Kaciga koja se otvara, tj diže brada

James1100 said:
Kad sam kupovao kacigu,tražio sam flip jer mi je zgodnije stavljat ju na glavu zbog naočala. I bitan je detalj da ju možeš vozit otvorenu u gradskoj vožnji u gužvi (meni).

interesantno, ja sam se zbog motora (i skijanja) vratio lecama,
a razlog da NE kupim N101 je bio taj da se ne bi vozio po gradu
s podignutom kacigom (jer znam sebe)
naime, nakon sudara imam vrlu upecatljive strugotine na starom viziru,
da sam imao podignutu N101 imao bi vrlo upecatljive komade zice u vilici
:)
 
clox said:
interesantno, ja sam se zbog motora (i skijanja) vratio lecama,
a razlog da NE kupim N101 je bio taj da se ne bi vozio po gradu
s podignutom kacigom (jer znam sebe)
naime, nakon sudara imam vrlu upecatljive strugotine na starom viziru,
da sam imao podignutu N101 imao bi vrlo upecatljive komade zice u vilici
:)

Stvar afiniteta. Nikad nisam imao želje za lećama. A i nemam neku volju za brzu vožnju. Do prošle godine sam nosio samo jet,a tako sam se vozio da je kod pada bio dovoljan i jeftini MDS. A puknuo sam na vizir. Sad imam ipak kapacitetniji motor koji te tu i tamo malo i ponese pa je trebala i bolja kaciga. Uz to,vozim cijelu godinu pa mi je manje zima,zatvorenija je,ne puše po njuški. A i fino je otvorit flip u laganoj vožnji kroz neko mjesto koje malo razgledavaš ili u motanjima po centru grada. Naravno,na jako malim brzinama.
Inače,ljeti koristim i Brain cap za na cugu i slično. Samo da ne plaćam kazne.
 
sibenik said:
ja sam na showu uzeja nolanovu, neznam točno sad koji model al diže se brada i ima misto za slušalicu za mobitel metit, došla je oko 1500kn..neko upućeniji nek kaže koja je to baza sa dizanjem brade, jel ta kaciga slabija od standarne koja se ne otvara, koja je glavna svrha tog dizanja brade??

Isključivo dizajnirana za prometnu policiju, francuzi mislim da su riješili idejni projekat, negdje sam gledo test na TV