KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Ok..ti koristiš mob i kao navigaciju...ja koristim ZUMO XT kao navigaciju, pa mi je telefon spojen na slušalice preko navigacije iz razloga da s telefona koristim Garmin drive i Radar bot...da li može idrugačije, ne znam, pa zato pitam.
 
  • Like
Reactions: Spori and seki22
koji cardo Edge ili Bold…..ili integrirana ako ima(osobno me integrirane nimalo ne zanimaju)
Stwvlat Cardo sa strane a da postoje platicne utori za integriranu mi ne igra
Jos ono iza kacige …..
Packtalk bold, duo pack bio na dobrom popustu u louisu pa uzeo. Isto integracija s mobom, radarbot, glasovne komande i djije midje. Hey Cardo, hey google... sve radi
 
ima li netko HJC i90 kacigu? iskustva?
dolazi vrijeme za obnovu pa malo guglam što bi se na zimu moglo piknuti

il nesto slicno za prijedlog
 
Zna li netko gdje bi se moglo probati/kupiti Arai u Zagrebu? Negdje u temi sam vidio motorista.hr ali ne vidim više u webshopu Arai, možda ih više ne drže. Google kaže Split ili Osijek, stvarno nema u Zagrebu nigdje?
 
ima li netko HJC i90 kacigu? iskustva?
dolazi vrijeme za obnovu pa malo guglam što bi se na zimu moglo piknuti

il nesto slicno za prijedlog
Imam ja i ne bih je vise nikad kupio. 2x sam ju vec slao na servis pod garancijom jer se sarafi koji drze preklopni mehanizam popuste i ispadnu. Jednom mi se to desilo 400km od doma i nisam smio otvoriti kacigu do doma da se sve ne raspe. Na kraju sam odjebao garanciju, rastavio sve, namazao sarafe Loctite-om i stegao. Od tada je mir.
Osim toga, krene stezati oko sljepoocnica nakon par sati voznje i to neizdrzivo. Rjesenje je otvoriti kacigu na 10 sekundi i opet zatvoriti. Ali to je mozda do oblika moje glave.
Inace je ok. Malo bucnija, ali sve flip-up kacige su bucne.
 
... Ali to je mozda do oblika moje glave. ...
a zato si ti tu zbluro sliku

1693812148599.png
 
teško je kupit kacigu kad imaš predimenzioniranu glavu...

malo šumi na većim brzinama ali inače odlična.....
 

Attachments

  • nol.jpg
    nol.jpg
    655.1 KB · Views: 0
  • noll.jpg
    noll.jpg
    473.9 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: diesel power
teško je kupit kacigu kad imaš predimenzioniranu glavu...

malo šumi na većim brzinama ali inače odlična.....
meni je ok, zadovoljava sve moje kriterije (sunčani vizir, utori za dioptrijske cvike) , a i cijena je ok.
Što se tiče šumova nosim čepiće tak da je i to ok :)
 
  • Like
Reactions: Matek
Imam ja i ne bih je vise nikad kupio. 2x sam ju vec slao na servis pod garancijom jer se sarafi koji drze preklopni mehanizam popuste i ispadnu. Jednom mi se to desilo 400km od doma i nisam smio otvoriti kacigu do doma da se sve ne raspe. Na kraju sam odjebao garanciju, rastavio sve, namazao sarafe Loctite-om i stegao. Od tada je mir.
Osim toga, krene stezati oko sljepoocnica nakon par sati voznje i to neizdrzivo. Rjesenje je otvoriti kacigu na 10 sekundi i opet zatvoriti. Ali to je mozda do oblika moje glave.
Inace je ok. Malo bucnija, ali sve flip-up kacige su bucne.
jesi uzeo u novemi il prek neta? zbog garancije pitam
 
ima netko prijedlog sto jos pogledati od nekih mid flip up ova ranga hjc i90?
jasno mi je da je shubertica bolja al trenutno mi jos treba bubreg pa gledam sto mogu s onim sto imam 😬
 
Imam ja i ne bih je vise nikad kupio. 2x sam ju vec slao na servis pod garancijom jer se sarafi koji drze preklopni mehanizam popuste i ispadnu. Jednom mi se to desilo 400km od doma i nisam smio otvoriti kacigu do doma da se sve ne raspe. Na kraju sam odjebao garanciju, rastavio sve, namazao sarafe Loctite-om i stegao. Od tada je mir.
Osim toga, krene stezati oko sljepoocnica nakon par sati voznje i to neizdrzivo. Rjesenje je otvoriti kacigu na 10 sekundi i opet zatvoriti. Ali to je mozda do oblika moje glave.
Inace je ok. Malo bucnija, ali sve flip-up kacige su bucne.
citam malo reviewe i hrpa se zalila na isti problem
 
ima netko prijedlog sto jos pogledati od nekih mid flip up ova ranga hjc i90?
jasno mi je da je shubertica bolja al trenutno mi jos treba bubreg pa gledam sto mogu s onim sto imam 😬
Ako znas broj imas u Lousa Schuberth kacige na akciji
Caberg Levo?
 
