Kampiranje s motorom...

Storo

New member
Ove godine možda odem s curom i motorom negdje na kampiranje na 7 dana. E, pa me sad zanima od onih koji su to prošli, da mi opišu šta su sve nosili s sobom s obzirom na ograničeno mijesto na motoru. Kolke su kofere imali (litara?), dal su imali tank torbu, Kolko veliki šator su nosili, od dodaten opreme za kamp šta su ponesli od fizički večih stvari (plinska kuhala, stolice, vreče za spavanje...). Bilo bi super kad bi imali i sliku da vidim kak ste sve to potrpali na njega. :misli:
I ako imate neke savijete vezane uz to bio bi zahvalan da mi date! (y)
 
Za tjedan dana mi sve stane u 2 torbe po 32 litre (ali samo za mene). Moje iskustvo je da ti uvijek treba šator za jednu osobu više (spava dvoje, šator za troje) da imaš gdje staviti stvari. Od "dodatne opreme" samo vreča. Dosta ekipe nosi i nešto za ispod vreče da im bude ugodnije za spat.


Šator + 2 vreče u mom starom Givi koferu (36 l)




Tu imaš dosta slika:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,6906.0.html




 
Moja oprema:
-Šator za četiri osobe. Za vas dvoje taman!
-Vreća za spavanje
-Ako hoćete nekaj ispod, odeš do prvog dućana, placa i kupiš onu spužvu za plažu. Jeftino, a ne moraš nosit sa sobom, nego kupiš tamo di jesi.
-Plinsko kuhalo
-Odjeća
-Ručnici

Natrpao sam toga u dve u bisage po 28 litara. Osim šatora i vreće za spavanje. S tim da bisage nisu bile skroz pune.
 
Znači s dva bočna od givi-a 41l i zadnji od 36l bi trebao biti dosta + uzeo bi i neku tank torbu ali za sitnije stvari manjih diminzija.
E sad dal može neka preporuka za šator za 4-5 osoba gledao sam nekoliko varijantis cijenama oko 1000 kn. Obavezno vodonepropusan, sad neznam dal je bolje da su šavovi ljepljeni ili vareni?

Hvala!
 
Storo said:
E sad dal može neka preporuka za šator za 4-5 osoba gledao sam nekoliko varijantis cijenama oko 1000 kn. Obavezno vodonepropusan, sad neznam dal je bolje da su šavovi ljepljeni ili vareni?

Hvala!


a di ti planiras krenut, lokacija????

mozda dodas jos koju kintu i ubodes jeftino nocenje kod nekog biker kolege koji ima apartmane :misli:
 
Tank torba + kofer givi 36 litra, a šator i vreće u nepromočivim torbama na koferu.
Šator iglu 2x2 m i za ispod vreće luftići za 10ak kuna.
Nikakvi stolci, stolovi, suncobrani i sl. :mrgreen:
Ak imaš malo kuhalo OK, ali onda ti treba lonac, možda tanjuri, beštek, sredstvo za pranje, spužvica, sol, čačkalice i več si se natrpao sranjima.
 
speed attack said:
a di ti planiras krenut, lokacija????

mozda dodas jos koju kintu i ubodes jeftino nocenje kod nekog biker kolege koji ima apartmane :misli:

Planirao sam u 8 mjesecu u Italiju kod jezera Lago di Garda. Tamo sam bio ko dijete 7 god. pa bi sad opet htio otič. Čuj možda bu i ta solucija... ali kad neznam ko ima apartmane pa da si probam nekaj zgruntat.

Jura, pa zato i pitam za savijet kaj bi sve trebalo i kaj bi bilo nužno za uzet. Ipak vi imate više iskustva. Dobro, čačkalice, sredstvo za pranje, sol, tanjuri to se nenosi... U dučanu se kupe plastični tanjuri, pojedeš, baciš i idemo dalje. :D Da nebi tam još i pral suđe... :wink:
 
Storo said:
Planirao sam u 8 mjesecu u Italiju kod jezera Lago di Garda...

8. mjesec Italija = feragosto = katastrofalna gužva

Bojim se da 8. mjesec nije najbolje vrijeme za putovanje po Italiji.
 
