Kamera ?

GIXER

Active member
Pitanje:

Kad se dobije na kućnu adresu obrazac da se dostave podaci o vozaču koji je upravljao vozilom u trenutku slikanja, ako ih se ne dostavi, kazna je od 2.000 - 5000 kuna, a kazna za prekršaj je dosta veća od toga.
Po logici stvari trebalo bi se više isplatiti ne dostaviti podatke i popušiti ovu manju kaznu ?
Da li tako stoje stvari jer slikano je sa zadnje strane i ne vidi se lice vozača ?
Thanks
 
Mislim da to sa facom vozača ne drži vodu zato kaj nosiš najvjerovatnije  kacigu.A meni su zadnji put pokazali fotku odozada i to u pola noći da se tablica vidjela ko po danu.Njima je svejedno ko vozi motor,može bit to i gorila.Oni šalju kaznu vlasniku motocikla koji je u papirima MUP-a.
 
Ma razgovarao sam sa jednim odvjetnikom i covjek kaze da ne mogu naplatiti kaznu vozilu nego vozacu, a u ovom slucaju se ne zna ko je vozio. Htio sam vidjeti da li netko ima slicnih iskustava.
 
Jednostavno je. Moraš im poslati podatke o vozaču. Tko god on bio. Njemu će naplatiti kaznu. Ako ne pošalješ, a obavezno je, slijedi kazna za neslanje plus kazna za prebrzu vožnju.

Ne isplati se. Oni će tebi naplatiti prekršaj, a ti ako želiš ne slati podatke oni će rado i to zaračunati. Kaciga, ne kaciga, nije ih briga. Imaju tablice. Dakle, imaju koga pitati podatke.
 
Ovo ti je prilika da priznaš da je baka vozila , i to još bez vozačke  :mrgreen:
 
Prijatelj mi se par godina vuka po sudu upravo iz razloga što nije znao tko je od ukućana u momentu prekršaja upravlja autom (5 vozača u obitelji), jer je kazna stigla nakon 6 mjeseci, pa je na sudu rekao da ne zna.
Sutkinka kaže: pa stavite bilo koga, evo npr. da vam je vozio otac, on je najstariji, pa ga nije briga.
Onda ovaj moj kaže: Znači tražite od mene da lažno svjedočim?
Sutkinja: Khm, pa dobro ne bih to tako nazvala...
Prijatelj: Kako ne, upravo ste rekli da odaberemo bilo koga, a pošto ne znamo, moramo lagati i izmišljati?
I tako, malo po malo... umjesto kazne za prekršaj, dobio je kaznu zbog odbijanja davanja iskaza.
Pa malo žalba, odvjetnik, itd...
Uglavnom, na kraju nije platio ništa.
:LOL:

Eh da... a što se tiče prvobitnog prekršaja, nije bilo nikakve slike, već je dobio čitabu da je dana tog i tog policajac uočio da to vozilo nije propustilo pješaka.

:mrgreen:

Pada mi na pamet loto 6/45, ne znam zašto...


Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
E tako neku sličnu informaciju sam i ja dobio....
Baš to, ne ide glatko, ali,....
U svakom slučaju će trebati odvjetnik.
Thanks
 
Reci im u odgovoru da ti zasiguno nisi upravljao vozilom, a da se osim tebe istim koristi nekoliko ljudi i sve ih lijepo navedi.
Nemogu ti drapnut globu da se nisi ocitovao, a nek istrazuju tko je ak im se da i mogu.
Istu stvar sam ja prije par godina imao s autom i nakon odgovora nikad nis vise nije doslo.
 
