Kacige - mjerenje za velicinu

Status
Not open for further replies.

Babylon-07

New member
Pozdrav,

Da li netko kako se vrsi mjerenje za kacigu odnosno sta se tocno mjeri da bi se dobila prava velicina. Narucio bi si AGV-a iz USA ali na njihovoj size chartu se ne vidi na koji nacin vrse mjerenje.

Ne narucujem da mi se isporuci u Hrvatsku tako da ne idemo u off oko isplativost kupovine  :D

Hvala
 
High 46 said:
a ono....uzmeš krojački metar i izmjeriš obujam glave preko čela,ali ja to nebi nikad....... najbolje je probat na licu mjesta jer ne znači da će ti odgovarati bez obzira što je dobro izmjereno  (y)

A cuj ako ofulam bas da mi je mala/velika vratit cu ju i zamijeniti nije nikakav problem, volio bih barem priblizno znati koja mi je velicina na osnovu mjerenja pa mozda i upali od prve.

Hvala ti  (y)
 
Babylon-07 said:
A cuj ako ofulam bas da mi je mala/velika vratit cu ju i zamijeniti nije nikakav problem, volio bih barem priblizno znati koja mi je velicina na osnovu mjerenja pa mozda i upali od prve.

Hvala ti  (y)
nije problem samo veličina...

npr.meni se jako sviđaju suomy kacige,al mi niti jedna ne odgovovara kako mi "sjednu" na glavu tj. imam malo mjesta od usta do kacige....  :shock:
 
Imam malo krivu glavu :mrgreen: veličina L ili XL,ne pomaže mi puno mjerenje oko glave,uglavnom Shoei L

Ako je američka mogla bi biti bez double d kopčanja :palacdolje:
 
Killex said:
Imam malo krivu glavu :mrgreen: veličina L ili XL,ne pomaže mi puno mjerenje oko glave,uglavnom Shoei L

Ako je američka mogla bi biti bez double d kopčanja :palacdolje:

Ako ne lazu ima double d kopcanje

AGV GP-Tech Multi Helmet
2-piece dual-density carbon Kevlar construction
Ventilated by the IVS (Integrated Ventilation System) which features channels hollowed directly into the shell of the helmet
Features a fully removable and washable Cool Max liner
Comes with an anti-fog and anti-scratch polycarbonate clear Racer-X visor with tear-off system
Replace the shield within seconds without the use of tools
Double D-ring chin strap
DOT and ECE-2205 certified
 
Frane said:
Ja neznam stvarno koji je smisao naručivanja iz vana (pogotovo USA) kada imate ogroman izbor i kod nas... a da ne govorimo o riziku da ti pošalje ono šta ti ne odgovara. Bar kod nas se ima veli izbor kaciga i tu je ono najbitnije da ti dobro sjedne na glavu, a da ne govorim o AGV kacigama koje se i nisu pokazale našto naj... :mrgreen:

Cuj ima izbora ali je i smijesno usporedjivati cijene a meni osobno trenutno radi posla vise odgovara narucivanje iz USA.
 
Status
Not open for further replies.