KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Ja sam neki dan probao x-804 i x-803, naspram moje vec prastare x-661 (koja spada pod klasu x-903) su ko pero lagane. Probao sam i shoei ali je dosta skuplji od xlite, a sa ovo xlite sam zadovoljan u ovih zadnjih 10 godina tako da se neckam između 803\4 i 903. 903 mi je fora zbog vizira, tj suncanih naocala, ali gledam da necu bacat ovu staru koja ga ima, pa mi je 803 nekako za sad bliza
 
  • Like
Reactions: Zek@n
Kada smo se već dotakli tematike X-lite ili sada Nolan kaciga, htio sam uzeti X-903 kao zamjenu a staru K5 S. Jedino što me odbija je da je proizvođać predvidio ugradnju njihove komunikacije koja se temelji na Sena uređajima. Rupe za slušalice su premale za Cardo JBL speakere koje imam su nešto veći i dublji nego oni od Sena. Jel netko uspio ugurati Cardo JBL u otvore X-903 kacige?
X-903 recess.jpg
 
  • Like
Reactions: Majest
a ici cu ove dane ako stignem do motoarta pa cu malo bacit oko. hjc mi je dobra ali mi je vec dojadila ali bi ju pustio za rezervu
 
Kod Šepića bio probao GT-Ari 2 ali na dva mjesta iza na glavi me žuljala tako da ništa od toga. GT-Air 3 nisam ni išao probati, koliko sam čitao samo su malo vanjsku školjku doradili.
 
ima li netko x-lite da podijeli iskustva? vec nekih 6 ili 7 godina imam hjc rpha 11 i mislim da bi promjenio malo kacigu. na ovu sam oko bacio: https://motoart.hr/integralne-karbon-kevlar/4845-x-lite-x-903-barrage-53-carbon.html
Ja imam već 4 god x661 doduše to je već stari model al super zadovoljan s kacigom. Double d ring kopčanje, unutarnji sunčani vizir, trokomponentna, dobra ventilacija, solidno tiha, udobna, djeluje kvalitetna, niš ne škripi. Sve u svemu dobar odabir ispao. Bila 2250 u veljači 2020 snižena sa 2850 kn cca. To je sport touring kaciga koja je imala šta sam htio(DD ring i unutarnji vizir) a i kao trokomponentna jer je to kao najkvalitetnije i uz tu cijenu bolje nisam našao. Ugl palac gore za x lite
 
  • Like
Reactions: Zek@n
O tom popustu bi se dalo, napišu da je odjeca i oprema na -25%, a nije baš tak. Sreća kaj sam sad zvao da provjerim..
Tak da si nazovi prije ako mislis ici do njih..
 
  • Like
Reactions: prpa
Bobe ,po kojoj cijeni se sad može dobiti drift evo ,ona kombinacija kao zeleno plavo crno ,svijetlo lakirana.,ne da mi se sad tražiti slike.👍😎
 
Bobe ,po kojoj cijeni se sad može dobiti drift evo ,ona kombinacija kao zeleno plavo crno ,svijetlo lakirana.,ne da mi se sad tražiti slike.👍😎
Sa 35% popusta 230 eura. Kompozitna, dupli prstenovi..
 

Attachments

  • caberg_drift_evo_zart_bukosisak_lb29_luca_bernardi_1.jpg
    caberg_drift_evo_zart_bukosisak_lb29_luca_bernardi_1.jpg
    25.2 KB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: prpa and roberto
treba hodati i kacige probati, srećom meni 100m, probao svašta kad ono Suomy Speedstar, svugdi piše da je round, XXL me stišće samo u obrazima.

Tiha da je to čudo. a 1400gr kao, ide na glavu 5x lakse od ICON Airmade, a opet Airmada upire čelo kod veće brzine, speedstar ne, jedino što odrezana je na repu pa nije baš kad je hladnije.