Kamere za kacigu i snimanje na putu

U pravu si glede aspekta montaže kamere na motocikl... no mene tako nešto ne zanima baš jako, već me zanima montaža na kacigu i modeli koji su za to najbolji, a snimanje na kameru bez nekih štetnih vibracija mogu i kada je ta kamera u nekom bočnom koferu, zamotana i deku, ili u ruksaku... tamo je maltene bez ikakvih vibracija!

Ukratko, osim Demze koji je bio konkretan, ali sa krivim modelom (za moj ukus), ostalo se svodi na prepucavanja jel bolja kazeta ili HDD ili nekaj desetog... hvala i Vrbexu na trudu!!! No kakve su snimke? Daš koji link na koji si uploadao neki uzorak?

Ima li tko neku konkretnu kombinaciju (osim Demze, koji može pokušati ponovo...  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ), ili nešto drugo što sam tražio... npr. savjete, tips & tricks takvog snimanja, pozicije, tipovi, vrste, modeli, rezolucije, software... ??????????
 
Sledgehammer said:
U pravu si glede aspekta montaže kamere na motocikl... no mene tako nešto ne zanima baš jako, već me zanima montaža na kacigu i modeli koji su za to najbolji, a snimanje na kameru bez nekih štetnih vibracija mogu i kada je ta kamera u nekom bočnom koferu, zamotana i deku, ili u ruksaku... tamo je maltene bez ikakvih vibracija!

Ne vidim razliiku izmedju montaze negdje na motor, ili na kacigu....Ono kak sam ja priljepio kamericu dolje na oklop motora, isto tako ju priljepis na kacigu.

[quote author=Sledgehammer]
Ukratko, osim Demze koji je bio konkretan, ali sa krivim modelom (za moj ukus), ostalo se svodi na prepucavanja jel bolja kazeta ili HDD ili nekaj desetog... hvala i Vrbexu na trudu!!! No kakve su snimke? Daš koji link na koji si uploadao neki uzorak?[/quote]

Aha evo par snimaka koji su snimani FOTOaparatom Ixus 50
http://videos.streetfire.net/video/fc999043-1f99-4fa3-aa6c-981c010e12df.htm
A ovo je snimano s MiniDV kamerom direktno, znaci bez one male kamerice...samo MiniDV kamera na tanku...slika iz proslog posta. Jedino nemoj se previse obazirat sto je sam video dosta losiji jer to je zbog kodiranja
http://www.youtube.com/watch?v=AWD90ymTEO8 ili isti taj video samo dosta kvalitetnija slika na
http://www.wrbex.com/moto/miro.wmv

Eto toliko, pa pitaj jos sto ako mogu pomoci...ali I.B. (Bujanovic) ti moze ponajvise o svemu tome reci, jer mislim da je on stvarno puno toga snimi. Ne znam jesi gledao njegove clipove?
 
ja imam panasonic mini dv kameru i sad planiram nabavit nosac za nju....ima odozdo rupa sa navojem na koji se moze ucvrstit....cim dodu malo topliji dani krecem u relizaciju pa cemo vidit sta bude...
 
Wrbex said:
Ne vidim razliiku izmedju montaze negdje na motor, ili na kacigu....Ono kak sam ja priljepio kamericu dolje na oklop motora, isto tako ju priljepis na kacigu.

Aha evo par snimaka koji su snimani FOTOaparatom Ixus 50
http://videos.streetfire.net/video/fc999043-1f99-4fa3-aa6c-981c010e12df.htm
A ovo je snimano s MiniDV kamerom direktno, znaci bez one male kamerice...samo MiniDV kamera na tanku...slika iz proslog posta. Jedino nemoj se previse obazirat sto je sam video dosta losiji jer to je zbog kodiranja
http://www.youtube.com/watch?v=AWD90ymTEO8 ili isti taj video samo dosta kvalitetnija slika na
http://www.wrbex.com/moto/miro.wmv

Eto toliko, pa pitaj jos sto ako mogu pomoci...ali I.B. (Bujanovic) ti moze ponajvise o svemu tome reci, jer mislim da je on stvarno puno toga snimi. Ne znam jesi gledao njegove clipove?

Mogu ti reci da su snimke sasvim u redu.  (y)
 
Wrbex said:
Eto toliko, pa pitaj jos sto ako mogu pomoci...ali I.B. (Bujanovic) ti moze ponajvise o svemu tome reci, jer mislim da je on stvarno puno toga snimi. Ne znam jesi gledao njegove clipove?

