabo dihta i curi unutra. I isto ima talijanske bolesti sa završnom obradom. Ima lijepi dizajn.U Zaboku mi se činila preskupa,a u Motormaniji je nisam dobio ni 6 mjeseci od naruđbe pa sam odustao.
Neki dan sam probao Lazer. Malo je plitka,ali dobro drži glavu i nije preteška. Dopala mi se,ali svejedno treba skidati naočale da se stavi na glavu,a tako mogu kupiti i integralnu. Inače mi vele da su dobre kacige.
AGV mi se činila bez veze,plastična previše.
Shoei nisam tada gledao zbog cijene,a Suomy zbog dizajna.
To je otprilike to. Sve kaj nisam spomenuo mislim da se ne isplati ni gledati. Moja je ocjena da je Nolan najbolji kompromis od svega toga. Gledajući odnos kvalitete,ergonomije i cijene.
Neke sam probao samo u dućanu,a neke sam i vozio,ali mislim da se dosta može i tako skupit informacija ako si uz to još daš truda pa pitaš ljude za komentare.
 
zt said:
Ja sam neki dan narucio Schubert C2, trebala bi mi danas stici postom. Kaciga je odlicna!

Citiram samog sebe.  :D
Ovaj vikend sam isprobao kacigu, vrlo sam zadovoljan. Prvo sto se primjeti je ogroman vidni kut.
Prije nje sam imao (jos uvijek je imam) Shark RSF-2 koja je odlicna kaciga, Shubertica je imala veliku konkurenciju. :) Na pocetku mi se cinila bucnija od RSFke, vjerujem da je samo krivi dojam jer vrlo dobro filtrira buku (motor gotovo da i ne cujem) i cujem samo vjetar. Iznad 160 imam slicnih problema kao i sa starom kacigom - lagana tresnja. Kaciga nije kriva, krivi su moja visina i "bufeting" na motoru.
Kaciga je vrlo prozracna, konacno mogu osjetiti zrak kako struji okolo glave.
Postoje 2 vrlo lako uocljiva vizualna pokazatelja kad kaciga nije zatvorena do kraja.  (y)
Zgodan je i zatamljeni vizir koji se spusta po potrebi jednim potezom prsta. Konacno nema problema sa zamjenom vizira ili uguravanjem suncanih naocala ispod kacige. :)
Jedini minus po meni je sto se kaciga ne moze skinuti s glave kao integralna, treba je prije otvoriti. Nisam naviknut na to. :)
Sve u svemu, jaaako dobro i za preporuku.  (y)
 
stipe said:
i kazu da je schubert toliko tih da ne cujes suvozaca, pa se mislim to je malo pretiho, volim ja molo cut sto se dogadja oko mene..

C2 je tiha, ali mislim da ne postoji kaciga dovoljno tiha da nečuješ promet oko sebe ili zvuk motora (brzine do 100). Pri večim brzinama (recimo autoput) večina kaciga toliko šumi da niš nečuješ osim šuma vjetra. I u C2 pri tim brzinama trebam MP3 odvrnuti skoro do daske da bi išta čuo od šuma vjetra. Imam i najbolji model SHOEIa i ista stvar.
A za slušati suvozača nabavi interkom. Vikanje i okretanje glave u vožnji i nije baš presigurno.