Kaciga presvučena gumom, problemi

boobdy

Member
Ne znam gdje postavit temu isključivo vezanu za ovaj problem, nešto se pisalo a ne detaljno i do kraja.
Kupio sam kacigu Givi, sniper 50.4 matiranu/crnu, ali je ista presvučena nekakvim tankim slojem gume, kao nekakav premaz. Nije čak niti korištena nešto dugo a taj sloj se počeo ljepit za ruku i na dodir ostavlja tragove. Čak se na nekoliko mjesta taj gumirani sloj topi i ispod se nadzire fina crna plastika. Uspio sam nekako očistit otprilike 5x5 cm na onom mjestu gdje se sloj počeo rastvarat, ali šta dalje. Čime skinit taj cijeli sloj da ne izgrebem plastiku jer je nebi trebalo bojat ako se taj gumirani sloj skine. Vjerovatno je netko imao takav problem. Ne ide mi se u zahvate šmirglanja papirom.
Svaki savjet je dobrodošao.
 
Zašto si ju uopće kupova...


Poslano sa Crkvenog Zvonika
 
Problem je sa mnogim uređajima kaj su premazani sa tim protukliznim premazom, jednostavno ima rok trajanja od nekoliko godina, a onda počinje sex sa ljepljivim rukama. Ostaje ti bacit u kantu za smeće il' ga očistiti sa razrjeđivačom, acetonom ili nekakvim drugim otapalom s tim da kacigu ne bih baš tretiral na taj način.  :wink:
 
Ide i s običnim alkoholom al treba vremena i volje...
sloj ima više dekorativnu funkciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moja prva, i zadnja, mat kaciga je bila takva. Nakon par dana sam skuzio sta sam kupio i odmah prodao dalje.  :mrgreen:
 
Elias said:
Zašto si ju uopće kupova...


Poslano sa Crkvenog Zvonika
Odgovor je točan!

Skužio sam to nakon misec dana kada je tribalo očistit od mušica i ostalih pizdarija. Mislim da sam špricon za stakla išao i od tada je postala nekako osjetljiva na dodir i ogrebotine. Danas pokušao sa alkoholom, mogao bi tako sanima po njoj trljat, onda sam išao sa acetonom lagano ali aceton skida sve do bijela
 
boobdy said:
Odgovor je točan!

Skužio sam to nakon misec dana kada je tribalo očistit od mušica i ostalih pizdarija. Mislim da sam špricon za stakla išao i od tada je postala nekako osjetljiva na dodir i ogrebotine. Danas pokušao sa alkoholom, mogao bi tako sanima po njoj trljat, onda sam išao sa acetonom lagano ali aceton skida sve do bijela
Probaj s benzinom za čišćenje, Aceton i nitro razriđivač skidaju i lak, uglavnom to je posal koji traje. Može se probati purolon ili nekon grubljon paston za poliranje pa onda ufino polirati.
 
Mislim da ti na kacigi, kao i na svakoj drugoj, piše da se ni slučajno ne čisti nekim organskim otapalom (samo blagi deterdžent). Organska otapala utječu na molekularnu strukturu polimera plastike. Aceton, benzin, itd. sve su to organska otapala. Pa ti riskiraj ako hoćeš, zbog izgleda.
 
Samo sam ju jednom i to odmah skoro nakon kupnje pošpricao onom tekućinom za stakla. Od tada samo vlažnom krpom. Eto koliko joj je trebalo, samo jedno tretiranje. Inače j e kao nova, stara niti godinu dana. To će najprije ić sa acetonom do glatka i onda bojanje. Ništa drugo. Htio sam reć da samo tako ona guma ide dolje. Videni papir bojim se neće napravit ništa. Od qurca sam to i kupova, ima sam iskustva sa fiatom, tom su metodom talijani  presvlačili jeftinu plastiku interijera pa se nakon određenog vremena cijela unutrašnjost pretvsrala u žvaku. Očajno. Sad jedino kupit drugu isto takvu pa u retervi imat i unutrašnjost i vizir
 
Medicinski benzin iz ljekarne  (y)
 
Sad mi je kasno.  Probat ću sve pobrusit lagano vodenim papirom i lakirat u crni mat.
Inače alkohol medicinski je zakon, malo ga razblažit destiliranom vodom i s njim čistit, to je najbolja opcija.
 
Inače te ljeplive mase ti idu sa ivasolom a ne ngriza podlogu  (y)
 
Kaciga rjesena nakon cijelodnevnog turpijanja po njoj. Evo slike od kupnje do bojanja. Bojena u crni mat i lakirana mat lakom. Malo se jos sjaji ali sutra ce bit prava, i malo sam se zaigrao sa bijelim trakama.
 

Attachments

  • 11081508-879645015429314-8779118771697155183-n_min-1024x1024.jpg
    11081508-879645015429314-8779118771697155183-n_min-1024x1024.jpg
    70.8 KB · Views: 198
  • IMG_20170531_172222-1280x966.jpg
    IMG_20170531_172222-1280x966.jpg
    279.9 KB · Views: 224
  • IMG_20170531_225757-1280x966.jpg
    IMG_20170531_225757-1280x966.jpg
    257.4 KB · Views: 194
  • IMG_20170531_225818-1280x966.jpg
    IMG_20170531_225818-1280x966.jpg
    278.3 KB · Views: 208
  • IMG_20170531_230055-1024x1357.jpg
    IMG_20170531_230055-1024x1357.jpg
    232.8 KB · Views: 183
boobdy said:
Samo sam ju jednom i to odmah skoro nakon kupnje pošpricao onom tekućinom za stakla. Od tada samo vlažnom krpom. Eto koliko joj je trebalo, samo jedno tretiranje. Inače j e kao nova, stara niti godinu dana. To će najprije ić sa acetonom do glatka i onda bojanje. Ništa drugo. Htio sam reć da samo tako ona guma ide dolje. Videni papir bojim se neće napravit ništa. Od qurca sam to i kupova, ima sam iskustva sa fiatom, tom su metodom talijani  presvlačili jeftinu plastiku interijera pa se nakon određenog vremena cijela unutrašnjost pretvsrala u žvaku. Očajno. Sad jedino kupit drugu isto takvu pa u retervi imat i unutrašnjost i vizir

Kaciga nije staklo i zašto je čistiti tim sredstvom? Ja kupcima uvijek naglasim da ne čiste kacigu tim sredstvima za održavanje kuće. Imaju sredstva namjenjena za čišćenje kaciga ili voda i blagi sapun.
 
RideHard said:
Kaciga nije staklo i zašto je čistiti tim sredstvom? Ja kupcima uvijek naglasim da ne čiste kacigu tim sredstvima za održavanje kuće. Imaju sredstva namjenjena za čišćenje kaciga ili voda i blagi sapun.

Iako nisam ni ja svetac po tom pitanju mogu potvrditi da je malo likvija super stvar za sve osušene bube. Ali to je primjenjivo kada si kod kuće. Za ponijeti na put ipak treba imati nešto jednostavnije za upotrebu.
 
RideHard said:
Kaciga nije staklo i zašto je čistiti tim sredstvom? Ja kupcima uvijek naglasim da ne čiste kacigu tim sredstvima za održavanje kuće. Imaju sredstva namjenjena za čišćenje kaciga ili voda i blagi sapun.
U pravu si, ali jedno prskanje tekucinom za stakla da izazove takvu reakciju na tom sloju je ipak malo previse. Na kacigu se lijepi stotinu raznih kukaca, prljavstina i ostalo. Pa nije namjenjena za izlozbu u dnevnom boravku. Moj savjet ljudima koji kupuju kacigu sa tom gumom je da razmisle dva puta prije kupnje ili da jednostavno zaobidu takvu kacigu. Nije cak niti pitanje kvalitete i cijene kacige. Ako je vec kupe max paznja. Sad ovako lakiranu kao sto sam je odradio nema straha, mozes je cistit cim hoces.
Iz prve ruke znam.da je kompletan interijer fiata stila, lancije i jos nekih talijanskih vozila s tim imao problema, pa se po cijelom autu lipilo za ruke kad se  ta guma krene raspadat. U svakom slucaju najbolja je obicna voda tu se slazemo.
 
Stripiri said:
Inače te ljeplive mase ti idu sa ivasolom a ne ngriza podlogu  (y)

bać ti teorija ne drži vodu ...
danas sam probal sa IVASOLI i ne skida baš ništa :x