Kako napisati molbu za sponzorstvo?

Eustahije

Active member
Zna li netko kako suvislo i ispravno napisat molbu za sponzorstvo?
Radi se konkretno o auto trkama, sponzor je već (navodno) zainteresiran, samo bi trebalo sve potkrijepiti nekakvim papirom, u obliku molbe za sponzorstvo or something.
Ima li netko od vas kakav predložak?

Tnx,

E.
 
Jednostavno natipkaj zamolbu sa nekim objašnjenjem i pošalji, jer ak je zainteresiran onda ti ta zamolba ništ ne znači osim protokola!  (y)
 
Pitbull said:
Jednostavno natipkaj zamolbu sa nekim objašnjenjem i pošalji, jer ak je zainteresiran onda ti ta zamolba ništ ne znači osim protokola!  (y)
Ko što kaže pitbull najobičnija zamolba u kojoj kao sufiks dodaš još da je radi sponzorstva + nekakvo objašnjenje, jer oni ako su zainteresirani neće ni čitati ništ posebno za kaj je to i kaj si nadrljal unutra.
 
Pitbull said:
Jednostavno natipkaj zamolbu sa nekim objašnjenjem i pošalji, jer ak je zainteresiran onda ti ta zamolba ništ ne znači osim protokola!  (y)

A zasto bi bili zainteresirani ako nisi dobro poslozio pricu?

Ljudi, nemojte se zezati, nitko nema novaca na bacanje pa ce si odabrati 2 projekta godisnje bez citanja zamolbe... Ja sam svojedobno takve zamolbe bacao u smece bez citanja.

Najvece sanse da dobijes sponzorstvo jeste da u prijedlogu projekta sponzoru garantiras barem dvostruki povrat ulozenog, kroz marketing, promociju, PR ili stogod vec... Tek tada imas sanse uci u uzi krug...

Ovakvi savjeti su prevazidjeni...

NHF Pitbull
 
Eustahije said:
Zna li netko kako suvislo i ispravno napisat molbu za sponzorstvo?
Radi se konkretno o auto trkama, sponzor je već (navodno) zainteresiran, samo bi trebalo sve potkrijepiti nekakvim papirom, u obliku molbe za sponzorstvo or something.
Ima li netko od vas kakav predložak?

Tnx,

E.
ja osobno, djecu obučem oskudno, malo im lice namažem blatom, složim depresivnu facu, i punici se isplačem na ramenu... djeca mi gladna, nemam za deterdžent, prijeti mi otkaz na poslu, i tako... još dodam da mi nešto klepeće u motoru, runi, da nemam za popravak, a njena se kćer jako voli voziti i to je to. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to uvijek pali. 8)


 
miro said:
ja osobno, djecu obučem oskudno, malo im lice namažem blatom, složim depresivnu facu, i punici se isplačem na ramenu... djeca mi gladna, nemam za deterdžent, prijeti mi otkaz na poslu, i tako... još dodam da mi nešto klepeće u motoru, runi, da nemam za popravak, a njena se kćer jako voli voziti i to je to. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to uvijek pali. 8)

ducati ha? :mrgreen:
 
miro said:
ja osobno, djecu obučem oskudno, malo im lice namažem blatom, složim depresivnu facu, i punici se isplačem na ramenu... djeca mi gladna, nemam za deterdžent, prijeti mi otkaz na poslu, i tako... još dodam da mi nešto klepeće u motoru, runi, da nemam za popravak, a njena se kćer jako voli voziti i to je to. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to uvijek pali. 8)
i to sve joj prezentiraš dok žene nema blizu jer inaće.........  :boss: :pila:
 
AndreyA said:
i to sve joj prezentiraš dok žene nema blizu jer inaće.........  :boss: :pila:
naravno, treba zna odabrati trenutak :mrgreen:.

Inače, znam gomilu ljudi koji su dobili sponzorstvo na lijepe oči i nisu donijeli nazad ni kune i nikom ništa. Tako da se ne bi baš 100 % složio s Vitom. Treba nekad vrebati i na strasti i slabosti mogućeg donatora -sponzora. Treba se snaći u životu.  (y) Po meni je svaki promišljen potez da se dobije sponzorstvo dobar- pa makar i s suzama u očima na puničinom ramenu...iako je to samo šala na račun moje punice koja mi ne financira baš ništa, a i zašto bi, svoj sam čovjek.  8) 8) 8)
 
Gle, jedna stvar je kad potencijalnog sponzora poznajes osobno i kad profesionalno pristupas tome. Ili je to slucaj manjeg sponzorstva.

Ja govorim o tome kako nastupati prema recimo INA-i, osiguravajucim kucama.

Vjerujte mi, godinama sam radio na ovim poslovima, lakse je dobiti milijun kuna nego 1000 kuna. Ali za milijun moras imati projekt koji unaprijed pokriva doslovno sve detalje i benefite za sponzora.

Sve ovisi sto zelis. Uzmi trkace - godisnji proracun za PH je barem 200.000 kuna. To ti niko nece dati jer si nazvrljao 4 recenice na jedan A4 papir... Ako hoces ozbiljno sponzorstvo moras ozbiljno i pristupiti zamolbi.

 
vlucic said:
Gle, jedna stvar je kad potencijalnog sponzora poznajes osobno i kad profesionalno pristupas tome. Ili je to slucaj manjeg sponzorstva.

