Kako postati ditributer

Status
Not open for further replies.

rs

Guest
Ja i stari malo planiramo ulozit pare...pa da se ja ubuduce bavim time...da uvozimo i servisiramo neku marku motora, neznam jos koju ali ciljam na benelli i hyosung npr...pa bi molio ako ima netko iskusan da me uputi jer neznam bas nista o tome
hvala
 
Nije baš neka naučna fantastika. Uzmeš comp i na netu saznaš osnovne stvari. Onda nazoveš zastupnika ili kontaktiraš direktno proizvođača, gdje god on bio, i tako to krene. Ostalo je sve isto kao i u bilo kojem drugom poslu. Oni ti daju smjernice i uvjete a ti se ili složiš ili ne složiš.
 
Zlatni2001 said:
prvo moras imat para za pocetak, i kasnije ti sve ide preko glavnog zastupnika za HR

...ukoliko on postoji...
 
Distributer .... jel to mislis kao glavni uvoznik ili mislis na ulazak u jednu od dilerskih mreza u HR-u. Za ovo prvo nisam siguran da je tako jednostavno, posto sam nedugo slusao price o mogucem preuzimanju dilerske mreze za Apriliju, znam od prilike koja lova je potrebna da se tako nesto napravi. RS, sumnjam da tu lovu imas, a ako imas, daj si nadjite neki bolji posao od uvoza motora :) Za ulazak u krug dilera jedne od mari koje su vec zastupjene u HR-u, to ti je jednostavno. Javis se generalnom zastupniku, pogledas koje uvjete trebas ispunjavati pa kad ih ispunis, javis mu se za daljnje dogovore.
Jesi ti siguran da bi se bas time bavio ??
 
moj stari ima milion kuna i raste biznis...kucogradnja-prodaja, i tako bi htjeli pokrenuti biznis koji cu ja voditi. Pa razmisljao sam da uvedem u hrvatsku marku koje jos nema u hrvatskoj. Kao benelli recimo, a uz to jos i neku markicu koja vec ima glavnu facu u HR.
Jer znam da neko sa ovog foruma ima svoj prodajni centar, pa zna postupak i sve potrebno!
Valjda talijani znaju engleski? pa da posaljem mail beneliu :mrgreen:
 
Ovako čitajući tvoja razmišljanja mislim da bi bilo bolje da ti tata za tih milion kuna kupi neku igračku koja će te zabaviti da ne razbijaš svoju glavu glupim idejama. To bi mu vjerojatno bilo i najjeftinije rješenje.
 
Zatupnik za bennelija je Ruting, tako da možeš biti npr. njihov distributer... ako se uspiješ dogovoriti
 
Da sa Rutingom bude se sigurno odmah dogovorio :) :)

Cuj RS, bolje ti otvori ducan sa vijcanom robom negdje u okolici Zagreba i mene uzmi za glavnog dobavljaca :mrgreen: :mrgreen:
 
Postati zastupnik poznatih marki,nečeš,jer ti imaju svoje zastupnike i uhodan biznis....ali možda ti ovo pomogne http://www.kart-in.co.yu/prodajna_mreza.html također pogledaj malo po Mađarskoj,Poljskoj,Slovačkoj (preko neta)....oni možda isto traže zastupnike (a mislim da su tamo skladišta).....za sad se zastupanje vrši preko deawoo ali ako malo spustš cijenu,a može se,onda ih lako izbaciš iz igre.
 
M900 said:
rs said:
moj stari ima milion kuna i raste biznis...kucogradnja-prodaja, i tako bi htjeli pokrenuti biznis koji cu ja voditi. Pa razmisljao sam da uvedem u hrvatsku marku koje jos nema u hrvatskoj.
Munch , Borile , Sanglas , Moriwaki , Petronas , Hesketh , Ural , eto ti novih , pa zastupaj :wink:
m900 :mrgreen:
 
pak said:
Postati zastupnik poznatih marki,nečeš,jer ti imaju svoje zastupnike i uhodan biznis....ali možda ti ovo pomogne http://www.kart-in.co.yu/prodajna_mreza.html također pogledaj malo po Mađarskoj,Poljskoj,Slovačkoj (preko neta)....oni možda isto traže zastupnike (a mislim da su tamo skladišta).....za sad se zastupanje vrši preko deawoo ali ako malo spustš cijenu,a može se,onda ih lako izbaciš iz igre.
Ako nekoga interesuje doticna firma vlasnik mi je prijatelj pa ako nesto treba..........
 