Napiši da je vozio tvoj prijatelj, državljanin Srbije Momčilo Bajagić zvani Bajaga koji ti povremeno dođe u goste i mazne motor...nek njemu šalju...a on nek dokazuje da nije  :LOL:
 
Ili otvori osmrtnice i izvuci sretnog dobitnika.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
GIXER said:
E tako neku sličnu informaciju sam i ja dobio....
Baš to, ne ide glatko, ali,....
U svakom slučaju će trebati odvjetnik.
Thanks

Koliko košta odvjetnik? :misli:
 
Ne kužim kaj multinova slika odozada ili kamera te uhvatila u gradu?
 
zna li netko lokacije gdje će biti postavljeno onih novih 30 kamera za mjerenje brzini po gradu? :misli:
Multanova slika uvijek od naprijed ili ?
 
i meni se pojavili doma..

presretac da me snimio, 207km/h na straznjem kotacu,slalom po autoputu,nisu "me" mogli stic poslije..

ja negirao da sam ja..2000 hiljade dobio,platio 2/3 kazne i gotova prica..  (y)

 
crni konjanik said:
zna li netko lokacije gdje će biti postavljeno onih novih 30 kamera za mjerenje brzini po gradu? :misli:
Multanova slika uvijek od naprijed ili ?

http://speed.g-zona.hr/ORadarima.htm

i naprijed i nazad zavisi kako okrenu :mrgreen:..juce i ja naleti na zasjedu :(...."naseljeno mjesto" od 6 kuca od kojih 4 napustene... zona 50km/h moja "brzina" 84km/h..nigdje zive duse cesta siroka,lijep dan nema prometa..dzabe sve nema izvlacenja..epilog-100KM i mjesec dana zabrane :x...sa fucking autom sto je najgore da je sa motorom bilo bi i vise al mi nebi bilo krivo :mrgreen: :mrgreen:
 
Ove nove mogu slikati po dvije trake u oba smjera, u isto vrijeme. Kod nas je praksa da stave da slika odnaprijed, baš zato da bi se vidilo lice vozača. Zasad.
 
Te kamere zbilja mogu pokazat lice vozaca u full face kacigi dovoljne kvalitete da prepoznas osobu? :misli:
 
Imam radar detektor, doduse stariji model.
Radi ok, ali pisti za skoro sve zivo.
Malo je zeznuto znati kada je policija a kada su raznorazne smetnje.
Dobra star je sto pise kada je K band, kada Ka band, i uz to daje i jacinu signala.
 
Shepa said:
Prijatelj mi se par godina vuka po sudu upravo iz razloga što nije znao tko je od ukućana u momentu prekršaja upravlja autom (5 vozača u obitelji), jer je kazna stigla nakon 6 mjeseci, pa je na sudu rekao da ne zna.
Sutkinka kaže: pa stavite bilo koga, evo npr. da vam je vozio otac, on je najstariji, pa ga nije briga.
Onda ovaj moj kaže: Znači tražite od mene da lažno svjedočim?
Sutkinja: Khm, pa dobro ne bih to tako nazvala...
Prijatelj: Kako ne, upravo ste rekli da odaberemo bilo koga, a pošto ne znamo, moramo lagati i izmišljati?
I tako, malo po malo... umjesto kazne za prekršaj, dobio je kaznu zbog odbijanja davanja iskaza.
Pa malo žalba, odvjetnik, itd...
Uglavnom, na kraju nije platio ništa.
:LOL:
Isto ovisi na kakvog suca naletiš. Ako te zadesi da imaš posla sa nekim koji zna posao, malo teže prolaze ovakve strategije.
;)

GIXER said:
E tako neku sličnu informaciju sam i ja dobio....
Baš to, ne ide glatko, ali,....
U svakom slučaju će trebati odvjetnik.
Thanks
Po mogućnosti specijaliziran za trgovačko pravo, subspecijalizacija npr. stečajni postupci...  :mrgreen:
Odlična mi je ekipa koja "ima odvjetnike", a kada vidiš prigovor i strategiju obrane tih odvjetnika koji su eventualno načuli da postoji ZSPC, prerežeš si vene od pismenosti, stručnosti i upućenosti u problematiku...
:mrgreen: