KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Ma nemam pojma, ok je ali se čuje neki tuc-tuc. :mrgreen:

Riže su stavile neke šarafe, nisu ni imbusi ni zvjezdasti, Dobro da sam ga uzeo jer ne bi mogao doći do baterije.
 
Uhvatila me nostalgija za starom rossi kacigom, onakvom kakve su bile kad sam bio mulac, al nisam ju nikad imao...zive boje sa suncem i mjesecom 😆 na bidanju iz engleske dobio za 98e( sa postarinom i porezom) super stanje...vise za ukras nego za nosit
 

Attachments

  • Screenshot_20231030_190552_eBay.jpg
    Screenshot_20231030_190552_eBay.jpg
    224.1 KB · Views: 0
Znam da je vec bilo masu puta u proslosti, ali nisam nasao nikakve novije informacije... pa ako netko zeli podjeliti, svaki savjet je dobrodosao...

Trenutno imam HJC RPHA70 sa Pinlock 70... I sve je super kad je dan, ali po noci je nemoguce voziti s Pinlock-om...
Znaci ako je dan i kisa stvarno je super... malo se magli ako se vozi sporije od 60-70, ali na veci brzinama skoro nista (uz otvorenu ventilaciju)...

Ali aka je noc (cak i po suhom vremenu), jednostavno je nemoguce voziti s Pinlockom jer se svaki odbljesak svjetlosti presijava i imam osjecaj da sve vidim duplo... Zadnji put sam iscupao Pinlock van jer sam trebao voziti 3-4 sata po noci...

Jedino rijesenje mi izgleda imati 2 vizira... jedan s Pinlocok-om i jedan bez...

Ima li ikakvih drugih rijesenja za nocnu voznju i magljenje kacige?
 
I meni je sa mojom HJC sa pinlockom tako. Ja jos imam astigmatizam i nosim naocale pa je jos gore onda. Zato i izbjegavam voziti motor po mraku.
Probaj na Aliexpressu naruciti onaj pinlock sto se zalijepi na vizir. On pravi manje refleksiju.
 
  • Like
Reactions: Synth
Ja na svojoj AGV K6 nemam nikakvih problema sa noćnom vožnjom. Mislim primijeti se da je pinlock na viziru, nije tako savršeno kao kada bih vozio samo sa vizirom, ali ama baš ničemu ne smeta. Nema posebnih odbljesaka i duplih predmeta.
Cijelu godinu je na kacigi i ne skidam ga. Ne znam ima li veze što je Pinlock 120 ili je do vizira...
Vizir se ne magli nikad, vozio i na temperaturama blizu nule.
 
Imao sam Šuberta, sad Šojku. Obe sa pinlockom cijelo vrijeme montiran.
Čak sam na Šubertu promjenio vizir(radi oštećenja) i na novi vizir stavio stari pinlock.
Nikakvih problema.
Da nosim naočale za vid.
 
  • Like
Reactions: Synth
Imam Sharkovu kacigu (1.Kaciga kupljena, godinu dana stara) i odlična mi je osim sto sam drkajuci po njoj slomio onaj plastični utor na viziru koji se drži za samu kacigu, stoji on nekako na 1 strani zakačen ali me strah da u nekoj većoj brzini ne počne to klepetat i smetat u vožnji :(

Novi vizir za taj model s dostavom iz DE dodaje 85e, a Kaciga je bila 160e negdje, jel preporuča tko kakvu novu glavnjacu? Vidim par stranica rije nudio se neki skonto za forumaše? Nije da moram ovu imat 10 godina :) al znate kako je, prva pa odmah ljubav :D
 
Imam Sharkovu kacigu (1.Kaciga kupljena, godinu dana stara) i odlična mi je osim sto sam drkajuci po njoj slomio onaj plastični utor na viziru koji se drži za samu kacigu, stoji on nekako na 1 strani zakačen ali me strah da u nekoj većoj brzini ne počne to klepetat i smetat u vožnji :(

Novi vizir za taj model s dostavom iz DE dodaje 85e, a Kaciga je bila 160e negdje, jel preporuča tko kakvu novu glavnjacu? Vidim par stranica rije nudio se neki skonto za forumaše? Nije da moram ovu imat 10 godina :) al znate kako je, prva pa odmah ljubav :D
Vidim da si iz Rijeke..Skoći do Prizmić Moto salona na Školjiću i reci da ti je Joke kao forumašu dao 30% popusta.Nek me zovnu..
 
