Kaj uzeti?

Goran Lepčin_Goc

New member
Rođak se u njemačkoj bavi prodajom guma, preporučil mi je ove dvije, koju bi vi uzeli tj. koja je bolja!?
Pirelli 160/60 R 17 ZW69 Diablo / € 118,49
Michelin 160/60 R 17 ZW69 Pilot Sport Rear / € 117,56

p.s. tražil sam preko tražilice i ništa nisam našel :mrgreen:




 
mislim da sam čitaio na jednom stranom XT forumu a je ova wpireloli tvrđa i da dulje traje

koliko km ti je guma do sad izdržala?
 
liberty said:
mislim da sam čitaio na jednom stranom XT forumu a je ova wpireloli tvrđa i da dulje traje

koliko km ti je guma do sad izdržala?

3000 i nešto sitno, full je mekana, po sredini više nema profila! Do kraja sam ju zeznul prošli vikend, jer sam po autoputu išel do Orašja
 
maksimalno što sam čitao za bilo koju gumu na XTX da je izdržala - 4500 km
znači po sezoni 3 zadnje :shock:
 
liberty said:
maksimalno što sam čitao za bilo koju gumu na XTX da je izdržala - 4500 km
znači po sezoni 3 zadnje :shock:
6000 , MPP
 
Pilot Sport ti je guma koja se teško grije ali zato traje. Ako više vremena provodiš na otvorenoj cesti onda ti je dobar izbor. Za grad i kratke relacije ti nije.
U ovoj varijanti mislim da ti je Pirelli bolji izbor od Pilot Sporta.

Da li ti je na motoru sada Dragon MTR od Pirelli-a :misli:

Pirelli Diablo bi ti trebao trajat duže nego MTR.

 
bimba said:
Pilot Sport ti je guma koja se teško grije ali zato traje. Ako više vremena provodiš na otvorenoj cesti onda ti je dobar izbor. Za grad i kratke relacije ti nije.
U ovoj varijanti mislim da ti je Pirelli bolji izbor od Pilot Sporta.

Ako se voziš normalno i ne pretjeruješ, možda da razmisliš o Sport-touring gumama tipa Pilot Road 2, BT-021 ili Diablo Strada.

Koja ti je guma naprijed :misli:

I naprijed i iza su još originalne gume Pirelli Dragon
 
To su sportske gume za manje motore do 650 ccm ili supermoto. Diablo bi ti trebao trajat duže, ali će ti se nešto sporije grijat. Najbitnije ti je kad budeš kupovao zadnju gumu da uzmeš nešto iz Sport segmenta, tako da ti prednja prati zadnju po profilu.


 
bimba said:
To su sportske gume za manje motore do 650 ccm ili supermoto. Diablo bi ti trebao trajat duže, ali će ti se nešto sporije grijat. Najbitnije ti je kad budeš kupovao zadnju gumu da uzmeš nešto iz Sport segmenta, tako da ti prednja prati zadnju po profilu.

To mi je i namjera bila (y)
 
Ova pireli je ista guma kao Metzeler Roadtec Z6?

Baš je šara 100% ista...



I to je Diablo Strada, a Michelin je Sport,  za usporedbu bi trebalo uzeti ili Diabla (bez strada), ili Miscelin Road verziju ?
 
smarty said:
Ova pireli je ista guma kao Metzeler Roadtec Z6?

Baš je šara 100% ista...



I to je Diablo Strada, a Michelin je Sport,   za usporedbu bi trebalo uzeti ili Diabla (bez strada), ili Miscelin Road verziju ?

Nije, dobro je napisao, na slici koju je stavio je Diablo, sportska guma kao i Pilot Sport. U stvari obje gume su možemo kazati klasici, dosta dugo su u ponudi i nekad su bile vrh ponude sportskih guma. Diablo Stradu ili Road verziju od Michelina nije mu pametno stavljat radi prednje gume, imaju puno obliji profil nego Pirelli šta mu je sad na motoru.

Pirelli i Metzeler imaju dosta slične šare, u nekim slučajevima potpuno iste. Pirelli je vlasnik Metzelera.

 
Diablo serijski dolazi na Pegasu Stradi. Dosta im treba da se zagriju ali mogu preći poprilično kilometara. Ja sam sa zadnjom bio poprilično zadovoljan ali sa prednjom ne, u gradu hoće proklizati, ali srećom samo na kočenju, u zavoju drži O.K. Malo su drugačijeg oblika nego Dragon, Dragon mi se trošio do ruba a Diablom mi je falilo jedno centimetar, možda felga na Stradi nije baš idealna za nju.
 
ma Pirelli  definitivno.......  (y) (y)
a koju god uzmes nevirujen da ces falit ...jer obe dvi  su strava.... :mrgreen: