Kamping oprema - stolice

vojo

Well-known member
Nisam uspio naći da li je na ovom forumu već bilo riječi o jednom detalju koji me već dugo muči - sklopivim stolicama. Ako ima molim vas da izbrišete ovaj post i da me preusmjerite tamo .... Isto tako nisam siguran da to spada u 'Putovanja' ali ne mogu naći nigdje nešto vezano za opremu za kampiranje ....

Naime, kako ja prilikom putovanja motorom koristim kamping usluge imam stalnu potrebu da uz šator koristim i nekakve male sklopive stolice. Već ih duže vremena tražim ali nikako da nađem ono pravo a to je:
- da su sklopive ali kada se sklope da stanu u kufer/topcase od motora
- da su čim lačkše, naravno
- da se čovjek može 'izvaliti' u njima (znači neke s nekakvim naslonom ili tipa 'ligeštulja') tj. da nisu samo neke stoličice tipa tronožac i sl.

Ja trenutno imam jedne jako fine, praktične i lako sklopive, kupljene pred 100 godina niti se ne sjećam gdje:
ab9d7e42.jpg

3f414c82.jpg


i kako izgledaju spakirane na motoru:
2b6c192f.jpg


međutim imaju par mana - cijevi su od čelika pa su jako teške (2,15 kg svaka ležaljka), rado rđaju i ne mogu ih sklopiti da stanu u kufer tj. uvijek ih moram voziti izvana (pa dodatno pridonosim rđanju). :palacdolje:

Tražio sam preko Googla ali mi se nude uglavnom nekakvi američki proizvodi. Nije da ne valjaju, valjaju itekako, ali zanima me za nabaviti 'nešto bliže' da ih mogu popipati i isprobati prije kupovine. Uz to ne bi htio da su jako skupe - nije da mi je teško puno platiti, nego mi je žao ako mi ih mazne s motora ili ispred šatora, a platip sam ih 100 $ svaku .... nekako ista stvar kao sa fotoaparatom za put.

Zato bi jako cijenio ako mi netko može signalizirati da je vidio da negdje ima nešto u tom stilu, kod nas, naravno, a može i u bližoj okolici (Trst, Grac, Arizona .... i ostala mjesta koja smatramo 'našima').

Od stranih proizvoda najviše mi se sviđaju drvene od:
http://www.kermitchair.com/

kao i aluminijska 'ležaljka' tipa Trail-Sling Ultraligt na:
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=429065

ili više na:
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=443047

može i ovako nešto (ako se može sklopiti u kufer):

186d5991.jpg


ali, kao što rekoh, ja bi to kupio 'ovdje negdje' ako me neko dobro savjetuje.

Hvala unaprijed,

Vojo

P.S. ne morate žuriti s odgovorima, zima je duga i do slijedećeg kampiranja ima dana ....
 
daj potrazi po putopisima
putopis je irska (mislim da bas taj) ili portugal
ako se dobro sjecam, imali su tronosce sa sobom
 
Chimpa said:
daj potrazi po putopisima
putopis je irska (mislim da bas taj) ili portugal
ako se dobro sjecam, imali su tronosce sa sobom

Imam ih ja uvijek sa sobom...čisto da se malo odmorim nakon spavanja! 20 kn komad u kiosku u Vlaškoj!  :mrgreen: Srolam ih u karimat i gaaaas!   :D
Ležaljku uvijek ima Super Jura sa sobom,pa mu pošalji PP!  :wink:
 
Chimpa said:
daj potrazi po putopisima
putopis je irska (mislim da bas taj) ili portugal
ako se dobro sjecam, imali su tronosce sa sobom

Da, vidio sam da imaju tronošce ali ja tražim ležaljke tj. nešto na što se mogu i nasloniti i izvaliti, a ne samo sjediti - sjedim i na motoru dok vozim ....! :(

Vojo
 
vojo said:
Da, vidio sam da imaju tronošce ali ja tražim ležaljke tj. nešto na što se mogu i nasloniti i izvaliti, a ne samo sjediti - sjedim i na motoru dok vozim ....! :(

Vojo

Pogledaj u Hervisu (Interspar) ili u Intersportu (Mercator), tamo gdje drze planinarsku i kamping opremu....imaju stolce sa naslonom za ruke, jedino uzglavlje nije toliko visoko da bi naslonio i glavu...dodje otprilike do ramena...
 
vojo said:
Da, vidio sam da imaju tronošce ali ja tražim ležaljke tj. nešto na što se mogu i nasloniti i izvaliti, a ne samo sjediti - sjedim i na motoru dok vozim ....! :(

Trgovine ribolovnom opremom! (y)
 
Kao sto je Ante rekao, ima u Škorpionu u sklopu ribolovnog pribora takvih stolica/lezaljki, ducan je na Zvonimirovoj u Zg
 
Koristim iste ovakve željezne kao na tvojoj prvoj slici (koje ti ne odgovaraju) i vjerojatno su iz iste kineske tvornice.

Koliko se sjećam kupljene u Bauhausu i Turbolimaču cca. 70ak kuna. Prilično se rijetko pojave , ali (po meni) odličan odnos udobno/uloženo/dobiveno.

I ne koristim ih uz slanu vodu tako da još nisu zahrđale :mrgreen:

... i ne vozim ih na motoru jer ne stanu u kofer  :(
 
Super Jura said:
Koristim iste ovakve željezne kao na tvojoj prvoj slici (koje ti ne odgovaraju) i vjerojatno su iz iste kineske tvornice.

Koliko se sjećam kupljene u Bauhausu i Turbolimaču cca. 70ak kuna. Prilično se rijetko pojave , ali (po meni) odličan odnos udobno/uloženo/dobiveno.

I ne koristim ih uz slanu vodu tako da još nisu zahrđale :mrgreen:

... i ne vozim ih na motoru jer ne stanu u kofer  :(

A ne, molim lijepo, moje su kupljene u prošlom stoljeću, dok je još postojala 'bivša nam bratska' država, za dinare i to negdje u Sloveniji (Slovenijales?), tako da, lijepo molim .... :D
I onda je Kineza bilo mnogo (miljardu?), ali nije bilo ni kineske robe ni kineskih dućana .... (y)
Imam jedne slične ležaljke ali drvene, isto slovenske, kupljene negdje u isto doba tj. stoljeće i evo, još su žive i zdrave. Samo se ne mogu jako složiti pa ne stanu na motor .... :palacdolje:

Enivej, hvala na odgovoru, i dalje tražim .... :misli:

Vojo
 
si vidio one krpene stolice sto se spakiraju u vreću nalik vreći na šator? idealne za kampiranje.. imaju i naslon za ruku i držak za čašu :-D
 
evo ode imaš u katalogu od mercatora isto aluminijske šipke http://www.mercator.hr/_files/33212/mckinley_vodic_2008.pdf

a bilo je i u super konzuma jedno vrime...

evo malo sam proguglala pa sam ovo nasla..
 
Alo ljudi .... :shock:

Meni treba nešto da stane u kufer od motora, ne u prikolicu šlepera!

Ja imam takve 'režiserske' stolice, odlične su, ali potpuno nepraktične za motor. Ogromne su i relativno teške i nemoguće za voziti ih na dulja putovanja - iako, moram priznati da ništa nije nemoguće voziti sa sobom na putovanje motorom, kao što se vidi iz doljnje slike gdje frajer sa sobom vozi i - SUNCOBRAN!
eec9ba7d.jpg

(slikano u Rijeci na auto-vlaku u polasku za Hamburg)

Dakle, ajde da se usredotočimo na nešto za MOTOR, malo, sklopivo, lagano .... :misli:

Vojo
 
mislim da cu te razocarati kad ti kazem da najvjerovatnije neces naći stolicu u koju se mozeš izvaliti ... a da ti stane u
kufer od motora... ali ako nadješ obavezno me obavjesti  :mrgreen:





 
potrazi tko se bavi izradom pa mu izrazi svoje zelje... ako je izvedivo siguran sam da bi imao povecu narudzbu. (y)