Ima li netko Scorpion Exo-1400 Evo Carbon ili HJC RPHA 71 ? Za Shoei znam da je dobra kaciga, zanima me za ove dvije bas. Gledajuci review dobile su jako dobre ocjene i obje imaju ECE22.06:
 
Ima li netko Scorpion Exo-1400 Evo Carbon ili HJC RPHA 71 ? Za Shoei znam da je dobra kaciga, zanima me za ove dvije bas. Gledajuci review dobile su jako dobre ocjene i obje imaju ECE22.06:
Imam ja ovu Scorpion, uzeo prije 3-4 godine preko Amazona. Prije toga imao Nolan n84 i onda shoei GT air pa mogu s tim usporediti. Dosta dobra kaciga po meni, dobre su strane što je jako lagana jer je karbonska, udobna, ima dosta "featurea" kao unutrašnji tamni vizir, dobio sam dodatni tamni s njom i tako to. Poprilično je tiha, dobro vidno polje, uglavnom zadovoljan sam. Loše strane su što ipak iako je onda koštala dosta (350€) ipak nije završna obrada ni blizu Shoeija, koja me koštala oko 400. Unutarnji vizir kad ga digneš, malo viri u vidno polje, nije problem ali može živcirati 😂😂 također oni jastučići s donje strane se ne mogu skroz zakačiti, ne znam kako bih to objasnio... ugl, isto nije ništa funkcionalno loše ali živcira.
Po meni, dosta dobra kaciga, valjda što je karbon pa opravdava cijenu, ali premium nije...
 
Imam ja ovu Scorpion, uzeo prije 3-4 godine preko Amazona. Prije toga imao Nolan n84 i onda shoei GT air pa mogu s tim usporediti. Dosta dobra kaciga po meni, dobre su strane što je jako lagana jer je karbonska, udobna, ima dosta "featurea" kao unutrašnji tamni vizir, dobio sam dodatni tamni s njom i tako to. Poprilično je tiha, dobro vidno polje, uglavnom zadovoljan sam. Loše strane su što ipak iako je onda koštala dosta (350€) ipak nije završna obrada ni blizu Shoeija, koja me koštala oko 400. Unutarnji vizir kad ga digneš, malo viri u vidno polje, nije problem ali može živcirati 😂😂 također oni jastučići s donje strane se ne mogu skroz zakačiti, ne znam kako bih to objasnio... ugl, isto nije ništa funkcionalno loše ali živcira.
Po meni, dosta dobra kaciga, valjda što je karbon pa opravdava cijenu, ali premium nije..
Hvala puno na podijeljenom iskustvu!

Da, karbonska kaciga, ECE22.06 i cijena su bili dosta dobri parametri za uzet u obzir, ali i sam naginjem GT Air 2. Trebao bih probat Shoei i HJC jednu do druge pa vidjet ima li znacajne razlike. Osim te 3 kacige ako ima tko kakvu preporuku za kacigu sa unutarnjim vizirom slusam! :)
 
@ms1003 Ja uzeo upravo tu Scorpion Exo-1400 Evo Air Carbon prije dva tjedna.
Pripazi koju ces uzeti jer su oni imali i Exo-1400 Evo Air prije nego je uveden ECE 22.06.
Kolega u postu gore @tank_fish vjerojatno ima tu s ECE 22.05 ako ju je kupio prije 3-4 godine.
Ja npr nisam primjetio da unutarnji vizir ostaje vidljiv, medjutim, barem meni, kad ga spustis ne spusti se skroz do nosa.
Kaciga je vrlo udobna, super stvar sto se debljina "obraza" moze korigirati sa malom pumpicom u samoj kacigi. Lagana je, sto se tice buke, ne znam, nisam nikad obracao pozornost na to. Tamni vizir super dodje. Jedina stvar koja mi se ne svidja je sto su viziri vrlo mekani, barem u usporedbi s mojom Shark starom 8 god kod koje se vizir i dalje zatvara i otvara kao prvog dana.
 
ja imam x-lite x-661 već 8,9 godina i zadovoljan sam kvalitetom, gledam da se počastim jednom x-903 ili x-803 (ta nije ista klasa kao 661 i 903)