Ja govorim o tome kako nastupati prema recimo INA-i, osiguravajucim kucama.

Vjerujte mi, godinama sam radio na ovim poslovima, lakse je dobiti milijun kuna nego 1000 kuna. Ali za milijun moras imati projekt koji unaprijed pokriva doslovno sve detalje i benefite za sponzora.

Sve ovisi sto zelis. Uzmi trkace - godisnji proracun za PH je barem 200.000 kuna. To ti niko nece dati jer si nazvrljao 4 recenice na jedan A4 papir... Ako hoces ozbiljno sponzorstvo moras ozbiljno i pristupiti zamolbi.

slažem se sa tobom u potpunosti.

kako bi dobio sponzorstvo moraš sve do u detalja razraditi.

kako, žašto, gdje, koliko para, šta oni imaju od toga, itd.

moraš im u neku ruku objasniti da je tebi do toga jako stalo, ti njima za uzvrat isto nešto moraš ponuditi. tipa da ćeš nositi njihov logo, da ćeš ih reklamirati........

nije lako dobiti sponzorstvo, zato to nemoj shvatiti olako.
 
ja napišem zamolbu za donaciju s napomenom direktoru da ću ga smjeniti ako ne odobri i uvijek prođe  :mrgreen:
 
ja imam nešto... pogledat ču ako imam na tom komp...
šaljem pp
 
Napisala sam hrpu takvih svari za donacije i ono sto pali je dobro poslozena prica i slike...ono sto napises je crno na bijelo ,ali covjek kad dobije dobru prezentaciju onoga sto radis ce imati vise informacija i moguce da bude zainteresiran.Nisi jedini koji pises molbu za sponzorstvo pogotov ako se radi o vecoj firmi...zato sve dobro  smisliti,posloziti.Covjek upamti ono sto vidi ,a ne ono sto procita...stara prosvjetarska... :mrgreen:
 
Eustahije said:
Zna li netko kako suvislo i ispravno napisat molbu za sponzorstvo?
Radi se konkretno o auto trkama, sponzor je već (navodno) zainteresiran, samo bi trebalo sve potkrijepiti nekakvim papirom, u obliku molbe za sponzorstvo or something.
Ima li netko od vas kakav predložak?

Tnx,

E.

Ako si usmeno dogovorio zamolba je samo formalnost odnosno zakonsko pokriće za sponzorstvo, ako nisi dogovorio ide prije čitanja u koš u 99% slučajeva
 
vlucic said:
A zasto bi bili zainteresirani ako nisi dobro poslozio pricu?

Ljudi, nemojte se zezati, nitko nema novaca na bacanje pa ce si odabrati 2 projekta godisnje bez citanja zamolbe... Ja sam svojedobno takve zamolbe bacao u smece bez citanja.

Najvece sanse da dobijes sponzorstvo jeste da u prijedlogu projekta sponzoru garantiras barem dvostruki povrat ulozenog, kroz marketing, promociju, PR ili stogod vec... Tek tada imas sanse uci u uzi krug...

Ovakvi savjeti su prevazidjeni...

NHF Pitbull

Kolko sam ga ja skužil već je sve dogovoreno jer je napisal da sad još samo treba papir!  :misli:

A ovo kaj ti kažeš sam u potpunosti suglasan!  (y)
 
DamirK said:
Ako si usmeno dogovorio zamolba je samo formalnost odnosno zakonsko pokriće za sponzorstvo, ako nisi dogovorio ide prije čitanja u koš u 99% slučajeva
ne znam da kažem: nažalost ili što, ali situacija je upravo takva.  (ako već nema priliku napisat molbu s prijetnjom smjenje direktora :mrgreen:)
Naravno da ono što Vito veli, tako bi trebalo biti, negdje vjerojatno i jest, ali u jako malom broju slučajeva, bar kad se tiče sporta.
 
miro said:
ne znam da kažem: nažalost ili što, ali situacija je upravo takva.  (ako već nema priliku napisat molbu s prijetnjom smjenje direktora :mrgreen:)
Naravno da ono što Vito veli, tako bi trebalo biti, negdje vjerojatno i jest, ali u jako malom broju slučajeva, bar kad se tiče sporta.

Je dok ideš na sreću, al onda niš ne dobiš!  :palacdolje:
 
miro said:
ne znam da kažem: nažalost ili što, ali situacija je upravo takva.  (ako već nema priliku napisat molbu s prijetnjom smjenje direktora :mrgreen:)
Naravno da ono što Vito veli, tako bi trebalo biti, negdje vjerojatno i jest, ali u jako malom broju slučajeva, bar kad se tiče sporta.

tako je samo u većim firmama koje imaju svoj marketing i ljude koji rade samo taj posao, u malim firmama to radi vlasnik kojem je pun k.. reklama i zamolbi i ne čita ih
 
Ono što znam je da 'postoji mogućnost' kod dotičnog sponzora,
preko ljudi koji tamo rade i imaju nekakvu pravo glasa pop tom pitanju.
Radi se o jednoj banci, nije sad bitno kojoj,
a moramo pokušati, pa što bude...

Zato mi trebaju kvalitetni inputi (hvala, Vito), jer nisam baš spretan u takvim poslovima.