Super, hvala na brzom odg :) proći ću do kolega na skoljic viditi sto se nudi, nekako sam najviše zagrijan za nešto crno i integralno, kao i do sad
 
Znam da je vec bilo masu puta u proslosti, ali nisam nasao nikakve novije informacije... pa ako netko zeli podjeliti, svaki savjet je dobrodosao...

Trenutno imam HJC RPHA70 sa Pinlock 70... I sve je super kad je dan, ali po noci je nemoguce voziti s Pinlock-om...
Znaci ako je dan i kisa stvarno je super... malo se magli ako se vozi sporije od 60-70, ali na veci brzinama skoro nista (uz otvorenu ventilaciju)...

Ali aka je noc (cak i po suhom vremenu), jednostavno je nemoguce voziti s Pinlockom jer se svaki odbljesak svjetlosti presijava i imam osjecaj da sve vidim duplo... Zadnji put sam iscupao Pinlock van jer sam trebao voziti 3-4 sata po noci...

Jedino rijesenje mi izgleda imati 2 vizira... jedan s Pinlocok-om i jedan bez...

Ima li ikakvih drugih rijesenja za nocnu voznju i magljenje kacige?
Tko ti je instalirao pinlock?
Imam istu kacigu sa pinlockom, nikakvih problema po danu, noci, toplom ni hladnom vremenu. Ne magli se ni malo.
Zna se dogoditi na semaforu da mi se suncani vizir zamagli, ali to rijesim tako da kratko otvorim vizir i samo se odmagli za par sekundi.
 
Tko ti je instalirao pinlock?
Imam istu kacigu sa pinlockom, nikakvih problema po danu, noci, toplom ni hladnom vremenu. Ne magli se ni malo.
Zna se dogoditi na semaforu da mi se suncani vizir zamagli, ali to rijesim tako da kratko otvorim vizir i samo se odmagli za par sekundi.

Novema Nova... tamo uzeo kacigu i odmah su mi stavili pinlock gore....
Cim sam prvi put vozio po noci sam primjetio da mi je malo nesto cudno i drugacije nego prijasnje kacige bez Pinlocka (Shark, Axo, Nolan...) i onda sam isao googlati i vidim da na Pinlock web-u pise da nije za nocnu voznju... cak i na Pinlocku pise Daytime use only...

A nije me smetalo toliko prije, ali sam nedavno isao malo duzi djir i nakon skoro 2 sata nocne voznje me ubilo... nisam mogao vise, stao sa strane i skinuo Pinlock... I dalje je bilo puno lakse...

E sad... mozda malo pretjerujem, ali stvarno mi se stvara kao neka refleksija na viziru od svjetala auta iz kontra smjera, ili cak kad moja svjetla svjetle prema znakovima uz cestu... I nakon nekog vremena stvarno postane jako zamorno za voziti...

A Pinlock kao pinlock je odlicna stvar sta se tice magljenja... stvarno je dobra stvar... Jedino ponekad kad je kisa i sporije se vozi ili stanem mi se kaciga pocme magliti...
 
I meni je sa mojom HJC sa pinlockom tako. Ja jos imam astigmatizam i nosim naocale pa je jos gore onda. Zato i izbjegavam voziti motor po mraku.
Probaj na Aliexpressu naruciti onaj pinlock sto se zalijepi na vizir. On pravi manje refleksiju.

Ajde super ideja... probam pa vidimo... bolje probati s vizirom nego novom kacigom :ROFLMAO: