Kad starci prolupaju !!!

Ja vozim skuter pa ne sjedam nikad na njega bez kacige i bubrežnjaka(ima u sebi protektore)..a po noci imam i rukavice....moto jaknu jos nemam ali nosim zimsku po noci....eto......

P.S.
Ima u novom MOTO PLUSU poklon privjesak: "Kacigu na glavu, Pamet u glavu"


enyoj
 
nema gluplje stvari nego kada klinac dok je jos dosta mlad silno hoe motor i starci mu ga ne zele kupiti jer je to ''opasno'' i onda sa 20 god sjedne na neku pilu jer mu je glupo kupovati prdekalicu pa se negdje satre i onda okolo pisu clanci poginuo zbog neiskustva bl bla bla.... ja cu svojem djetetu cim pokaze zelju za motorom priustiti jedan makar bio kruha gladan jer znam kada ce sa 20 sjesti na zvjer da ce imati ohoho kilometara i iskustva i naucenih lekcija pod guzicom i sanse da ostane ziv su PUNO vece
 
Evo, prošao je vikend, mi 'Staaari Rokeri' smo posjetili moto susret MK 'Sairach' Žiri (SLO) , no naš prijatelj Denis sa 1400 Intruderom je lagano skliznuo u zavoju iza Postojne ( kaže da mu je zablokirao gas ). Sva sreća pa je prošao samo sa par šavova na bradi i malo ogrebotina !

No otvorivši današnje novine :- novi šok - stara delnička cesta - 2 mrtva na motorima - uzrok prevelika brzina i pukotina u asfaltu od preko 5 cm !

To je još jedan problem u lijepoj našoj ! Ceste su KATASTROFA !!! Možeš ti biti Vale Rossi, ali ova sama-jama što mi imamo to je teški shit ! A svi prilikom rege plaćamo uredno cestarinu ( za lokalne i regionalne ceste ) !

Pozdrav svima i želim puno sreće !
 
foggy said:
.... ja cu svojem djetetu cim pokaze zelju za motorom priustiti jedan ...

Mislim da nećeš, ali živi bili pa vidjeli.
Bit ćeš, ko i svaki roditelj, u neizmjernom strahu i reći ćeš mu da će na motor sjest kad bude "svoj čovjek" i kad neće živjet pod tvojim krovom.
 
foggy, mislim da ne mora biti bas tako....

ja npr imam 24 god i kupio sam svoj PRVI motor prije mjesec i pol...a prije toga sam par puta vozio skuter! u ovih mjesec i pol sam napravio vec 3100km iskljucivo gradske voznje (1 relacija do rijeke i nazad)!

ja nisam imao potrebe nikome ozbiljnije potrubiti niti sam se nasao u nekakvoj ozbiljnijoj situaciji a vozio samse dosta i po kisi (s opremom nije bed)!

mislim da godine nemaju veze s nicim.....ono sto je u glavi ima veze!

pa ja svaki dan vidim te celave sminkere od preko 4 banke na razno raznim R motorima i voze se bez ikakve opreme, samo oakley i po gasu-a vidim i klince sa full opremom na skuteru i tko je sada tu lud i neiskusan?!

ne treba generalizirati......

:shock: :shock: :shock: :shock:
 
Pa skuter je opasniji od nekog R motora....sa R-a pogines samo kad se negdje zaletis.......tesko je opast...dok na skuteru malo mrdnes previse i vec si na podu.......pa si sad vi mislite.........naravno nije uvijek tako...
 
Fanatic said:
Pa skuter je opasniji od nekog R motora....sa R-a pogines samo kad se negdje zaletis.......tesko je opast...dok na skuteru malo mrdnes previse i vec si na podu.......pa si sad vi mislite.........naravno nije uvijek tako...

ili mozda grijesim?
 
ja imam 19 :twisted:

a pogle.... pad je nesto sa cime se moras pomiriti ako si budala, jednostavno ucis. ali nakon svakog pada sljede popravci i zivci i trud koji tada izgubim/ulozim je ogroman i uvjek si kazem sljedeci put cu biti pametan... ali ocito nisam
 
foggy said:
ja imam 19 :twisted:

a pogle.... pad je nesto sa cime se moras pomiriti ako si budala, jednostavno ucis. ali nakon svakog pada sljede popravci i zivci i trud koji tada izgubim/ulozim je ogroman i uvjek si kazem sljedeci put cu biti pametan... ali ocito nisam

Meni je zao sto ne kuzis da ces jednom past i za popravak ti nece pomoc svi novci i zivci ovoga svijeta..
Gledaj na situaciju malo sire od samih popravaka motora.. jer to je stroj i to se uvjek moze zavariti/izmijeniti.. tebi je dosta jedan nezgodan pad koji je mogo bit i onaj nedavno da te vise nema.. dosta da pod krivim kutem padnes na rub auta, plocnika i ode kicma misko..
Tko ce te onda popravit?

Ako volis motociklizam koliko kazes da volis bas iz te ljubavi prema svemu bi trebao pronac snage da se kontroliras i sacuvas sebe i motor da mozes jos dugo uzivati u tome..

Proslo ljeto si sjebo padom, i dok smo mi drugi uzivali i vozali se ti si setao okolo sa gipsom bez motora, ove godine si imo ogromnu srecu pa si slupo samo motor, a ti si ostao citav.. no ponovno si bez motora..

Ako zbilja mislis da ces svaki put imat srece kao zadnja 2 puta onda si stvarno malo zakinut sto se inteligencije tice.. ovo ti kazem kao prijatelj i nadam se da ces to tako i shvatit.
 
MONSTER said:
foggy, mislim da ne mora biti bas tako....

...a vidim i klince sa full opremom na skuteru...
viđas me u gradu, ha? :)
nazalost, malo nas je takvih...

nego, foggy, stvarno bi trebo poslusat Andreasa... malo lakse po cesti, na stazi samo gaaas... :wink:
 
ma razmisljao sam ja puno o svemu, uzivam u voznji ali za grobnik nemam novaca, izasao sam zadnjih par puta na stazu koliko sam uzivao tih par sati toliko sam se dana patio sa popravcima i sakupljanjem love. izgubio sam u prvih pola godine 12kg jer sam i prehranu minimalizirao kako bi se sto vise love izdvojilo za grobnik. zakljucak je, vozit cu se po noci kada nema prometa i amen
 
foggy said:
ma razmisljao sam ja puno o svemu, uzivam u voznji ali za grobnik nemam novaca, izasao sam zadnjih par puta na stazu koliko sam uzivao tih par sati toliko sam se dana patio sa popravcima i sakupljanjem love. izgubio sam u prvih pola godine 12kg jer sam i prehranu minimalizirao kako bi se sto vise love izdvojilo za grobnik. zakljucak je, vozit cu se po noci kada nema prometa i amen

Da al problem je sto i onih par kojih ima po noci su ili pijani, ili razmisljaju isto kao ti pa jure ko migovi.. ja sam naucio osobno lekciju kad sam se vracao sa frendom doma u 4-5 ujutro..
Grad je smrt.. ako bas moras letit (a znam da moras, jer je to i meni u krvi) otvorena cesta je najbolje rjesenje u svakom slucaju..

Trenutno ti je u zivotu prioritet motor i samo motor, al sjeti se da ces jedan dan razmisljat drugacije i nadam se sa smjeskom prisjecat kako si nekad zivio samo za to i nista drugo.. nemoj si tako olako uskratit to
:wink:
 
marcrnko said:
pukotina u asfaltu od preko 5 cm !

Samo 5cm? Pa to je standard :D za nase "balkanske" ceste!

foggy said:
nema gluplje stvari nego kada klinac dok je jos dosta mlad silno hoe motor i starci mu ga ne zele kupiti jer je to ''opasno'' i onda sa 20 god sjedne na neku pilu jer mu je glupo kupovati prdekalicu pa se negdje satre i onda okolo pisu clanci poginuo zbog neiskustva bl bla bla.... ja cu svojem djetetu cim pokaze zelju za motorom priustiti jedan makar bio kruha gladan jer znam kada ce sa 20 sjesti na zvjer da ce imati ohoho kilometara i iskustva i naucenih lekcija pod guzicom i sanse da ostane ziv su PUNO vece

Tata foggy, ja bi jednog RSVa :mrgreen:
 
Andreas said:
[ Da al problem je sto i onih par kojih ima po noci su ili pijani, ili razmisljaju isto kao ti pa jure ko migovi.. ja sam naucio osobno lekciju kad sam se vracao sa frendom doma u 4-5 ujutro..
Grad je smrt.. ako bas moras letit (a znam da moras, jer je to i meni u krvi) otvorena cesta je najbolje rjesenje u svakom slucaju..

Trenutno ti je u zivotu prioritet motor i samo motor, al sjeti se da ces jedan dan razmisljat drugacije i nadam se sa smjeskom prisjecat kako si nekad zivio samo za to i nista drugo.. nemoj si tako olako uskratit to
:wink:


Kao da sam ja pisao.
:peace:
 
Andreas said:
Trenutno ti je u zivotu prioritet motor i samo motor, al sjeti se da ces jedan dan razmisljat drugacije i nadam se sa smjeskom prisjecat kako si nekad zivio samo za to i nista drugo.. nemoj si tako olako uskratit to
:wink:

Prodana duso! :mrgreen: :D :wink:
 
Svim manje iskusnm vozacima tj"pocetnicima"preporuciti cu da u drustvu iskunijeg bikera odu djir ali van grada.Stave se od njega od 5 do 10 metara i pocnu pratiti njegove putanje ulaske i izlaske iz zavoja time ce se najbolje nauciti i vidjeti svoje greske .I jos jedan savijet (jebote sto zvucim pametno) NIKAD ALI BAS NIKAD NEMOJ SE PRAVITI FRAJER AKO VOZIS SA VECIM FRAJERIMA OD SEBE .Vozi svoju voznju sve jedno je razlika od 5 do 10 minuta na 100 km
 
Freshman said:
foggy said:
.... ja cu svojem djetetu cim pokaze zelju za motorom priustiti jedan ...

Mislim da nećeš, ali živi bili pa vidjeli.
Bit ćeš, ko i svaki roditelj, u neizmjernom strahu i reći ćeš mu da će na motor sjest kad bude "svoj čovjek" i kad neće živjet pod tvojim krovom.
Moji starci mi nikad nisu htejeli kupiti ni automatika zato imam 16 padova jer sam sjedao sa bilo kim bilo kad i na bilo sto