pak said:
Postati zastupnik poznatih marki,nečeš,jer ti imaju svoje zastupnike i uhodan biznis....ali možda ti ovo pomogne http://www.kart-in.co.yu/prodajna_mreza.html također pogledaj malo po Mađarskoj,Poljskoj,Slovačkoj (preko neta)....oni možda isto traže zastupnike (a mislim da su tamo skladišta).....za sad se zastupanje vrši preko deawoo ali ako malo spustš cijenu,a može se,onda ih lako izbaciš iz igre.

pogotovo ako izbjegneš hrvatsku carinu, PDV i trošarinu :mrgreen:
 
rs said:
moj stari ima milion kuna i raste biznis...kucogradnja-prodaja, i tako bi htjeli pokrenuti biznis koji cu ja voditi. Pa razmisljao sam da uvedem u hrvatsku marku koje jos nema u hrvatskoj. Kao benelli recimo, a uz to jos i neku markicu koja vec ima glavnu facu u HR.
Jer znam da neko sa ovog foruma ima svoj prodajni centar, pa zna postupak i sve potrebno!
Valjda talijani znaju engleski? pa da posaljem mail beneliu :mrgreen:

Daj BMW-a uvezi , ljubim te!
Mislim da moš probat sa motorima jer nisan siguran da Tomić po ciloj HR ima ni servise ni mogućnosti za moto dio!
Gledan u zadnje vrime da se par motora iz St poslalo u Zg jer ga ne mogu poravit jer im je tlaka kupit opremu za popravljanje koja košta valjda 30 iljada eura.
A da o njihovim cijenama motora u odnosu na susjedne države i ne govorin.

Ja ti odma osiguran 5 motora, a bogami i Shonyo bi moga kojega! :D

Dakle BMW prika, BMW uvozi!!!! :peace:
 
Fino se ulovi BMW-a.Vidiš da imaš kupce za motor.A i za onu potrošnu robu.Filtere,ulje i sve te sitnice.Rezervni dijelovi tu ionak ne trebaju!
:mrgreen:


A jesi razmišljao o nečemu kao LOUIS npr?Recimo POLO ili HEIN GERICKE!
Pa ako budeš fer sa cijenama i rokovima nabave,mislim da bi ti tu posao mogo dobro krenut!
 
shonyo said:
A jesi razmišljao o nečemu kao LOUIS npr?Recimo POLO ili HEIN GERICKE!
Pa ako budeš fer sa cijenama i rokovima nabave,mislim da bi ti tu posao mogo dobro krenut!

:shock:

dobra ideja
 
benelli ti je propao a njega je htio zastupat i moj brat ali je odustao na vrijeme...probaj sa nekim zvucnim imenom...to pali, ali marketing je jos uvijek najbitniji!

GOOD LUCK!
 
Ovo mi je jedan od jačih topica, da malo vidim kako ekipa diše. :mrgreen: Bez uvrede, stvarno nekad pomislim da ovdje ima i ozbiljnih ljudi a onda se po ne znam koji put razočaram. Pa zar nitko ne razmišlja da bi trebalo napraviti jedno ispitivanje tržišta, vidjeti detaljno zonu o kojoj se radi, tko je i kako zastupljen, cijenovna politika konkurencije, a da ni ne spominjem internu organizaciju... ma ima toga tonu. To je upravo taj građevinski mentalitet: kupi komad zemlje, sredi dozvole, uzmi Bosance da sagrade kuću, zajebi ih za plaćanje i prodaj. Valjda im nitko nikad nije rekao da se u nekim drugim poslovima malo drugačije radi. Ali ne, imam nešto para pa daj da budem zastupnik. I to još da se otvori neki dućančić s nešto opreme ali ovo za Benelli... fakat ste optimisti. :mrgreen: Dajte neka mi netko od ovih "bizmismena" objasni kalkulaciju na Benelliju u HR. Ako bude pozitivna čak i na duži vremenski rok ja ću mu odmah naručit najskuplji model.
 
Status
Not open for further replies.