Ne, ali budem kada budem imao linkove na njih...
 
Tinca said:
Mogu ti reci da su snimke sasvim u redu.  (y)

Baš tako, kvaliteta je dosta OK; samo uz ono što želim izbjeći - refleksiju i nečistoću vjetrobrana. A izbjegavam i fiksiranje na okvir motocikla, jer nisu samo problem vibracije, već i stalni nagibi koje kamera ne kompenzira kao glava ako je kamera na kacigi (hoću reći da je kamera na glavi puno uspravnija nego fiksirana na bilo kojem dijelu motocikla, jer se glava naginje manje od samog motocikla). Dosadašnje gledane snimke - a imam ih podosta - sa fiksiranim kamerama na motociklima znaju brzo uzrokovati glavobolje, jer je "ekran" većinu vremena nagnut ili 45 stupnjeva ulijevo ili udesno...

Sa treće strane, kamera na glavi je puno "svestranija", jer snima ono što gleda i sam vozač (pa i objekte i ljude pokraj ceste, te prirodne ljepote npr. u Alpama...), dok to sa fiksiranom kamerom na motociklu opet nije slučaj...
 
Netko mi je ocigledno cita misli ... :)

Evo ja se takoder spremam napravit nesto sl. , samo sa "malo" sirom primjenom ... helic na dalj. , kaciga , auto i sl.

Kamericu sam vec nabavia , sad se jedino dvoumim na sta snimat ... za helic san odredia laptop i pojacavac receiver-a ( zbog dometa ) , a za kacigu sam mislia mini DV kameru ... jer nepotrebno mi se cini kupovat kameru sa 2mpx kad je kamerica 800-600 ... a i zbog vibracija ...



Ovako ... rezolucija kamerice je 800-600 , ima automatsku infrared mogucnost snimanja ( dovoljan joj je 1 lumen osvjetljenja ) i POTPUNO je bezicna ...
radi na 9V bateriju i ne trosi puno struje ... sa Alkalnom Sanyo baterijom radi vec preko 20h i jos radi :) , a moze se i spojit na 220V preko adaptera ... i da ima ugraden mikrofon



Recevier ima chinch izlaze za sliku i zvuk.
Radi na 9~12V , tj. isto se moze spojit na 9V bateriju ... domet je cca 70-ak metara na otvorenome ... vise nego dovoljno da signal dode do kufera u kojem je DV kamera i recevier ...



Ja sam kameru nabavia preko prijatelja koji ju je donia iz Kine ... bilo ih je par komada , al su dosta brzo nestale jer im je cijena billa oko 300-350kn
Neznam tocnu cijenu , jer sam ja svoju dobia na poklon :D

Reka mi je da ako me bude zanimalo , da ce ih vjerovatno jos nabavljat , pa ako koga zanima ... javite se  :mrgreen:

 
Sledgehammer said:
Baš tako, kvaliteta je dosta OK; samo uz ono što želim izbjeći - refleksiju i nečistoću vjetrobrana. A izbjegavam i fiksiranje na okvir motocikla, jer nisu samo problem vibracije, već i stalni nagibi koje kamera ne kompenzira kao glava ako je kamera na kacigi (hoću reći da je kamera na glavi puno uspravnija nego fiksirana na bilo kojem dijelu motocikla, jer se glava naginje manje od samog motocikla). Dosadašnje gledane snimke - a imam ih podosta - sa fiksiranim kamerama na motociklima znaju brzo uzrokovati glavobolje, jer je "ekran" većinu vremena nagnut ili 45 stupnjeva ulijevo ili udesno...

Sa treće strane, kamera na glavi je puno "svestranija", jer snima ono što gleda i sam vozač (pa i objekte i ljude pokraj ceste, te prirodne ljepote npr. u Alpama...), dok to sa fiksiranom kamerom na motociklu opet nije slučaj...

Hm, pitanje je koliko dugo zelis da ti snimka traje. Za potpuno bezbrizno i strasno skupo rjesenje bilo bi najbolje koristiti kamere sa minijaturnim odasiljacem tako da nemas petljenja sa zicama. Takve pizdarije koristimo u modelarstvu za snimanje panoramskih letova sa modelima aviona. Sam odasiljac i kamera (ovisno o modelu) su minijaturni i strasno lagani. Moj je bio velik kao kutija sibica. A mislim da ima bolje rjesenje od koristenja velike kamere da bi se snimao signal sa male. Ima specjaliziranih hard diskova sa video ulazom koji drito beru signal i snimaju matrijal. Znaci kamera i odasiljac na kacigu a prijemnik i hard pod sic i to je to.
 
SW-Motech stalak za kameru.....e to me zanima....sad kako i gdje nabavit...molim pomoć.....više na link....


        http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=1740
 
Tommee said:
Znaci kamera i odasiljac na kacigu a prijemnik i hard pod sic i to je to.

Otprilike baš to me i zanima, samo nije nužno potrebno da je bežično.

Trajanje snimke... mislim da nije problem u trajanju snimke u jednom komadu (ionako nitko ne bi radio snimku od dva sata bez prekida...), već u mogućnosti da se podosta sati bezbrižno može spremiti na HDD.

Dakle, problem je - koliko ja kužim - dobra kamera koja hvata kvalitetnu snimku, a da je prikladna za kameru...
 
Tommee said:
Ima specjaliziranih hard diskova sa video ulazom koji drito beru signal i snimaju matrijal.

Di ima uzet tih diskova , i koliko to pjeva ?
 
VenomST said:
Netko mi je ocigledno cita misli ... :)

Evo ja se takoder spremam napravit nesto sl. , samo sa "malo" sirom primjenom ... helic na dalj. , kaciga , auto i sl.

Kamericu sam vec nabavia , sad se jedino dvoumim na sta snimat ... za helic san odredia laptop i pojacavac receiver-a ( zbog dometa ) , a za kacigu sam mislia mini DV kameru ... jer nepotrebno mi se cini kupovat kameru sa 2mpx kad je kamerica 800-600 ... a i zbog vibracija ...



Ovako ... rezolucija kamerice je 800-600 , ima automatsku infrared mogucnost snimanja ( dovoljan joj je 1 lumen osvjetljenja ) i POTPUNO je bezicna ...
radi na 9V bateriju i ne trosi puno struje ... sa Alkalnom Sanyo baterijom radi vec preko 20h i jos radi :) , a moze se i spojit na 220V preko adaptera ... i da ima ugraden mikrofon


Ja sam kameru nabavia preko prijatelja koji ju je donia iz Kine ... bilo ih je par komada , al su dosta brzo nestale jer im je cijena billa oko 300-350kn
Neznam tocnu cijenu , jer sam ja svoju dobia na poklon :D

Reka mi je da ako me bude zanimalo , da ce ih vjerovatno jos nabavljat , pa ako koga zanima ... javite se  :mrgreen:

Daj mi reci gdje i posto si uzeo kamericu? To radi na 2.4GhZ?  Daj pitaj frenda ako ima jos kakvu tu miniDV kameru ja sam zainteresiran...
 
kamera radi na 1.2 Ghz ... za cijenu sam reka , oko 300-350 kn ...

mini DV je kazeta za kameru ... a kamera na mini DV ima kupit di oces ... vec od 1500 kn
 
e to bi i ja volia znat di ima za 300-400 kn :LOL:
 
Postoji posebna kamera sa tzv. plivajućim objektivom, koja se postavlja u taxi vozila (montirao)
No, najbolje bi bilo potražiti najobičnije kamere za videonadzor raspon cijena je od 300-2000 kn za kameru
Napajanje 12 DC, potrošnja struje 100mA, ima ih u izvedbi sa IC reflektorima (od 500 kn), ali što će ti ak ju staviš naprijed, velika većina ima i zvuk.
Za snimanje treba uzeti digitalne video snimače koji su veličinom jednaki manjem linijskom DVD-u, unutra ide obični ATA HDD, a prosjek cijena je od 1700 kn za snimač za 4 kamere na dalje. Ima i 1 kanalnih snimača dimenzija nešto većih od samog HDD-a.

http://www.ellabo.hr/katalog/proizvod.asp?IDGrupa=31&IDPodgrupa=28&IDPodPodgrupa=02&IDProizvod=PA2802001&Page=6

Ova je interesantna, jer ju možeš negdje ušarafit da se ni ne vidi.

E da, ima i MP4 playera sa AV in opcijom, mali su i osobno ih koristim kao monitore kod rihtanja slike na kameri, imaju slot za SD karticu, i to je to..

U ponedjeljak probam