Kaciga

zocko yp

New member
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanjce
Da li postoji kaciga na kojoj se može skinuti cijela brada odnosno da imam jet sa vizirom po gradu i da postoji mogućnost dodatka sa bradom 8integralka) za otvorenu cestu. Brzina max 130 km/h (maksi skuter)
 
zocko yp said:
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanjce
Da li postoji kaciga na kojoj se može skinuti cijela brada odnosno da imam jet sa vizirom po gradu i da postoji mogućnost dodatka sa bradom 8integralka) za otvorenu cestu. Brzina max 130 km/h (maksi skuter)
možda i ima, ali moja preporuka ti je flip-up kaciga i to nolan102. raspitaj se o cijeni, manje od 2000kn.
 
Nolan N102 flip-up je osnovni model cca. 1800 kuna...

Nolan N100E flip-up osnovni model cca. 1300 kuna...

Pa ko voli flip-up... (y)
 
Malo me kolje kod flip up kaciga to što po gradu nemreš spustit vizir a da je kaciga otvorena(ako nemam vizir svako malo zgledam ko da mi je neko spremio šaku u oko). Inače imam nolan Jet kacigu sa vizirom i fenomenalna je za grad ali vani mi dosta puše prek 70
 
Imas u motormaniji, caberg,airoh ili slicno (ne sjecam se) skida se cijeli prednji dio (brada) i ostaje kaciga i vizir.
 
Ma da, ali ostaje pitanje sigurnosti takve 'integralne' konstrukcije prilikom pada... :misli:

Bolje imat obe, i integralku, i jet... Jet ti uvik može poslužit za neplaniranog suvozača na kratku relaciju... :mrgreen:
 
ivbura said:
Doms ..a schuberth J1  :)....uvjerili smo se da je nose i respektabilni driveri..
http://www.schuberth.com


kotrlj !

Uletija si baš dok san napisa prošli post... :mrgreen:

Ma, nije to njemu problem, on bi tija zatvoreniju kacigu za veću brzinu, ne brine ga to šta je jetica bez zaštite za lice, brine ga vitar... Ali, uz zaštitu od vitra, ja bi tija i zaštitu pri padu, zato nebi uzima ovu sa odvojivom bradom... :misli:

I vjerojatno bi na njegovom mistu ima obe, i jet i integralnu... 8)
 
A pretpostavljam da nije bas ko flip-up a kamoli ko integralka, ali to je covjek trazio, pa ako hoce  :neznam:
 
Kroz takvu kacigu bi rješio sve potrebe i sigurno nije čvrsta ko itegralka ili flip ali mi je najpraktičnija i ona je kompromis svega
 
Pa sad ja osobno ne pristajem na kompromise kad je sigurnost u pitanju, ako nije krajnja nuzda.
Tipa imam flip up kacigu samo zato jer nosim naocale i nema sanse da ih provucem kad je kaciga na glavi (jebi ga imam hartavu glavu).
tako da ja osobno bi isao na kombinaciju 2 kacige ako ikako mogu.
 
zocko yp said:
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanjce
Da li postoji kaciga na kojoj se može skinuti cijela brada odnosno da imam jet sa vizirom po gradu i da postoji mogućnost dodatka sa bradom 8integralka) za otvorenu cestu. Brzina max 130 km/h (maksi skuter)

Airoh Tr1

1400kn, cca. Mxmoto.hr
 
zocko yp said:
Malo me kolje kod flip up kaciga to što po gradu nemreš spustit vizir a da je kaciga otvorena(ako nemam vizir svako malo zgledam ko da mi je neko spremio šaku u oko). Inače imam nolan Jet kacigu sa vizirom i fenomenalna je za grad ali vani mi dosta puše prek 70

ima ti schubert onaj unutarnji vizir (tamni) koji mozes spustiti kad je kaciga otvorena.. ne pokriva cijelo lice, ali pokriva  oci, tako da ti se nemoze buba ili muha zaletjeti  :mrgreen:
 
Hvala Dexter_13 to je to.
To sam i vidio na nekom Talijanu ali nisam vidio firmu. Malo čudno zgleda ali bu prošlo.
E sad ima li netko ikakva iskustva s tom kacigom?
 
Ja sam ju probavao u mOTORMANIJI i jebeno tesko se prednji dio skida, znaci meni otpada kao alternativa flip-upa
 
Pa sad ovisi kaj trazis od nje, meni nije prakticna ko flip-up koju trebam po 10 tak puta stavljat i skidat tako da je meni 0 bodova. Najbolje ti je skociti do motormanije i sam probati, mozda na kraju konca uvidis da ti skoljka ne pase.
ja sam probao dosta flip-up kaciga ali mi sve u usporedi s mojom AGV izgledaju iznutra kao da su se deca igrala.
Dobro nisam probao Shoi ili Shuberta ali vecina ovih drugih (do 2000 kn) mi se nije dopala.
 
U 90%slučajeva odnosno kroz tjedan bi bila jet a samo vikendom kad odem na otvorenu cestu bi stavljao bradu
Ne vjerujem da bi to bilo prečesto
 
Pa mislim da ti u tom slucaju to ne bi bio nikakav problem.