Kako pravilno zgaziti/izbjeci zivotinje na cesti

Babylon-07

New member
Evo pa tko ima iskustva u ovom podrucju neka malo napise kako se ponasati kada ti izleti na cestu bilo kakva zivotinja "manja od teleta" te kako ju izbjeci ako se uopce moze izbjeci. Odnosno da li postoji pravilna tehnika gazenja da se izbjegne pad.

Ujedno napisite sta ste do sada zgazili te koliko puta...


 
Stvar trenutne odluke,ovisi o polozaju motora,brzini,podlozi po kojoj se vozi i kojecemu,bar ja tak mislim,osim ak netko ima specijalnu tehniku. Osobno presel samo (srecom) prek macke, kokot mi je preletel ispred lampe.
 
Pravilo je da psa i sve veće od toga izbjegavaš a preko mačke, lisice, zeca... se vozi. Savitljivi su i manja je mogućnost za pad. To je jedna od prvih lekcija koju mi je Dorijan objasnio na početku mog "staža", prije više od 20 godina. U međuvremenu te životinje nisu nešto evoluirale pa vjerujem da pravilo stoji i dalje. :mrgreen:

P.S. Jučer su mi dva Bambija pretrčala na oko 15-tak metara. Htio sam se odmah zubima baciti na njih... :jesus: :mrgreen:
 
mate said:
Pravilo je da psa i sve veće od toga izbjegavaš a preko mačke, lisice, zeca... se vozi. Savitljivi su i manja je mogućnost za pad. To je jedna od prvih lekcija koju mi je Dorijan objasnio na početku mog "staža", prije više od 20 godina. U međuvremenu te životinje nisu nešto evoluirale pa vjerujem da pravilo stoji i dalje. :mrgreen:

P.S. Jučer su mi dva Bambija pretrčala na oko 15-tak metara. Htio sam se odmah zubima baciti na njih... :jesus: :mrgreen:

E sad, jel puknes po gasu ili samo nastavis i da li se malo treba povuci prednji da se sto lakse izvrsi cin gazenja  :misli:
 
fireblade76 said:
E sad, jel puknes po gasu ili samo nastavis i da li se malo treba povuci prednji da se sto lakse izvrsi cin gazenja  :misli:

E taj dio do danas ni ja nisam shvatio. :mrgreen: Rekao bih da se povuče ali instinkt radi drugačije. Mislim da je veći problem u samoj neodlučnosti uskoro pregaženog, i kad se radi o ljudima, nego sam čin gaženja jer se u većini slučajeva sudar može izbjeći.
 
Ako vidis da je udarac neizbjezan nemoj kocit prednjom jer ce tu u udarcu to jos vise destabilizirat prednji kraj,samo se cvrsto primi rukama za volan i probaj ga pregazit ako nema druge,jer ako ti se volan pomakne u trenutku udara sigurno ces pasti.Ja u svom stazu pregazio psa,izletio mi i nisam mogao ni stati niti ga izbjeci,i nisam pao i pregazio kokos,zacvikala mi se izmedju prednjeg kotaca i kilera.
 
Frane said:
Gađaj u glavu (y)
ak ideš preko glave padaš i sa mačkom
u trenutku udara dodati gas i čvrsto držati upravljač
pregazio mačku više puta a i nekoliko đukela
a bome i gledao frenda kako sa cbrom 600 gazi psa veličine omanjeg teleta i ostaje na motoru

:mrgreen:
 
GSX 1402 said:
ak ideš preko glave padaš i sa mačkom
u trenutku udara dodati gas i čvrsto držati upravljač
pregazio mačku više puta a i nekoliko đukela
a bome i gledao frenda kako sa cbrom 600 gazi psa veličine omanjeg teleta i ostaje na motoru

:mrgreen:
Taj tvoj frend kao da je imao ralicu pred sobom.  :D
Macka je jebena i ako ju ne lomis po sredini ima tendenciju motanja u tocak pa eto opet padas tako da to gadjanje u glavu ne piej vode  :D
 
fireblade76 said:
Taj tvoj frend kao da je imao ralicu pred sobom.  :D
Macka je jebena i ako ju ne lomis po sredini ima tendenciju motanja u tocak pa eto opet padas tako da to gadjanje u glavu ne piej vode  :D
ttj. ostao je bez ralice i sa smotanim diskom....ali na motoru  (y)
 
GSX 1402 said:
ttj. ostao je bez ralice i sa smotanim diskom....ali na motoru  (y)
Pa sta mu se smotao disk od udarca u psa,a ne od pada,neki zilav pas.Jeste culi za onog sto se jucer zaletio u kravu.Skoro krava RIP.
 
http://www.net.hr/crnakronika/page/2009/08/29/0035006.html
 
a kad se spustis u klanjac malo zivlje, a u jami deda pelja krave na vodu po sred ceste, a kaj onda?
 
vladof said:
a kad se spustis u klanjac malo zivlje, a u jami deda pelja krave na vodu po sred ceste, a kaj onda?
A cuj kod tako velike zivadi nema spasa, na ove manje ces cesce naletjeti pa je mozda bolje diskutirati o tehnikama gazenja istih. :wink:
 
postoji teorija da čovjeku kad se nađe tako neka prepreka na cesti da će ju najvjerojatnije udarit, a to je iz razloga što se koncentrira očima samo na to. U tim situacijama uvijek treba gledati gdje je izlaz, tj. kako to zaobići , a ne u životinju i kamo će ona krenuti 8)
 
SaleKT said:
postoji teorija da čovjeku kad se nađe tako neka prepreka na cesti da će ju najvjerojatnije udarit, a to je iz razloga što se koncentrira očima samo na to. U tim situacijama uvijek treba gledati gdje je izlaz, tj. kako to zaobići , a ne u životinju i kamo će ona krenuti 8)
teško je zaobići životinju, jer je i njoj nepoznata situacija i ona nema pojma di će u koju stranu. ima sam nekoliko neobičnih situacija sa kravama koje trče meni u susret bauljajući livo-desno, ali sam se ipak nekako izvukao. a ovi prije šta su napisali manje životinjice se samo prođu, a već pasa i sl. moraš imat veliku sriču da ne padneš. na auto-putevima u Bugarskoj i Turskoj sam mora bit vrlo oprezan ne samo sa živim beštijama nego i sa njihovim ostacima na cesti kojih je bilo ohoho. :mrgreen: :wink:
 
fireblade76 said:
Evo pa tko ima iskustva u ovom podrucju neka malo napise kako se ponasati kada ti izleti na cestu bilo kakva zivotinja "manja od teleta" te kako ju izbjeci ako se uopce moze izbjeci. Odnosno da li postoji pravilna tehnika gazenja da se izbjegne pad.

Ujedno napisite sta ste do sada zgazili te koliko puta...



mislim da Iwa ima najbolju tehniku......pa ti ona bude objasnila  :jesus: :LOL: