KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Cvitalo said:
Shark slovi kao dosta kalupom svestrana kaciga, a imaju onu flip-up šta se brada može navuć sve do potiljka. Pitaj Niku.
Shark bi triba bit ka i Shoei sta se kalupa tice
Meni pase i Shark i Sojka
Ta flip up kako da se izrazim ima “siromasan” prednji kraj tj bradu jer inace se ne bi mogla zabacit skroz izad.......


Sent from my internet mobile device
 
U moru svađi i prepucavanja, pogubio sam se oko modela i kvalitete.
Dvoumim se između flip up i modularne...95% vremena je vožnja po gradu.
Model koji mi se najviše sviđa i jako dobro mi sjeda na buču je MOVEMENT S Faster– Airoh Full Face
Trebao bi savjet za neku modularnu, pila je xmax 300.
Jako mi se svađuju modeli na kojima se čeljust povlači skroz na potiljak.

Živjeli!
 
grix said:
U moru svađi i prepucavanja, pogubio sam se oko modela i kvalitete.
Dvoumim se između flip up i modularne...95% vremena je vožnja po gradu.
Model koji mi se najviše sviđa i jako dobro mi sjeda na buču je MOVEMENT S Faster– Airoh Full Face
Trebao bi savjet za neku modularnu, pila je xmax 300.
Jako mi se svađuju modeli na kojima se čeljust povlači skroz na potiljak.

Živjeli!
Za uglavnom po gradu,moja preporuka ti je flip up.Za manje gradske brzine štiti dobro i nema buke od vjetra,lakše se stavlja i skida (bar meni je lakše,probao sam i par flip up-ova i par integralki,integralke mi zapinju za uši dok ih stavljam),i kad je vruće možeš dok stojiš na semaforu podignut njušku kacige i malo rashladit facu.Od flip up kaciga čuo sam da su najbolje Schuberth C3 i Shoei Neotec 2,a meni je dobar i moj Nolan N104.
 
Vidim da sam krivo napisao, flip up vs integralne
Ove koje si naveo koštaju fino, vjerujem da i vrijede svake kune...izgleda
I meni integralke smetaju za uši prilikom stavljanja/skidanja.
 
grix said:
U moru svađi i prepucavanja, pogubio sam se oko modela i kvalitete.
Dvoumim se između flip up i modularne...95% vremena je vožnja po gradu.
Model koji mi se najviše sviđa i jako dobro mi sjeda na buču je MOVEMENT S Faster– Airoh Full Face
Trebao bi savjet za neku modularnu, pila je xmax 300.
Jako mi se svađuju modeli na kojima se čeljust povlači skroz na potiljak.

Živjeli!

https://www.youtube.com/watch?v=yw1llQJoZk4
 
Imaš i LS2 na kojoj se čeljust povlači skroz na potiljak. Nije ni skupa nešto. Mislim da je 1300 kuna. To imaš u ZG-u mislim u Global moto ili kako se tamo već zove.
 
Pozdrav ljudi,

da ne otvaran novu temu - može li mi ko nabacit informaciju di se mogu provat Shoei kacige u Splitu i okolici i postoji li to uopće?

Fala.  (y)
 
vyp54 said:
Pozdrav ljudi,

da ne otvaran novu temu - može li mi ko nabacit informaciju di se mogu provat Shoei kacige u Splitu i okolici i postoji li to uopće?

Fala.  (y)
Ne postoji


Sent from my internet mobile device
 
seki22 said:
Ne postoji


Sent from my internet mobile device

Fala na informaciji.

Ima li neki aktivni sudionik teme Shoei-ev X Spirit III da mi kaže koji broj je uzea na koliki opseg glave. Tj. je li brojevi dobro odgovaraju realnon opsegu ili triba kupit broj manju/veću. Fala unaprid ako ima ko.  (y)
 
vyp54 said:
Fala na informaciji.

Ima li neki aktivni sudionik teme Shoei-ev X Spirit III da mi kaže koji broj je uzea na koliki opseg glave. Tj. je li brojevi dobro odgovaraju realnon opsegu ili triba kupit broj manju/veću. Fala unaprid ako ima ko.  (y)

Ja imam x-spirit III, sutra ću izmjerit tikvu.
Kacigu sam kupio tako da me stiskala kao da mi netko čizmom stoji na glavi i skoro otkidala uši kod skidanja.. zato sad stoji kao ni jedna nikad.
Jedina mana da na 200+ nabija na nos :D
 
Ja imam nxr, veličina L, opseg glave 60.5...
Ista stvar, jedva se navuče i skine s glave, ali stoji savršeno [emoji39]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Flato said:
Ja imam x-spirit III, sutra ću izmjerit tikvu.
Kacigu sam kupio tako da me stiskala kao da mi netko čizmom stoji na glavi i skoro otkidala uši kod skidanja.. zato sad stoji kao ni jedna nikad.
Jedina mana da na 200+ nabija na nos :D

Hvala.  (y)

zrakoplovac said:
Ja imam nxr, veličina L, opseg glave 60.5...
Ista stvar, jedva se navuče i skine s glave, ali stoji savršeno [emoji39]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kaže da je veličina L za 59/60. Ako s 60.5 prolazi L onda ja sigurno s 58 prolazin u M (57/58).  :mrgreen:
 
Ti brojevi mi baš nisu mjerilo.
Do nedugo sam imao HJC xl 62, kupim novu xxl 63 i tolko me tiskala da sam zamijenio za drugi model kod kojeg pise xxl 64
 
vyp54 said:
Hvala.  (y)

Kaže da je veličina L za 59/60. Ako s 60.5 prolazi L onda ja sigurno s 58 prolazin u M (57/58).  :mrgreen:
Tak je [emoji1303]
Ukljucivo do 59 je za M, tj. 61 za L


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jole0 said:
pozdrav
zanima me dali je netko Extra ugrađivao pinlock na vizir-znači bušio vizir i stavljao one silikone?

Uslijed žurbe, neimanja i imanja ovog starog smeća, ja sam si ugradio ovako neki kvazi pinlock, koji imam u garaži već 5-10 godina na GT Air i ostao ugodno iznenađen!!?!?

https://www.ebay.com/itm/Anti-Fog-Helmet-Lens-Universal-Motorcycle-Helmet-Visor-Fog-Resistant-Films-Sweet/233067282634

https://www.ebay.com/itm/Anti-Fog-Helmet-Lens-Film-Universal-Motorcycle-Helmet-Visor-Fog-Resistant-Film/283283462813

Temperature nisu bile neke strašne, u minusu, ali sam skužio da mi se magli okolo, a u njemu ništa....  :shock: Da funkcionira.
 
vladof said:
Ti brojevi mi baš nisu mjerilo.
Do nedugo sam imao HJC xl 62, kupim novu xxl 63 i tolko me tiskala da sam zamijenio za drugi model kod kojeg pise xxl 64
I to je djelomično istina, ali je istvar kalupa :)
Sve i svašta sam probal, ubiti hjc mi je bil favorit jer je bil best-buy, sve dok nisam probal shoei...
Za moju tintaru to je to [emoji2371]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda netko zna jel ovo dobra kaciga?

isplati li se kupnja za ove novce?

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Airoh-GP-500-Sectors-Helmet/SubProducts/Airoh-GP-500-Sectors-Helmet-0001

takoder mi je i ova zanimljiva

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Airoh-ST-701-Safety-Full-Carbon/SubProducts/Airoh-ST-701-Safety-Full-Carbon-0006

Sent from my iPhone using Tapatalk