Kako oprati odijela?

danek

New member
sad već stvarno moram oprat naša tekstilna odijela pa molim savijet. Odijela su IXSova tekstilna (solto tex) odijela.Imam  HEY TEX Wash i HEY sprej za impregnaciju. Mislim odijela prat i vešmašini, (skinut protektore). Pitanje je: Impregnaciju pošpricat prije ili poslije sušenja?
Sorry ako sam fulala temu prebacite ju na pravo mjesto.
Ljiljana
 
danek said:
sad već stvarno moram oprat naša tekstilna odijela pa molim savijet. Odijela su IXSova tekstilna (solto tex) odijela.Imam  HEY TEX Wash i HEY sprej za impregnaciju. Mislim odijela prat i vešmašini, (skinut protektore). Pitanje je: Impregnaciju pošpricat prije ili poslije sušenja?
Sorry ako sam fulala temu prebacite ju na pravo mjesto.
Ljiljana

Impregnacija poslije pranja na suhu odjeću.
 
Dajte se moderatori dogovorite.  :mrgreen:
Prvo tema bila u tehničkim pitanjima, onda u "Rasprave o servisima, dilerima i opremi", pa na glavnom forumu, sad je opet tu....
:mrgreen:
 
Ovdje joj je i mjesto. Ne znam ko ju je isprebacivao, ali sam je ja stavio ovdje. Ovo je rasprava o opremi.
Iako, i ova je tema već bila.
 
evo ja kupih neki 2-in-1, deterdzent i impregnacija u jednom...
kako mi je tip objasnio (u iglu sport), jako dobro isperes odn. operes one ladicu u ves masini di se deterdzent stavlja, zatim stavis tej 2-in-1 u ladicu i normalno operes gore-tex na temp koja ti pise na etiketi...
nakon sta zavrsi sa pranjem, ubacis jaknu (odn. hlace) u susilicu (ako ju imas) ili sa peglom (preko krpe ili tako necega), da se aktivira impregnacija koja se aktivira toplinom....

ukratko...  :wink:

p.s. hehe kolko zagrada... :LOL:
 
ak je tema bila, sorry, ja je nisam mogla nać pomoću tražilice. Dosad su nas odijela dobro služila kod par kapi kiše ili na kratkom pljusku (nismo morali navlačiti kišnjake) pa bih htjela da tako i ostane.
Hvala na savjetima  (y)
Ljiljana
 
danek said:
ak je tema bila, sorry, ja je nisam mogla nać pomoću tražilice. Dosad su nas odijela dobro služila kod par kapi kiše ili na kratkom pljusku (nismo morali navlačiti kišnjake) pa bih htjela da tako i ostane.
Hvala na savjetima  (y)
Ljiljana

u masinu na 30 bez omeksivaca .. poslije naspricati sprejem za impregnaciju
 
ja svoje operem na kiši,u vožnji,  odpadnu sve okamenjene bube.. na kraju sezone perilica i neki sprej iz lujsa za impregnaciju i tako već 3 godine  (y)
 
majle said:
evo ja kupih neki 2-in-1, deterdzent i impregnacija u jednom...
kako mi je tip objasnio (u iglu sport), jako dobro isperes odn. operes one ladicu u ves masini di se deterdzent stavlja, zatim stavis tej 2-in-1 u ladicu i normalno operes gore-tex na temp koja ti pise na etiketi...
nakon sta zavrsi sa pranjem, ubacis jaknu (odn. hlace) u susilicu (ako ju imas) ili sa peglom (preko krpe ili tako necega), da se aktivira impregnacija koja se aktivira toplinom....

ukratko...  :wink:

p.s. hehe kolko zagrada... :LOL:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                ne smije se peglom (općenito toplinom) blizu umjetnih materijala, osim ako želiš imat jaketu i gaće na rupe. :LOL: ja najprije pomočim odijelo i onda ga na ruke operem deterđentom uz pomoć male četke, zatim ga stavim u mašinu i operem s deterđentom bez omekšivaća. nakon toga se suši vani prirodnim putem, a sutradan ga isprejam s sprejem za impregnaciju. na ovaj način radim, jer mi se sve nečistoče vide (jaketa je crveno-bijele boje). :wink:
 
Janko said:
ja svoje operem na kiši,u vožnji,  odpadnu sve okamenjene bube.. na kraju sezone perilica i neki sprej iz lujsa za impregnaciju i tako već 3 godine  (y)
U principu tako to funkcionira kod svakoga tko stalno vozi... (y)
 
e pa vidim da i drugi peru mušice i slično kao ja.
pada kiša -samo gas i kad se osušiš ko novo! preporučam  :D
 
od SINNE: ne smije se peglom (općenito toplinom) blizu umjetnih materijala, osim ako želiš imat jaketu i gaće na rupe. LOL ja najprije pomočim odijelo i onda ga na ruke operem deterđentom uz pomoć male četke, zatim ga stavim u mašinu i operem s deterđentom bez omekšivaća. nakon toga se suši vani prirodnim putem, a sutradan ga isprejam s sprejem za impregnaciju. na ovaj način radim, jer mi se sve nečistoče vide (jaketa je crveno-bijele boje). Wink


a gledaj ja ti kazem sta pise na bocici koju sam kupio u iglu sport-u (alpinisticka oprema) za pranje i impregnaciju gore-tex opreme...
i sta mi je tip rekao...
i napisao sam da bi bilo dobro imati susilicu jer je bolja za "aktivirati" impregnaciju, a i ja sam tipa pitao sta se gore-tex moze peglat ???; i rekao mi je stavi krpu preko i jako pazi...
kad napravim sve javim kako je ispalo...  (y)

ustvari:    http://www.stay-dry.co.uk/downloads/pdfs/products/2in1.pdf        (y)
 
evo, oprala i ja . Sve po uputama na odijelima i bočici  HEY washa. Malo je ostalo nekih crnih tragova na unutrašnjoj -gdje su pregibi- strani lakta (crveni dio jakne), očito slijedeći puta moram malo četkicom i običnim deterđentom izribat prije paranja u perilici-smije li se to?

I nije meni do pranja mušica - jer i nas kiša opere, već se mi često i oznojimo pa mi smetaju ti čudni mirisi! :mrgreen: