Kad starci prolupaju !!!

oldbiker

Member
Definitivno moraš prolupati na ove informacije: dečko 1977. godište poginuo zbog neiskustva ( nakon 1600 km ) ... itd već je zamorno i naglašavati i spominjati koliko je toga ove godine,a i prijašnjih godina bilo !

TEK KAD SE NEŠTO DESI ONDA KLINCI DOLAZE PITATI KAKO I ZAŠTO !!

Inače smo mi starci, krepaline ... itd . Ali nakon 23 godine na motoru, jedne teške i par laganih nesreća još uvijek NAJVIŠE VOLIM MOTORE i sve što je uz motore vezano.

A klincima , kojima ovako i onako nemožeš ništa savjetovati, želim što više sreće na cesti koja će im itekako trebati !!!! (y)
 
nije istina..

ima nas koji hocemo poslusati sta imate za rec..

i imamo volje nositi kacige i kuhat se u obleki isl.

ne generalizirat.

a postoji jos jedan problem..

djaba vama pricat price, ako nitko nece pokazat i uzet djete da se vozi s njim par tjedana..

velko hvala nekim ljudima na forumu.. znat ce oni tko su..
 
sasha19_81 said:
nije istina..

ima nas koji hocemo poslusati sta imate za rec..

i imamo volje nositi kacige i kuhat se u obleki isl.

ne generalizirat.

a postoji jos jedan problem..

djaba vama pricat price, ako nitko nece pokazat i uzet djete da se vozi s njim par tjedana..

velko hvala nekim ljudima na forumu.. znat ce oni tko su..

ma nista.. i drugi put :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Jučer popodne idemo se vozit (Andreas, zvao sam te, nisi se javia na mob) i dogovorim se s ekipom da se nađemo na pumpi izlazu iz grada. Neki klinci i momci mi se javljaju i začuđeno gledaju kako na temperaturi +32 oblačim kacigu jaknu, turtle pojas i rukavice... I još me pitaju da zašto to oblačim. Ja im kažem da se idem vozit van grada, a ovi i dalje ne kuže...

LOL
sad jedan od njih ušao ovde u igraonicu dok ovo pišem LOLčina
 
sasha19_81 said:
nije istina..

ima nas koji hocemo poslusati sta imate za rec..

i imamo volje nositi kacige i kuhat se u obleki isl.

ne generalizirat.

a postoji jos jedan problem..

djaba vama pricat price, ako nitko nece pokazat i uzet djete da se vozi s njim par tjedana..

velko hvala nekim ljudima na forumu.. znat ce oni tko su..

Već sam se opekel jedanput radeći te stvari...sad biram kome kaj pričam, kome kaj savjetujem i sa kim se vozim.
I onda sam si pomislil...a ko je mene učil i savjetoval...ak vas nekaj zanima, bute pitali. Nije vas valjda sram?
 
Isplati se ponavljati pricu samo ako spasis jedan lom noge ,a kamo li sto ostalo,mislim da nama starci nisu toliko pomagali sa savjetima kao sto ih dajemo mi svakako u najboljoj namjeri,a ne da se pravimo vazni
 
sasha19_81 said:
nije istina..

ima nas koji hocemo poslusati sta imate za rec..

i imamo volje nositi kacige i kuhat se u obleki isl.

ne generalizirat.

a postoji jos jedan problem..

djaba vama pricat price, ako nitko nece pokazat i uzet djete da se vozi s njim par tjedana..

velko hvala nekim ljudima na forumu.. znat ce oni tko su..

Uvijek ću dati dobar savjet kolegi motoristu koji to želi saslušati ! Nikad ne generaliziram i znam da i među mladim dečkima ima jako dobrih i pažljivih vozača, te onih koji nose opremu ! Ali loš dojam uvijek ostavljaju oni kojima je zaštitna oprema sunčane naočale uz obaveznu curicu koja mora pokazivati tange ! Sretno svima ! :D :D :D
 
shonyo said:
uz obaveznu curicu koja mora pokazivati tange ! Sretno svima ! :D :D :D

Samo nek oni imaju takvu opremu :mrgreen:
Ja sam ionak sporiji od njih,pa sam iza i pasem okice na tangama :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]

pasi pasi, neko drugi to muze :mrgreen:
 
ja spadam u one klince koji su poslusali vas savjet...
neki dan sam se vozio u full opremi po 30° (znaci koznjak, kaciga, bubreznjak i kozne rukavice)... bilo mi je vruce i svi su me cudno gledali al ko ih yebe, ja mislim ostat ziv i dalje vozit motore...
tak da vi stariji ne velite da vam je trud uzalud :wink:
 
Kaže jedan moj kolega bajker: "Kad vidim ove dječake na R1 onda mi padne na pamet samo jedno - slijedeće godine nećemo ih gledati - ili će se vratit na nekakvu bijesnu četverokotačnu zvjerku (jer će im motor biti bezveze) ili će biti pokojni".

Samo citiram.
 
nek se ostali klinci ugledaju na mene sto se tice opreme :p

za koji dan kupujem kacigu, jaknu i rukavice malo poslje.. uglavnom imat cu svu potrebnu opremu prije motora
i kad vec pucam toliko lovu na opremu, normalno je da cu je i nosit pa bilo i 40 napolju.. moj zivot je vazniji od stotine seljaka koji ce se ismijavat na ulicama (al ovdje nema tog koji vozi bez kacige jer je kaznjivo oko 200$ i gubis 2 poena sa vozacke)


jedina stvar u kojoj neslusam starije i iskusnije, to je u odabiru motora
ja sam zapeo za R6 i bit ce moja jer mi se svidja, i kad sam sjeo na nju prvi put zaljubio sam se
smatram se pametnim pa cu tako na njemu i reagirat, sve ima svoje vrjeme
da mjenjam motor svake sezone za to nemam novaca, i nesto sto mi se nesvidja jednostavno nemogu kupit

a najezim se kad mi neko od 19-20 godina kaze da uzima motor samo da se qrci(da,da ima i takvih), njih bih povjeso jednog pored drugog
za pravog motoristu motor je nesto skroz drugo, uzivanje u voznji je najvaznije
 
foggy said:
a zasto bas R1?? :mrgreen:

Ak si mislio na R1 iz mog posta, onda zato što je taj motor u očima ne-bajkera nekakva personifikacija sportsko-šminkerskih motora, a kao što smo u ogromnom broju prijašnjih topica ustvrdili, fakat je da se najčešće povezuju japanke, sunčane cvike i R1. Osobno nemam ništa protiv tog motora, ali čini mi se da je to percepcija "javnosti" široko rasprostranjena.
A možda se radi samo o jalu onih koji bi ga htjeli imati a ne mogu. :mrgreen:
 
Po meni, problem uopce nije u njima nego u nama...roditeljima...,pa kaj da shvati mlad covijek kad mu u ruke stavite "oruzje", a dopustite mu da slijedi los primjer.., neumjerenost i lose procjene, poslijedice su neiskustva i želje za dokazivanjem, pa ako ih se neogranicava nicim (nisam rekao zabranjuje) i istovremeno ne stimulira na izvjesan nacin.. zastrasujuc rezultat moze biti stvarnost koju nazalost gledamo vlastitim ocima...
Zato pozdravljam svaku ideju otvaranja, prema onima kojima je nasa pomoc itekako potrebna. :)