Kampiranje s motorom...

speed attack said:
:pelvic_thrust2: :mrgreen:
pa kaj nije bilo receno da i zena ide :misli:
:mrgreen: :mrgreen:

Pa jebemu, nikad neznaš kad ideš solo pa da ima mjesta. :wink: Nijednu nebi htel odbit da druge nebu ljubomorne, pa onda bolje da ima mjesta.  (y)

shonyo said:
Nisu ti u Louisu šatori ništa kvalitetniji od ovoga.

Čuj, ali ono king kros, mi nekak ije baš... a i velim ja bi malo veči. A ovaj iglunešto stranica ima ljepih šatora i mogo bi tamo nekaj piknut... Oni se ipak bave time.

@Hevinio : Hvala na savijetu... bum malo proguglo za slikice.
 
Hevinio said:
imam ti jedan prijedlog, ja sam pred 3 godine živel 3 mjeseca
u jednom malom privatnom hotelčeku-vinarija koji ti je cca pol sata
vožnje od lago di garde.

adresa: azienda agricola fugatti, Belluno veronese (I-37020)
tel. i fax 045 7230110
e-mail [email protected]

bili smo tam odsjeli pred leto dni i cijena smještaja
ti je bila 12E po osobi, hrana je fenomenalna (baka kuha, a ostala familija
se brine o vinariji i hotelčeku) isto je oko 10E. imaju predobro vino,
i dok su bili motoristi odsjedali su im deli motore v garažu (al za to moraš
pitat jer se nebuju sami ponudili ;)
ve nažalost nemam slika od tam, al ti je blizu i autoput verona-trento,
a cesta do lago di garde (lokalna) je u odličnom stanju.

http://www.agriturismofugattirolando.com/eng/cantina/dovesiamo.htm

A ti sad reci jel pričamo o istom... :misli:
 
je to je to  :D lepo je videti opet taj restorančić  (y)
desno je (ne vidi se na slici) još prošireno i dograđivali su još soba
nisam ni znal da imaju internet stranu, imaju tu jako dobru ponudu vina
(preporučam crno, mada imaju i tih više najbolje mi je kaj se zove nekaj terelgado)
mala pričica, dok smo tam delali (bili na obuci dok smo počeli delat u Calzedoni-i)
i sad posle večere i par litri vina (ak se dost pojede vino rinfuza je bila besplatna,
a nas 4 prava muška) nemaš baš kam iti po kafićima peške (malo selo par km od grada)
i najbliže je Auto gril na autocesti, pa skok prek ograde na autocestu, i tam po pivama
do ranih sati. bilo je to dobro vrijeme.  (y)

 
Storo said:
Pa jebemu, nikad neznaš kad ideš solo pa da ima mjesta. :wink: Nijednu nebi htel odbit da druge nebu ljubomorne, pa onda bolje da ima mjesta.  (y)

Čuj, ali ono king kros, mi nekak ije baš... a i velim ja bi malo veči. A ovaj iglunešto stranica ima ljepih šatora i mogo bi tamo nekaj piknut... Oni se ipak bave time.

@Hevinio : Hvala na savijetu... bum malo proguglo za slikice.

Ako kupiš šator u Iglu-u onda sigurno nisi pogriješio. Oni drže kvalitetne šatore- Ferrino, Outdoor Expert i sl. Kad kupuješ, ako te strah od kiše, onda uzmi 3-sezonski šator, koji ti je 100% vodonepropusan zahvaljujući vodenom stupcu od minimalno 1500mm za platno, a dno od 2000mm. Još ti je dobro uzeti neki što manjih dimenzija, te lakši (aluminijski štapivi i klinovi) i onda si spreman. Imaš i super kuhala, vreća za spavanje i sve ostale 'tehnikalije' tamo. I računaj da ti je dobro uzeti i neku podlošku za ispod šatora, tipa one cerade za prikolice, a toga najjeftinije ima u Pevecu.
I ja ću ove godine na kampiranje, al uglavnom po Hr, tak da sam se baš o toj kamp-opremi dosta raspitao. Što se tiće kuhala, ako imaš dosta novaca, možda je dobra solucija uzeti ono koje ide i na plin i na benzin, u slučaju da ponestane plina, pa samo istočiš iz motora.
Sad sam se sjetio- a pribor za jelo kupiš u Louis-u, rasklopni, zauzima ultra malo mjesta.
 
sto se tice za ispod vrece u svim vecim ducanima (metro, getro, nama i sl.) imas luftice za 7 kunica....napuses prespavas i bacis.....

nikako ali nikako nemoj zaboravit kisno i rezervne carape...

dobro bi bilo da uzmes vrecice (one iz ducana velike ili za smece, makar sto deblje to bolje) i selotep traku (debelu smedju), dusu dalo za kisu, smrdljive carape.... e i ak nemas kisne navlake za nogice vrecice na noge i zaljepis selotepom
 
shonyo said:
Nisu ti u Louisu šatori ništa kvalitetniji od ovoga.

A ni jeftiniji :!:

Poklonio sam svoj iglu da više ne dođem u napast kampirati, a u Louisu sam kupio mini "moto susret" šator za dvoje (ak ne nađem apartman) za 31 euro.
I nije baš jeftino prema cijenama u HR. Želim vjerovati da je kvalitetniji :mrgreen:
 
M.C. Kompa said:
dobro bi bilo da uzmes vrecice (one iz ducana velike ili za smece, makar sto deblje to bolje) i selotep traku (debelu smedju), dusu dalo za kisu, smrdljive carape.... e i ak nemas kisne navlake za nogice vrecice na noge i zaljepis selotepom

Crni sine, za 5 Eura se moglo kupit super navlaka za cipele od gumiranog materijala. Ne pusta vodu i dobro izgleda. Pa di ces ovakav na cestu, bog te nevidio  :mrgreen:
 
Što se šatora tiće, broj veći je obavezan, ako kampiraš duže od dan. Pazi na dno šatora. ili mora biti veće čvrstoće, ili gurni nešto ispod šatora, ili ćeš na donjoj strani nakon par dana imati ementaler. Iglušport je preporuka. Karimat možeš gurnuti ispod šatora. Ubit ćeš dvije muhe jednim udarcem, jer ćeš tako riješiti i udobniju podnicu i osigurat ćeš šator od oštečenja. Pazi na pravilno naguravanje stvari u torbe. Lance i lokote naguraj što niže u torbe, ili ispod sjedala. Tank torba je uvijek dobar izbor jer ćeš pravilnije rasporediti težište motora, a i najmanje što ti treba je da ti rep motora pukne zbog prevelikog opterećenja. Na putu tank torba dođe i kao dobra zaštita od vjetra ili komaraca. Kad smo kod komaraca preporučam kremu. Ako ćeš kampirati duže dobro je nositi i pokrivač za motor, jer ćeš hlad najvjerojatnije naći ispod drva smole - bora. :D
 
ib said:
Crni sine, za 5 Eura se moglo kupit super navlaka za cipele od gumiranog materijala. Ne pusta vodu i dobro izgleda. Pa di ces ovakav na cestu, bog te nevidio  :mrgreen:


5 jura je pol gajbe ozujanera....nedam
 
e i nikako nemoj zaboravit noz, nekakvu spagu (za zavezat sator nedo bog ili nekaj na motoru, uvjek dobro dodje a ne zauzima puo prostora), iglu i eventualno pincetu.


znam da zvuci glupo al za tolko puno stvari moze pomoc a stvarno ne zauzima nista mjesta (mozes i u djep stavit  :mrgreen: )
ja volim ponjet i pokoju zihericu ali ipak to sam ja
 
ib said:
Crni sine, za 5 Eura se moglo kupit super navlaka za cipele od gumiranog materijala. Ne pusta vodu i dobro izgleda. Pa di ces ovakav na cestu, bog te nevidio  :mrgreen:

Dobraaaaaaa  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
shonyo said:
Šator imaš jako dobar u King Crosu. Iglu (mislim da je 2X2), šator je od laganog platna, prozračan, a vanjsko platno iznutra presvučeno aluminijem i dobro prošito. Testiran na neveri na Pelješcu, nije nigdje pustio.
Samo dobro zategneš one špage, i nema straha.
Mislim da je cijena bila oko 280 kn.
Može netko pogledati dal ih još imaju? Da ne idem badava do King crosa.
 
Bil sam sa zenom prije tri godine na tour the Istra.
Motor je bil XT, imal sam 46 l kofer, na njemu satori i 2 vrece za spavanje.
Na tanku sam imal ruksak koji sam nosil ispred sebe.
Moram naglasiti da smo se hranili iskljucivo vani i da nismo nist kuhali.
Dorucak i vecera su bili u kampu.
Kam je zena stavila sve stvari za 7 dana neznam, al imali smo svega dosta!
 
Robert S said:
Bil sam sa zenom prije tri godine na tour the Istra.
Motor je bil XT, imal sam 46 l kofer, na njemu satori i 2 vrece za spavanje.
Na tanku sam imal ruksak koji sam nosil ispred sebe.
Moram naglasiti da smo se hranili iskljucivo vani i da nismo nist kuhali.
Dorucak i vecera su bili u kampu.
Kam je zena stavila sve stvari za 7 dana neznam, al imali smo svega dosta!

Ja sa ženom oden na Brač na jedan dan,nakrcam motor i mojoj uvik nešto fali.-Molim bez zlih komentara :mrgreen:
 
JoKe1311 said:
Ja sa ženom oden na Brač na jedan dan,nakrcam motor i mojoj uvik nešto fali.-Molim bez zlih komentara :mrgreen:
i onda se ljudi meni čude da zašto se uvik vozim sam  :LOL:
 
Vidim dugu neaktivnost na ovoj temi....valjda ima nekog... PITANJE - da li ima tko kakav prijedlog za 3 dnevni izlet V-strom,cura,šator negdje u području Slovenije,Austrije. Onak,romansa prije svadbe i uvjeravanje da je kupovina navedenog motora pametno uložena lova nakon svadbe? Kampovi mi ne izgledaju pre privlačno,radije bi nekaj na divljaka uz neko jezerce,ujutro spremanje pa još jedna noć tako i povratak doma (Zg). Dakle nekih 500-800km sveukupno