Kamere SJ4000 i SJ5000

joya

Well-known member
Neću spamat u go pro temi,
jeli netko ima SJ4000 i gdje je naručio.

Vidim ih gomile na Aliexpresu, od 50 pa do 199$

Vidim ima više proizvodjača, sad da li je najskuplji nuzno i najbolji, ili na kaj treba gledati?
(Oprema je više-manje svugdje ista)

Na ebayu su te iste kamere za 50% više para.

 
jedan je original sj ali ima dosta kopija.Netko je na forumu,čini mi se bela-vg forumaš stavil slike kak izgleda oriđiđi a kak kopija (y)
 
Vidim ima npr. SJCAM, pa Qumox, pa bezimenih....

Ako se netko razumije, nek stavi link sa nekom dobrom. Jer po testovima stvarno dobro snimanju, ali nevjerujem da se to tiče i ovih od 40-tak dolara.
 
Mi smo svoje 11.11 uzeli ovdje:
http://m.aliexpress.com/item/2016716076.html?productId=2016716076&productSubject=SJCAM-Original-SJ4000-WIFI-Action-Camera-Diving-30M-Waterproof-Camera-1080P-Full-HD-Underwater-Sport-Camera&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

Točno 515kn su nas ispale. Sad razmišljamo o SJ5000 čim neki popusti budu (y)
 
Hvala.
To je to,
Čitam da su ove SJCAM kao najsigurnije da su original, ali opet i tu ima već FAKE-ova.

Si zadovoljan sa tvojom kamerom?
Kaj donosi SJ5000?

 
prpa said:
jedan je original sj ali ima dosta kopija.Netko je na forumu,čini mi se bela-vg forumaš stavil slike kak izgleda oriđiđi a kak kopija (y)
https://www.youtube.com/watch?v=D0YgYNtvidk
 
ja imam neku kopiju kopije između go pro i sj ... po onome što piše u manualu i postavkama kaže da snima u HD (1080 i 720) .. bla bla... ovo ono ..

dobio povodno kućište (zbog ronjenja sam ju i kupio na prvom mjestu) i hrpu ostalih nosača ... platio 50USD i oderali mi 72 kune na carini ...

iskreno gledajući, ja sam i više nego zadovoljan ....  (y)

može li se snimak uspoređivati sa go pro i SJ nemam pojma jer nisam imao prilike snimati paralelno, ali kao što rekoh, ja sam i više nego zadovoljan ..  (y)
 
Isto planiram kupiti kameru

http://www.ebay.com/itm/161521626432?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ova mi se čini kao dobra opcija, a cijena je niska. Sad jeli original i ne neznam.

Iskreno meni ne trebaju neke brutalno dobre snimke, svakako nebi u u full hd ni snimao vec u 720p, čisto da imam video solidne kvalitete šta se događalo u prometu ili gdje je god budem koristio.

Šta mislite hoće li ovo biti ok kupnja da je naručim?
 
Baci oko na dx.com . Tu ima i originala i kopija.

http://www.dx.com/s/SJ4000?category=1526

Kupovao dosta stvari preko njih, free shipping, oznaka MVP (ljubicaste boje) je znak da je isporuka za 24 sata,
odgovaraju na upite i maksimalno su korektni (imao sam sitnu reklamaciju i poslali mi umjesto zamjenskog dijela, cijeli proizvod).
 
@irmascher
nebi rekao da je original, pogotovo za tu cijenu. Originalne su oko 100$..  Sad, kolko je original bolja, neznam ni sam, kad je i original ujedno jedna velika kopija GoPro-a.... Na par mjesta sam čitao da original SJ4000 ima kao bolji čip za grafiku, dok kopije imaju neku jeftinjolu. Razlika može biti i u objektivu ali i u bateriji sigurno... Ajde kupi pak javi kakva je.

@ivopilot
kakav servis za kameru od 30-40€ ? :) baciš i kupiš drugu
 
ivopilot said:
A stae sa servisima za istu?
odneses u ovlasteni (kineski) servis  :mrgreen:

btw na svakoj stranici (aliexpress, dx, ...) gdje ju kupis, ti pise koji su uvijeti jamstva i koliko traje :wink:
 
obako bi trebala izgledati originalna

SJ4000-WIFI-Original-300x216.jpg


malo sam pročešljao internet, pa tek tolko da informiram..
sad, nije ni to više 100% sigurno, ali original bi trebao:
- manji je od FAKE
- nema pravopisnih greški izvana na kutiji  (npr. Water resistabt)
- šarafi na prozorčiću su srebrne boje, ne crni
- original sa WiFi nema ispod 80$

- bolji čip  Novatek (nažalost vidi se kad je već prekasno)
- bolja baterija (nažalost vidi se kad je već prekasno)
- kod FAKE može biti da firmware ne funkcionira sa WiFI Softwareom


PS
uspio sam naći original SJ4000 i naručio. Ako nije original ide natrag, jer je šteta duplo veće cijene za isto sranje. Dolazi za koji dan, pak napravim mini recenziju. Ovak po internetu kaj čitam, 95% ljudi ih hvali, a ovih 5% kritike ide većinom na lošu izradu i jeftinol materijale kod ovih FAKEova. Mada i vlasnici FAKEova pišu da radi odlične snimke i da vrijede tih 50$..





 
Mislim da će mene FAKE zadovoljit,  samo nek mu baterija moze bar 2h i nek je snimka u pirliku, ne trbaju mi neke snimke ultra kvalitete.
 
kad narucujete te sj-ke ... zemite si obavezno i dodatne baterije ... ili bar još jednu ... na ebayu su nudili sa dodatnom baterijom + 10 kn ... stvarno se isplati ...

i da još jednom napomenem ... da za sj kameru pasu nosaci od go pro-a ... i ima ih Ronisu , u heizelovoj ... što orginali što zamjeski ...
 
Bela, kaj si sve dobio u kompletu sa svojom kamerom kad si uzimao?
Gledam malo po ovom linku kaj si stavio, dosta je loše opisano kaj sve dolazi u paketu ili dolazi kamera+kućište+jedan nosač  :misli: