KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Zagreb

Gledam online po trgovinama i ima svakakvih, ali kad ne znam koje su ok.
Trazim do oko 1500kn

Jel valja ovakva?
Barem u Zagrebu imaš izbora:

- X-lite i Nolan kod Bim Bike
- Scorpion i Vemar u Motooprema na Ilici
- Schuberth, Shoei i IXS kod Šepića, čak imaju neku akciju
- ili potegni do Novema Nove za HJC

Svi dobri brendovi i trgovine s manje više stručnim osobljem. Odi i stavi kante na glavu, bez probe ti je besmisleno kupovati. Probaj što više kaciga da dobiješ osječaj. Jedini predizbor bi napravio u kontekstu oblika glave (ovalni oblik je najčešći ili okrugli). Pokušaj to doma malo izmjeriti. 200 € ti je neki standard za prvu kacigu i često se preporučuje Nolan N87, Scorpion Exo-510, HJC C70. Dodatno kao orijentir ti može poslužiti SHARP ocjena, kažem orijentir. I to je samo simulacija sudara. Ali ako kaciga ima jednu-dvije zvijezde odjebi ju.
 
  • Like
Reactions: ivan222
Imaš u Savskoj kod BBF-a u Motoriste https://motorista.hr/ dobar izbor. Arai, Shark, Bell, KYT... Svašta nešto, ove KYT se čine odličan omjer uloženo/dobiveno.
 
Pa poznate su cijene revita,arai-a i kriege mozes ih sigurno kupiti za jeftinije na aliexpresu 🤣
Revit kupujem vecinom i ja i zena...bez brige,usporedivo ssm neke stvari,mali ducan,velike cijene!
 
  • Like
Reactions: jjoey
Pošto imam velku tikvu imao sam problem naći veličinu. Na kraju LS2, jako snug fit, pola vremena mi uši ostanu podvinute, a još očale moram staviti. Ima pinlock pa je magljenje smanjeno, ali mi se povremeno magle naočale. Za sada zadovoljan pa bumo vidli za dalje.
 
Zagreb

Gledam online po trgovinama i ima svakakvih, ali kad ne znam koje su ok.
Trazim do oko 1500kn

Jel valja ovakva?
Šepić
Novema Nova
Viktor Moto
Bencony (ako jos postoji)
Automotosport
BIM...
nadopunite koga sam preskocio
 
  • Like
Reactions: Capella
IMHO Online mozes gledati koliko hoces i recenzija i ducana , ali kaciga se ipak kupuje u ducanu di mozes probati dal ti pase.
Osim ako si vec probao pa narucis istu mozda jeftinije online.

LP

Sve je to meni jasno. Ja prvo gledam na netu šta se nudi pa onda idem u trgovinu probat. Bolje online provjerim šta ima, a ne da idem u trgovinu i da ne znam ništa o kacigama. Naručivanje online mi nema smisla ako ne znam jel mi odgovara kaciga ili bilo što drugo..
 
Ja se dvoumim izmedju Scorpion Exo R1 koja je oko 329€ na popustu na Louisu i X Lite X803RS za 399€ na Polo…
Kakva su iskustva s obje, koju izabrati.
Upratio sam da je ekipa prilicno zadovoljna sa Scorpion.
 
Ja se dvoumim izmedju Scorpion Exo R1 koja je oko 329€ na popustu na Louisu i X Lite X803RS za 399€ na Polo…
Kakva su iskustva s obje, koju izabrati.
Upratio sam da je ekipa prilicno zadovoljna sa Scorpion.
Istu situaciju sam imao kad sam se dvoumio između Nolan N87 i HJC IS-17 . SHARP test i forum naš i strani i sve sam pogledao dok nisam došao u dućan i stavio Nolan na glavu i tiskala me posred čela, a HJC super sjedala i odluku sam odma imao i tjt. Palamudio sam i ja puno i dugo uokolo dok nisam probao i sve mi je bilo jasno
 
  • Like
Reactions: Luke and POWER_NRG
Ja se dvoumim izmedju Scorpion Exo R1 koja je oko 329€ na popustu na Louisu i X Lite X803RS za 399€ na Polo…
Kakva su iskustva s obje, koju izabrati.
Upratio sam da je ekipa prilicno zadovoljna sa Scorpion.
Imam obe, vrhunske kacige i jedna i druga. Po meni Scorpion za te novce best buy, ja imam obje karbonske. Jos jedan plus za mene je kod Scorpiona sto su viziri u boji samo 45-50€ dok kod konkurencije znaju bit od 80-120+€. Kod X litea mi se jedino vise svidja dizajn brusenog dijela iznutra i vent na bradi mi se cini prejeftin za tu kacigu nekako je labav.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: POWER_NRG
Španjolska trgovina Motocard ima akciju za kacige. Kod kupnje novog modela, ako snimiš kako uništiš staru, možeš dobiti između 50-200€ popusta. Link ako je možda nekome zanimljivo.
 
Španjolska trgovina Motocard ima akciju za kacige. Kod kupnje novog modela, ako snimiš kako uništiš staru, možeš dobiti između 50-200€ popusta. Link ako je možda nekome zanimljivo.
Ne mora se uništiti stara, samo se upiše kod tj ode se u rubriku di imaju za tu kacigu 50,75,100 ili 200€ kod za popust… Do sada kupio sve kacige tamo i imaju najjeftinije cijene(čak imaju i opciju da ako nađeš negdje jeftinije kacigu javiš im se na taj upitnik, zaljepiš link stranice gdje je jeftinija i dobiješ dodatni popust)
 
Sve je to meni jasno. Ja prvo gledam na netu šta se nudi pa onda idem u trgovinu probat. Bolje online provjerim šta ima, a ne da idem u trgovinu i da ne znam ništa o kacigama. Naručivanje online mi nema smisla ako ne znam jel mi odgovara kaciga ili bilo što drugo..
Pitaj se isto koliko cesto se vozis , koliko radis kilometara , koliko brzo se vozis i da li se vozis po svim vremenskim uvjetima.. pa vidi jer kako se kaze koliko para toliko muzike :)
 
Zna neko gdje se moze nabaviti straznja plastika za AGV K3 SV? Bila je napuknuta, a danas u voznji je skroz otpala, tako da mi fali taj dio.
 

Attachments

  • 795F604F-E858-45A7-8EEC-96935F9B4F99.png
    795F604F-E858-45A7-8EEC-96935F9B4F99.png
    5 MB · Views: 0