kako skrpat skuter

iluvatar

New member
danas sam imao prometnu klasicno oduzimanje prednosti kaciga mi spasila glavu iako puno njih kaze da ove tute ne pomazu al eto meni je pomogla. zabio sam se prednjim djelom u auto razbio sve prednje plastike i glavom zeni sofersajbu. meni sva srica nije nista osim sto sam cili natucen zacudo jer sam udria sa cca60km.  :(

radi se o skuteru zip fr50 iz 1996 i pretpostavljam da nema sanse da nadem potrebne djelove a nemam para ni za nista drugo kupit i to sta je ostalo je sve sta iman. masina je u savrsenom stanju jos ide 80 i nije ostecena pri padu i sad me zanima koja mi je najbolja solucija i bili se dalo kupit neki polovni skuter bez masine i na njega pripasat ovu ili bilo sta drugo napravit samo da se vozim?

 
Najbolje ti je uzet odvjetnika na postotak i tužit babu, osiguranje (za veću odštetu na duševne i fizičke boli). I od tih para kupi nekaj drugo, a ovog se riješi.

Nadam se da će ti oporavak proći što brže i bezbolnije.
 
Mr J said:
cekaj odstetu...  (y)
ma od odstete za toliko star skuter nemogu ni kacigu kupit jedino ako nesto vise dobijem za ozljede al me zanima moze li se ova masina stavit na neki drugi skuter i ako je moguce na koji?
 
Vladek said:
Najbolje ti je uzet odvjetnika na postotak i tužit babu, osiguranje (za veću odštetu na duševne i fizičke boli). I od tih para kupi nekaj drugo, a ovog se riješi.

Nadam se da će ti oporavak proći što brže i bezbolnije.
hvala

ma neda mi se zajebavat po sudovima sritan san sta mi nije nista a papirologije i takvih gluposti po sudovima imam i previse svaki dan to mi jos vise para zivce od icega
 
iluvatar said:
ma od odstete za toliko star skuter nemogu ni kacigu kupit jedino ako nesto vise dobijem za ozljede al me zanima moze li se ova masina stavit na neki drugi skuter i ako je moguce na koji?
Na bilo koji Piaggio i Gilera zračno hlađenje osim Liberty-ja
 
Vladek said:
Najbolje ti je uzet odvjetnika na postotak i tužit babu, osiguranje (za veću odštetu na duševne i fizičke boli). I od tih para kupi nekaj drugo, a ovog se riješi.

Nadam se da će ti oporavak proći što brže i bezbolnije.

iluvatar said:
hvala

ma neda mi se zajebavat po sudovima sritan san sta mi nije nista a papirologije i takvih gluposti po sudovima imam i previse svaki dan to mi jos vise para zivce od icega


Dobro ti čovjek kaže, nebudi lijen i uzmi odvetnika, dogovoriš s njim postotak i on sve izganja (y)
 
sve se rjesilo kaze mehanicar da se sve da sredit i jedino sta ce mi se otac ujebat s plastikama trazit po italiji al najbitnije je da ce moj mali ozivit kroz koji misec :)
 
Super vijesti. Vidim da ti je tsj skuter prirasao srcu. Nadam se da ćete još dugo i vjerno služiti.  (y)
 
Vladek said:
Super vijesti. Vidim da ti je tsj skuter prirasao srcu. Nadam se da ćete još dugo i vjerno služiti.  (y)
hvala istina imam ga od 96 a jos ide 80. nemoze mi ga niko platit za po gradu i nikad me nije ostavia  8)
 
to ti nije isto,jebes makar da je i satr 1god slupas ga i nije isto kao kad nije lupan.Prodaj ga ili tuzi babu tu i ostavis si ga za uspomenu,a kupis neki polovni koji nije bio lupan... :D
 
Koliko su polomljene plastike? Jel rama dobila? Jel možeš staviti koju sliku?
Mene popravak totaliranog skutera koštao 100kn  :mrgreen: a dobio od osiguranja za njega 7300kn sve sam sam radio osim jednog djela koji mi je napravio tokar.
 
evo da ne otvaram novu temu dobia san danas nagodbu od osiguranja tj totalnu stetu i za to mi daju 2000 kn  :palacdolje: na sta normalno ne zelin pristat. zanima me jeli se ja mogu na to zalit ili samo to ne potpisat i cekat da dodu s drugom ponudom a ako se triban zalit jel tu zalbu upucujen osiguranju il kome vec?
 
iluvatar said:
evo da ne otvaram novu temu dobia san danas nagodbu od osiguranja tj totalnu stetu i za to mi daju 2000 kn  :palacdolje: na sta normalno ne zelin pristat. zanima me jeli se ja mogu na to zalit ili samo to ne potpisat i cekat da dodu s drugom ponudom a ako se triban zalit jel tu zalbu upucujen osiguranju il kome vec?

naravno, zalis se pismeno/usmeno osiguranju i naravno nisi prisiljen pristati..

cekas drugu ponudu.. koja se u biti mozda i nece puno razlikovati, ali i dalje vrijedi isto..


onda tek,  nakon toga ako opet ne pristanes  i na drugu ponudu, ides na sud (i to na njihov trosak), a sud u konacnici onda odlucuje

mislim da je to procedura , jos malo provjeri  (y)
 
najbolje da si nađeš nekog odvjetnika koji će osiguranju poslat dopis pod svojim pečatom da se ne slaže sa ponuđenom cifrom te da ju povećaju ili će bit prisiljen podignut tužbu! nakon toga ti od osiguranja sigurno dolazi veća ponuda! (y)
 
kajjeee said:
najbolje da si nađeš nekog odvjetnika koji će osiguranju poslat dopis pod svojim pečatom da se ne slaže sa ponuđenom cifrom te da ju povećaju ili će bit prisiljen podignut tužbu! nakon toga ti od osiguranja sigurno dolazi veća ponuda! (y)

tocno, super savjet.. odvjetnik se naplacuje od njih pa ti je mufte  (y)
 
Eladio said:
tocno, super savjet.. odvjetnik se naplacuje od njih pa ti je mufte  (y)

odvjetnik se naplati postotokom od cifre koju izvuce preko nagodbe, dakle na stetu onog koji ga je angazirao.
a ovo s zalbama sam ja probao dva puta kad me sa skutera skinuo auto osiguran kod "euroherca". oni se samo nasmiju i kazu "uzmi ili ostavi". a za tuzbe se zna da se za skutere kojima je totalka procijenjena na 2000kn nema smisla. jedino sto mu se isplati tuziti je babu za ozljede, ali za to mora otici na hitnu untar 24 sata i zaliti se sto ga boli, slikati i eventualnim rendgenskim slikama potkrijepiti tvrdnje o ozljedama. moze se i zalti na bolove u vratu, to je jedini pregled koji jos uvijek osiguranja ne provjeravaju uvijek, jer je pregled moguc magnetskom rezonancijom (skup je) - pa oni nesto malo plate, a stranka sretna i zadovoljna sto je dobila jos koji dinar.
 
bad_ri said:
odvjetnik se naplati postotokom od cifre koju izvuce preko nagodbe, dakle na stetu onog koji ga je angazirao.
a ovo s zalbama sam ja probao dva puta kad me sa skutera skinuo auto osiguran kod "euroherca". oni se samo nasmiju i kazu "uzmi ili ostavi". a za tuzbe se zna da se za skutere kojima je totalka procijenjena na 2000kn nema smisla. jedino sto mu se isplati tuziti je babu za ozljede, ali za to mora otici na hitnu untar 24 sata i zaliti se sto ga boli, slikati i eventualnim rendgenskim slikama potkrijepiti tvrdnje o ozljedama. moze se i zalti na bolove u vratu, to je jedini pregled koji jos uvijek osiguranja ne provjeravaju uvijek, jer je pregled moguc magnetskom rezonancijom (skup je) - pa oni nesto malo plate, a stranka sretna i zadovoljna sto je dobila jos koji dinar.

samo malo.. pa ja sam imao prilike cuti vise puta da odvjetnik se naplacuje od njih , pa nisi ti taj koji je kriv pa da i to placas  :misli: