Kako izbjeći auto put do Beča?

david

New member
Dakle, idem u Češku, planiram kroz Austriju a ne plaća mi se auto put. jel ima kakva prihvatljiva alternativa?

 
Postoji ali su austrijske ceste tu loše označene jer svi putokazi vode na autoput, nabavi preciznu kartu i voziš od sela do sela

a i za motor vigneta za 10 dana je 5 eur, mislim da to i nije neki veliki trošak
 
berislavv said:
Postoji ali su austrijske ceste tu loše označene jer svi putokazi vode na autoput, nabavi preciznu kartu i voziš od sela do sela

a i za motor vigneta za 10 dana je 5 eur, mislim da to i nije neki veliki trošak

Čovjek valjda misli da u cijelom svijetu gule kožu vozačima kao nama u Hrvatskoj!
 
jedimaster said:
Čovjek valjda misli da u cijelom svijetu gule kožu vozačima kao nama u Hrvatskoj!

pa nije baš
talijanske i francuske cestarine su skuplje od naših
 
1800km taljanskog i sicilijanskog autoputa 50€. Meni to nije puno...
 
I za €5 se manje bojis radara po seoskim cestama gdje ogranicenje zna biti i 40 km/h
 
Bio sam u petak u Grazu po lokalnim cesta jer sam htio izbjeci placanje vinjete ali ne isplati se. Cesta ide kroz sela i sela koje se zovu gradovi, svi mile ko da kroz djecji vrtic prolaze. 100km tog sranja samo zato da bi zasparo 40kn. Nikad vise.
 
linza said:
Bio sam u petak u Grazu po lokalnim cesta jer sam htio izbjeci placanje vinjete ali ne isplati se. Cesta ide kroz sela i sela koje se zovu gradovi, svi mile ko da kroz djecji vrtic prolaze. 100km tog sranja samo zato da bi zasparo 40kn. Nikad vise.

Istina , plus toga naiđeš na selo od 5 kuća ali zato ima ležeće policajce uredno!
 
linza said:
Bio sam u petak u Grazu po lokalnim cesta jer sam htio izbjeci placanje vinjete ali ne isplati se. Cesta ide kroz sela i sela koje se zovu gradovi, svi mile ko da kroz djecji vrtic prolaze. 100km tog sranja samo zato da bi zasparo 40kn. Nikad vise.

Jesi li se "nakružio" po rotorima?  :LOL:
 
U povratku sam na svakom krivo skrenuo i da nije bilo "cistokrvnih" austrijanaca tko zna gdje bi doso.

Takodjer u povratku sam u moto birtiji "nakruzio" jos malo  :mrgreen:
 
hvala na savjetima.
ma onda sigurno auto put - nisam znao da je samo 5 €  :D

5€ - 10 dana...a kod nas za te novce ZG-KA i natrag
 
Tak sam i ja išel u Graz,kroz sela :palacdolje: .I još me kišurina prala od Zaboka do gore i natrag.Da,di god sam krenul prema Grazu,došel sam na ulaz za autocestu,jebla ih signalizacija :palacdolje: .Od sad autoban i šlus(ak budem uopće išel gore,sve imam tu,a i Speed služba radi (y) :LOL: ).Bok.[quote

Takodjer u povratku sam u moto birtiji "nakruzio" jos malo :mrgreen:
[/quote]

...e, tu obavezno popijem kavicu (y) .Bok.
 
david said:
Dakle, idem u Češku, planiram kroz Austriju a ne plaća mi se auto put. jel ima kakva prihvatljiva alternativa?
U koji grad ideš? Na istok ili na zapad? Posjeti www.viamichelin.com i tamo odaberi grad polaska i dolaska. Možeš i zumirati kartu, micati je gore-dole

Svi su ti već napisali. Zaboravi lokalne ceste po Austriji, vozi se sporo kao po Sloveniji. Jednom išao po selima, nikad više. Inače ako već želiš uštediti na cestarini nemoj ići na pravac Villach kroz Karavanke jer se tamo plaća 10 Eura kao i 50 Km sjevernije od Villacha još 10 Eura mostarina. Odaberi pravac Maribor-Graz i sjeverno samo šibaj sa 10-dnevnom vinjetom (4,70 €ura za motor. 7 € za auto)