Kako skinuti staru farbu a da se ne ošteti......

EXD9M

Member
Dakle ukoliko je predmet niklovan ili kromiran (ne znam točno što je - sjajna površina) i naknadno prefarban nekom bojom - kako skinuti tu, naknadno nanešenu boju - najmanje agresivna metoda?
 
EXD9M said:
Dakle ukoliko je predmet niklovan ili kromiran (ne znam točno što je - sjajna površina) i naknadno prefarban nekom bojom - kako skinuti tu, naknadno nanešenu boju - najmanje agresivna metoda?

možda sa fenom (ne onim za kosu)
 
Postoji neka tekućina koja se premaže i poslije 20-tak minuta sav lak se skida kao puter. Nekad davno sam to i probao. Ne znam kako se zove, ali idi u prodavnicu i siguran sam da će prodavac znati šta ti treba.
 
To sam i ja koristio za tubove prije poliranja. Samo nisan siguran radi toga sta je kromirano ispod ili sta vec.
A jesi siguran da nije samo polirani aluminij? Na cemu ti je to?
 
zove ti se desol .namažeš i boja ti se digne sva za par minuta i poslje ju opereš sa vručom vodom i sa onom spužvom za prat sude,di ti ostane namažeš još malo i skineš sve poslje krom ispoliraš i to je to .
 
Thanks, idem sad u trgovinu po taj desol - javljam rezultate!
 
EXD9M said:
Thanks, idem sad u trgovinu po taj desol - javljam rezultate!

Desol je zakurac, probaj naci Lavakol. je nazalost od alpskih srba (slovenaca) al je dobar.
 
EXD9M said:
Thanks, idem sad u trgovinu po taj desol - javljam rezultate!
može probaj pa javi kak je prošlo  (y)
 
gepeze said:
Desol je zakurac, probaj naci Lavakol. je nazalost od alpskih srba (slovenaca) al je dobar.

:LOL:  :mrgreen: ima i od hempela , piše na njemu da je za skidanje stare farbe sa ograda  :misli: :mrgreen:

i ko neka ljigava tekučina je  :mrgreen:
 
paky said:
:LOL:  :mrgreen: ima i od hempela , piše na njemu da je za skidanje stare farbe sa ograda  :misli: :mrgreen:

i ko neka ljigava tekučina je  :mrgreen:
e da toje to ljigava tekučina prozirna  (y)
 
r1 vtc said:
e da toje to ljigava tekučina prozirna  (y)
da prozirna je  (y)

pripazi da ti ne upadne u oči jer peče jako  :LOL:
 
gepeze said:
seres!

prije upotrebe obavezno dobro promuckat, i drzat na toplom!  8)
poslje upotrebe obavezno maknit od dohvata djece  :mrgreen:
 
paky said:
da prozirna je  (y)

pripazi da ti ne upadne u oči jer peče jako  :LOL:
hjoooooj...
mene sam zanima jel ikad ikom neka taka pizdarija upala u oči...
znaš ono....tipa termo pasta za hlađenje procesora...paz da ti ne upane u oči...hehe...
 
toni d said:
jeste ikad provali sa uljem za kočnice (y) skida boju strava
ma svaka čast mastore...ulje je superjeftino u odnosu na kojekakva sredstva...pogotovo ak trebaš neki most ili crkvu očistit od boje...
 
gepeze said:
Desol je zakurac, probaj naci Lavakol. je nazalost od alpskih srba (slovenaca) al je dobar.
:misli: Da i par puta je skuplji , sjebe i podlogu ispod, a sa desolom ako pažljivo ideš komad po komad, onda možeš i sačuvati oriđiđi boju, koja je u pravilu kvalitetnija od ove naknadne, a to je nama na oldtimerskim kantama jako nitno, pogotovo ako je motor ima oine crte po blalatobranima i retervaru.....
PS, s time sredstvima, a pogotovo ne s lavakolom nesmiješ po plastičnim dijelovima.....
 
Ogi said:
:misli: Da i par puta je skuplji , sjebe i podlogu ispod, a sa desolom ako pažljivo ideš komad po komad, onda možeš i sačuvati oriđiđi boju, koja je u pravilu kvalitetnija od ove naknadne, a to je nama na oldtimerskim kantama jako nitno, pogotovo ako je motor ima oine crte po blalatobranima i retervaru.....
PS, s time sredstvima, a pogotovo ne s lavakolom nesmiješ po plastičnim dijelovima.....
tako je ne po plastici jel ju rastopi  :nono: :nono:
 
toni d said:
jeste ikad provali sa uljem za kočnice (y) skida boju strava
UK4 od INE je najbolši za to... ova novija ulja sporo djeluju....  (y)