kak očistiti špice na kotačima

slikar

New member
na transalpu su mi špice malo oksidirale probal sam sa svačim ali nejde,pa me zanima dali neko ima ideju sa čim da to očistim,sa polir pastom nejde
 
koliko si dugo trljao sa polir pastom?
 
Jel nije za takve stvari ona "purol" pasta ?
 
dobra je, samo treba dosta trljati i dosta je nezgodno. Jer nakon 4 ociscene špice (oko 20 - 30 min) vise neosjecas prste.
 
Ja se nadam da misli jer niš drugo s purolom ne bi čistil na motoru  :wink: :mrgreen:
 
gigi said:
Ja se nadam da misli jer niš drugo s purolom ne bi čistil na motoru  :wink: :mrgreen:
Kako ne  :misli: pa možeš čistit sve kromirane ili aliminijske djelove.Purol pasta je zakon za takve stvari.
 
za normalno čiščenje motora osim boje i plastike purol je zakon ,ali ovo na ŽBICAMA nejde ,probal sam sa najfinijim vodenim šmirglom i ide bez problema,ali tražim neko jednostavnije rješenje jer zima je prekratka da ih sve ispoliram
 
...probaj sa scotch-brite, to ti ga dodje kao smirgl samo u spuzvici. Puno je prakticniji za takve stvari od klasicnog smirgla. Imas finijeg i grubljeg, razlikuju se po bojama. 3M je najpoznatiji, ali rade ga i drugi. Mozes ga naci u prodavaonicama autolakirarske opreme i boja. Sretno s trljanjem!
ovako izgleda:

http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/Windows/Doors/Product-Information/Products/Abrasives/Hand-Pad/
 
Vrhunska stvar. Proizvodi EAGLE ONE. Glavni uvoznik i zastupnik VALTEC.
Dakle, uglavnom gdje god ima VALVOLINE, trebali bi biti i EAGLE ONE proizvodi.

 
Čistio jednom žbice...prvo purolom, onda sa never-dull...nikada više, hvala :mrgreen:
Izubijao prste.
 
naspricaj ih cilitom i ostavi preko noci  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :LOL:


a da uzmes mekanu zicanu cetku na busilicu?
ona nece ostetiti zbice,neces zuljati prste ....
 
sa malom žičanom i bušilicom sam probal ali ju nemogu kontrolirati jako cuka pa sam odustal sutra kupujem one spužvice to mi se čini ok
 
dedečki ako stavljate četke na bušilicu ili brusilicu obavezno zaštitne naočale, znam čovjeka kojem je oko iscurilo zbog iglice koja je ispala iz četke