Kako napravit kup?

BLADERIDER

New member
Zanima me kako se organiziraju ti kupovi?
Ja bi htio( a nisam sam) da se osnuje na primjer tomos kup, motori sa brzinam, napravio bi se pravilnik o tome kakva se mašina smije koristiti i sve ostalo!!!
Ne bi li se tu prije izrodile neke nove nade Hrvatskog motociklistićkog sporta nego u kupu skutera koji se sasvim razlikuju od bilo kojeg kupa koji se vozi kod nas!!!
Skuteri ne maju brzine, mali kotaći...
Mladi vozaći bi više naućili vozeći tomose koji bi vrlo lako postizali brzine 100kmh, bez problema!!
Mislim na motore sa zraćnim hlađenjem, preskupo bi bilo vodeno, Na primjer apni sa mašinam od 15slc, i da je dozvoljeno mjenajti elektroniku, karburator i auspuh što se tiće mašine, te gume i ovjes po volji!!!
 
pa sta ne postoje te utrke? bio sam u bjelovaru prosle godine i bila je bas ta klasa 50ccm, prevladavali su APN-i i takve stvarcice. slazem se definitivno da je za nauciti to bolje i puno jeftinije od skutera
 
Kup se radi tako da
uzmes jednu kulicu cokolade, jednu vanilije , malo sumskog voca , lagani preljev i naravno
Jedna zlica vegete :hrana:
 
foggy said:
pa sta ne postoje te utrke? bio sam u bjelovaru prosle godine i bila je bas ta klasa 50ccm, prevladavali su APN-i i takve stvarcice. slazem se definitivno da je za nauciti to bolje i puno jeftinije od skutera

To postoji, ali nije kup, samo se organizira utrka ako ima vozaća, koliko ja znam!!!!
Ali sad kaže romel da ćak nije ni siguran el će bit apni Novoj Rači!!!!
Tu bi se za male novce dalo napravit motore koji bi išli puno brže od skutera 50 ccm!!!
I sad pitam OZBILJNO ljude koji znadu, kako se pokreće kup!!!!
 
BLADERIDER said:
Zanima me kako se organiziraju ti kupovi?
Ja bi htio( a nisam sam) da se osnuje na primjer tomos kup, motori sa brzinam, napravio bi se pravilnik o tome kakva se mašina smije koristiti i sve ostalo!!!
Ne bi li se tu prije izrodile neke nove nade Hrvatskog motociklistićkog sporta nego u kupu skutera koji se sasvim razlikuju od bilo kojeg kupa koji se vozi kod nas!!!
Skuteri ne maju brzine, mali kotaći...
Mladi vozaći bi više naućili vozeći tomose koji bi vrlo lako postizali brzine 100kmh, bez problema!!
Mislim na motore sa zraćnim hlađenjem, preskupo bi bilo vodeno, Na primjer apni sa mašinam od 15slc, i da je dozvoljeno mjenajti elektroniku, karburator i auspuh što se tiće mašine, te gume i ovjes po volji!!!


ja se slaže sa tobom . treba napravit kup sa apn-ima i da se drkamo mio koji nemamo para za jace :cool: pile
 
miketic said:
ja se slaže sa tobom . treba napravit kup sa apn-ima i da se drkamo mi koji nemamo para za jace :cool: pile
Hvala na podršci!!!
Ima više ljudi koji bi to htjeli vozit!!!
Kad bi se skupilo bar 10-15 vozaća mogo bi se napravit kup!!!
Ja sam prošle godine složio frendu 15slc i išla je 105kmh, sve serijski osim što je kapa bila spuštena!!!
Kad bi se dogovorili da stavljajmo bolje karburatore i auspuhe to bi išlo do 110-115 sigurno!!!
Ne trebaju nam neznam kakve nagrade, pehari i možda koji dio za motor potrošni, ulje na primjer koje bi mogli dobivat kad bi kup imao sponzora!!
I eventualno na kraju od novca koji bi se skupio sa nekakvim pristupninam za kup da se dadu kacige, rukavice možda tak nešto!!!
Motori bi bili svi isti samo bi gume smjeli stavljat po želji, kako kome odgovara i ovjes si podesit, ima još zainteresiranih na forumu?
Spreman sam odvojit puno vremena da bi to organizirao, zainteresirani javite se!!!
 
:cool: drago mi je da netko tako misli, imaš moj odgovor u mojoj temi, neznam odakle si ali ako imaš malo vremena i volje uključi se malo u org. utrke npr. u N.Rači ili sl. problema ima puno, mi godinama pokrećemo MZ Cup upravo za takmičare bez puno novca. imali smo 10-12 vozača po utrci pa nam opet rijetko gdje daju poseban start...
Sve puno debila koji nemaju pojma o motosportu :cry: žalosno ali danas moraš imati taticu sa puno novca ako se hoćeš time baviti, nisam od tih i želja mi je pomoći svakom početniku :oops:
 
romel said:
:cool: drago mi je da netko tako misli, imaš moj odgovor u mojoj temi, neznam odakle si ali ako imaš malo vremena i volje uključi se malo u org. utrke npr. u N.Rači ili sl. problema ima puno, mi godinama pokrećemo MZ Cup upravo za takmičare bez puno novca. imali smo 10-12 vozača po utrci pa nam opet rijetko gdje daju poseban start...
Sve puno debila koji nemaju pojma o motosportu :cry: žalosno ali danas moraš imati taticu sa puno novca ako se hoćeš time baviti, nisam od tih i želja mi je pomoći svakom početniku :oops:
E...jebiga ja san svoga proda...šteta :cry: :cry:

Ali u Engleskoj su strašno popularni :cool: :cool
 
Ja sam iz okolice Bjelovara.
A taj MZ kup, koji mz-i, svi, ili samo 250ccm?
 
Cigel said:
Imam ja APN ali je malo modificiran i brži od svakog vašeg
Sad si se malo zajebo!!
Ti apni imaju cilindre od 15slc koja ima serijski 6,5 ks, a oni su ne malo već puno modificirani, neki idu i 140kmh, pa si ti sad razmišljaj!!!
U slućaju da imaš jako dobrog apna, vozi s njim, ako ne posudi ga nekome, možda će meni trebat motor!!!
 
pa nemoraju bit samo apn ci,zasto se nebi utrkivali i skuteri od 50ccm,napravite dvije klase,a jednoj utrci,kao na le mansu gt i gts.
BILO BI ZANIMLJIVIJE
btw ja slazem apnca ali mi se neda trosit pare na nabrijavanje istog
 
Decki to Vam je dobra ideja , tak se krece u zivot motora , ja Vam predlazem jedna trka , a dvije klase , Tomosi i skuteri , to ce Vam imati veci interes ljudi i trkaca , samo napred i gurajte Vasu ideju :wink: :cool:

Za informaciju pitajte 69 (Emila Mokrovcaka) ili Gigo-u (Pristosek) oni Vam to sigurno znaju ili se mogu raspitati jer voze trke :cool:
 
Inaće se vozi, skuteri i apni zajedno, klasa bez i sa mjenjaćem voze zajedno, ali su podjeljeni!! Mislim, skuteri imaju svoja prva tri mjesta, apni svoja!!!
 
romel said:
:cool: svi MZ-i do 250 ccm i do godine proizvodnje 1979 (ETZ isključen, može TS sa 5 brzina) :cool: :cool: Ako hoćeš licencu javi mi se na 098/827-466 :mrgreen:

Danas sam gledao jednu "gredu" mogo bi ju uzet, reci mi romel el su dozvoljene kakve promjene na mašini i to?