Kako napravit DB Killer ?

Status
Not open for further replies.

apriliamen

New member
Mene zanima po kojoj se formuli racuna  ,ako se to opce racuna , sljedece

1. promjer i duzina unutarnje cjevi  ?
2 promjer  i duzina vanjske cjevi  ?


Hvala na iscrpnim odgovorima  (y)
 
:misli: Toliko je utjecajnih faktora da ne vjerujem da itko ispuh radi po matematičkoj formuli. Mislim da je jedina prava formula iskustvo (ili kopiranje uspješne izvedbe) + valjci za mjerenje snage ( eventualno i emisije štetnih sastojaka i buke  :mrgreen: ), pa onda korekcija pa opet valjci ...  :(
Na originalu novijih godišta izlazna cijev ti je fi33x210 ako te to zanima. Moje je skromno mišljenje da je za 99,9% nas najbolji originalan ispuh, a da su večina zamjenskih (pogotovo "no name") uglavnom štetni i da su to najlošije utrošene kune na motor. Puno je pametnije imati odlične gume nego drugačiji (najčešće lošiji) ispuh.
 
Pec said:
:misli: Toliko je utjecajnih faktora da ne vjerujem da itko ispuh radi po matematičkoj formuli. Mislim da je jedina prava formula iskustvo (ili kopiranje uspješne izvedbe) + valjci za mjerenje snage ( eventualno i emisije štetnih sastojaka i buke  :mrgreen: ), pa onda korekcija pa opet valjci ...  :(
Na originalu novijih godišta izlazna cijev ti je fi33x210 ako te to zanima. Moje je skromno mišljenje da je za 99,9% nas najbolji originalan ispuh, a da su večina zamjenskih (pogotovo "no name") uglavnom štetni i da su to najlošije utrošene kune na motor. Puno je pametnije imati odlične gume nego drugačiji (najčešće lošiji) ispuh.

Da najbolje je ostavit orginal gore , al ja nisam dobio orginal zajedno sa motorom :misli:

Pa  moram pribjeci ovoj metodi stisavanja ispuha.

Inace gore je  neki "xx power ekstrem"  navodno radio neki tip iz Zagreba ? pa ako ko mozda zna o kome se radi, bio bih sretan da podjeli tu informaciju samnom.
 
xx power extrem je obicno bilo na auto ispusima od Lastovcica iz Samobora  :misli:

ali danas ima puno alata za graviranje pa ko zna sta je tebi bivsi gazda naljepio ;)

 
Pec said:
:misli: Toliko je utjecajnih faktora da ne vjerujem da itko ispuh radi po matematičkoj formuli. Mislim da je jedina prava formula iskustvo (ili kopiranje uspješne izvedbe) + valjci za mjerenje snage ( eventualno i emisije štetnih sastojaka i buke  :mrgreen: ), pa onda korekcija pa opet valjci ...  :(
Na originalu novijih godišta izlazna cijev ti je fi33x210 ako te to zanima. Moje je skromno mišljenje da je za 99,9% nas najbolji originalan ispuh, a da su večina zamjenskih (pogotovo "no name") uglavnom štetni i da su to najlošije utrošene kune na motor. Puno je pametnije imati odlične gume nego drugačiji (najčešće lošiji) ispuh.
da jer ionako valjke ima svaki normalan covjek doma u garazi.. kao i db metar ...kao i uredjaj za mjerenja sastava plinova...
najpametnije ti je nac originalni auspuh ako ti smeta buka....jer kemijanje s tim zacepljivanjen i odcepljivanjem auspuha ionako upitne kvalitete ne more zavrsit dobro...
 
master said:
xx power extrem je obicno bilo na auto ispusima od Lastovcica iz Samobora  :misli:

ali danas ima puno alata za graviranje pa ko zna sta je tebi bivsi gazda naljepio ;)


Valjda je to taj  rekao mi je bivsi vlasnik ( Mc Kompa sa foruma ) daje radeno negdje na Samoborskoj al se nije mogo sjetiti kak se zove.
Hvala na info   (y)

 
sva sreća pa imam shacal! :shock: :LOL: :wink: :wink:
noo..baš sam neki dan skužio da sam izgubio onaj mali najobičniji šarafić od db killera...
 

Ajd kad se već piše o ispuhu, ne tiče se ove teme...... a jel ima netko zgužvan wings a da mu je ostala čitava pločica, po mogučnosti žuta????????  :mrgreen:     
 
boRRis929 said:
Ajd kad se već piše o ispuhu, ne tiče se ove teme...... a jel ima netko zgužvan wings a da mu je ostala čitava pločica, po mogučnosti žuta????????  :mrgreen:   
:misli: :misli:  hahahahahh!! spaljotino slavonska!!! :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
Faber said:
:misli: :misli:  hahahahahh!! spaljotino slavonska!!! :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Ajde ne pričaj gluposti, pa samo mi se iskrenuo sa nogara i pločica se malo izgrebala  :mrgreen:



Upssss... top je sa suprotne strane od nogara. čekaj da smislim nešta drugo :misli:
 
boRRis929 said:
Ajde ne pričaj gluposti

Vidim da je krenula tema u krivom smjeru.

Bilo je 300 posjeta, ak je neko imo sta konstruktivno za napisati je napiso .

Ako pak ima netko nesto za nadodat moze mi to napisat na PP.

Lock.
 
Status
Not open for further replies.