Kako skinuti staru farbu a da se ne ošteti......

navodno postoji neka kemikalija koja skida sve osim temeljne, te ju se preporuca prilikom restauracije oldtimera mjesto pjeskarenja, ako hrdja nije napravila preveliku stetu
 
jolly the roger said:
navodno postoji neka kemikalija koja skida sve osim temeljne, te ju se preporuca prilikom restauracije oldtimera mjesto pjeskarenja, ako hrdja nije napravila preveliku stetu

nisan nikad čuja za to al nekima bi bilo od elike koristi  (y)
 
r1 vtc said:
zove ti se desol .namažeš i boja ti se digne sva za par minuta i poslje ju opereš sa vručom vodom i sa onom spužvom za prat sude,di ti ostane namažeš još malo i skineš sve poslje krom ispoliraš i to je to .

s desolom sam i ja skidala farbu sa frlgi....  (y)
 
darQ said:
ma svaka čast mastore...ulje je superjeftino u odnosu na kojekakva sredstva...pogotovo ak trebaš neki most ili crkvu očistit od boje...
nezdan di ga ti kupuješ
 
sssss said:
s desolom sam i ja skidala farbu sa frlgi....  (y)
znam rekla si mi ..eto vidite ako može žensko možete i vi muški ..
 
Trebao sam ovo staviti je jednu drugu temu o skidanju boje, al nemogu je naći.... :blink:

Dakle, malo materijala za one koji nikada neće iskusiti čari skidanja boje....  :mrhappy:

Ja sam u "boje i lakovi" kupio sredstvo za skidanje boje, neznam koji je naziv, neko talijansko.  :? Skidao sam boju s Tomosa, na slikama su poklopci filtera zraka. Potrošio 2 posude od 0,75l, svaka 45 kn, za cijeli motor naravno.

Poklopci


Premazano, boja je počela bubriti. Tad sam i ja shvatio zašto mi je teta u trgovini rekla da stavim rukavice (peče)  :mrgreen:


Prolaz žičanom četkom


Još malo


I još


I gotovo



 
dobar posao
 
DESOL ne unistava plastiku tipa ABS ostale neznam , ali sa ABS-a skida boju i ostaje original plastika bez ikakvih ostecenja
 
Makki said:
DESOL ne unistava plastiku tipa ABS ostale neznam , ali sa ABS-a skida boju i ostaje original plastika bez ikakvih ostecenja
mislim odnosno nemislim znam da ju ošteti jer ju rastopi pa ti ostane mljecava plastika na vrhu koju treba poslje malo prebrusit 
 
NE ako si umjeren sa kolicinom desola kojeg nanosis nema nikakvih problema 100% isprobano tko ne vjeruje ja mu uzivo pokazem
 
Makki said:
NE ako si umjeren sa kolicinom desola kojeg nanosis nema nikakvih problema 100% isprobano tko ne vjeruje ja mu uzivo pokazem
:x ja ti nevjerujem, ja sam se zajebo, jednom, i to mi je dost, a na kutiji ti isto lepo piše, :misli: e a i nakon desola znaju nastati i neki drugi problemi,  :jesus: ako u nekim mikropukotinama ili varovima ostane desola, onda si u totalnoj banani, :cbanana: nakon par dana kad se sve osušilo, a ti vidiš novonastale efekte... :lipotan:
 
-desol,lavacol te ostala sredstva za ukljanjanje starog nalicja(boje) su na bazi blage gelizirane luzine.
-ne otapa plastiku koja je bila predhodno bojana vec ako se nanese direktno na plastiku
- i ne,nemojte ju muckat ili ostavljat na toplom kako je netko napisao da vam neprsne poklopac(skladistenje na sobnoj temperaturi propisno zatvoreno)
-koristiti rukavice i po mogucnosti maskicu jer su pare kojima sredstvo ishlapljuje vrlo opasne za "masne" stanice na ljudskom tkivu

na pitanje dali je nekome takvo i slicno sredstvo prskalo u oci,odgovor je potvrdan,a sredstvo je bilo NITRO RAZREDJIVAC i uopce nije ugodno koliko god mi sutili o tome  :mrgreen:
 
Ogi said:
:x ja ti nevjerujem, ja sam se zajebo, jednom, i to mi je dost, a na kutiji ti isto lepo piše, :misli: e a i nakon desola znaju nastati i neki drugi problemi,  :jesus: ako u nekim mikropukotinama ili varovima ostane desola, onda si u totalnoj banani, :cbanana: nakon par dana kad se sve osušilo, a ti vidiš novonastale efekte... :lipotan:

u vodu kojom ispirete  sipnite malo sredstva za pranje sudja ILI limunske kiseline  (y)
 
Ako se koristi tekučina za kočnice mora biti DOT 3 ili 4, ova ostala ne djeluju. 3 i 4 su neka gylcol pizde materine nekaj ko mineralno a 5, 5.1 su silikonska.  (y)
I najbojle koristiti Motorex 2.5dl za 50kn :D:D:D::D:D