Pudla said:
8. mjesec Italija = feragosto = katastrofalna gužva

Bojim se da 8. mjesec nije najbolje vrijeme za putovanje po Italiji.

Prijedlog????
 
Uvijek idem na veliki put početkom 7. mjeseca, bolje cijene, manja gužva i duži dani.
 
Šator imaš jako dobar u King Crosu. Iglu (mislim da je 2X2), šator je od laganog platna, prozračan, a vanjsko platno iznutra presvučeno aluminijem i dobro prošito. Testiran na neveri na Pelješcu, nije nigdje pustio.
Samo dobro zategneš one špage, i nema straha.
Mislim da je cijena bila oko 280 kn.
 
shonyo said:
Šator imaš jako dobar u King Crosu. Iglu (mislim da je 2X2), šator je od laganog platna, prozračan, a vanjsko platno iznutra presvučeno aluminijem i dobro prošito. Testiran na neveri na Pelješcu, nije nigdje pustio.
Samo dobro zategneš one špage, i nema straha.
Mislim da je cijena bila oko 280 kn.

Iskreno šator za 280 kn mi je nekak "nesiguran". Rađe bi kupio nešto pošteno pa dao koju kunu vše pa da imam.
Gledao sam http://www.louis.de/?partner=katpdf&topic=artnr_gr&artnr_gr=10002358 Jel kakav sam ja pehista svake godine me dere kiša pa zato bi uzeo malo veći i višlji da imam mjesta noge ispružit. A uvijek ti se neko može prikrpat za spavanje.
 
Izbusi rupe i stavi kukice na kofer. Jako korisno za vezivanje stvari mrezom.
 
Storo said:
Planirao sam u 8 mjesecu u Italiju kod jezera Lago di Garda. Tamo sam bio ko dijete 7 god. pa bi sad opet htio otič. Čuj možda bu i ta solucija... ali kad neznam ko ima apartmane pa da si probam nekaj zgruntat.

bar oni imaju site gdje mozes naci sta se nudi u doslovce svakom mjestu na  jezeru, sve ti pise.... imas cijene , slike, telefone....

http://www.lagodigarda.tv/garda-map.html mozes klikat na tockice(mjesta) a mozes dolje pretrazivati po hotelima, apartmanima, kamopovima....


konkretno mi smo prema korzici tamo prespavali 1 noc i to smo za bungalov platili 25e po glavi.... naravno cijene su vjerojatno drugacije za 8 mjesec
a spavali smo ovdje http://gardalake.it/lugana-marina/
 
imam ti jedan prijedlog, ja sam pred 3 godine živel 3 mjeseca
u jednom malom privatnom hotelčeku-vinarija koji ti je cca pol sata
vožnje od lago di garde.

adresa: azienda agricola fugatti, Belluno veronese (I-37020)
tel. i fax 045 7230110
e-mail [email protected]

bili smo tam odsjeli pred leto dni i cijena smještaja
ti je bila 12E po osobi, hrana je fenomenalna (baka kuha, a ostala familija
se brine o vinariji i hotelčeku) isto je oko 10E. imaju predobro vino,
i dok su bili motoristi odsjedali su im deli motore v garažu (al za to moraš
pitat jer se nebuju sami ponudili ;)
ve nažalost nemam slika od tam, al ti je blizu i autoput verona-trento,
a cesta do lago di garde (lokalna) je u odličnom stanju.

 
Storo said:
Iskreno šator za 280 kn mi je nekak "nesiguran". Rađe bi kupio nešto pošteno pa dao koju kunu vše pa da imam.
Gledao sam http://www.louis.de/?partner=katpdf&topic=artnr_gr&artnr_gr=10002358 Jel kakav sam ja pehista svake godine me dere kiša pa zato bi uzeo malo veći i višlji da imam mjesta noge ispružit. A uvijek ti se neko može prikrpat za spavanje.
Nisu ti u Louisu šatori ništa kvalitetniji od ovoga.
 
Storo said:
Jel kakav sam ja pehista svake godine me dere kiša pa zato bi uzeo malo veći i višlji da imam mjesta noge ispružit. A uvijek ti se neko može prikrpat za spavanje.


:pelvic_thrust2: :mrgreen:

pa kaj nije bilo receno da i zena ide :misli:






:mrgreen: :mrgreen: