Karte

Tommee

New member
Ovak pregledao sam stare teme i nisam nasao nista pametno...

Dakle, trebaju mi detaljne karte hrvatske, ali ne cijela nego bi bilo idealno po regijama odnosno po zupanijama. Znaci ne cijela nego da ih imam vise pa u koji kraj krecem da si tu stavim. Treba biti detaljna da ima sve lokalne cestice.
Kvaka je u tome da ove interaktivne na netu mi nisu od prevelike koristi, one imaju detaljno sve, ali ih treba jako zazumirati, pa mi nije prakticno jer bih morao imati par stotina listova isprintanih...
Dakle ako ima negdje za kupiti ili jos bolje na netu za skinuti pa da si ja to lijepo isprintam bilo bi odlicno...

Naime vec par puta sam se nasao u situaciji da sam skrenuo po hr nekud alternativno zeljan istrazivanja na neku cestu kako bih isao alternativnom rutom nekuda, zadnji put sam se prema plitvicama vozio maltene 20km po makadamu, a benzinske nije bilo sat i pol, prvi put u zivotu da sam skoro ostao bez benzina.. Zato mi trebaju karte da fino mogu bezbrizno obic svaki cosak nase zemlje...

Ak ko sto zna nek slobodno reče, fala  :mrgreen:
 
sismis said:
kupi navigaciju

:mrgreen:

U tom i je kvaka, ne zelim po hr imat i tu pizdariju.. Kad se ide van bit ce zumo 550 i amen.. Al za hr zelim vise onak neobaveznu voznju bez planiranja ikakvih ruta, jedino da u svakom trenu znam gdje i sto, zato bih kartu na papiru...
 
http://www.trsatpolo.hr/

Imaju kartu Hr u 4 dijela, Kvarner, Slavonija, Istra i Dalmacija. 1:100 000-1:250 000. Svaka je oko 55kn, samo kad kupuješ pazi da uzmeš najnovije izdanje.
 
sismis said:
kupi navigaciju

:mrgreen:

Covije ti pametno kaze da kupis navigaciju jer ovako na karti moras traziti pola sata gdje si a na navigaciji nemoras nista traziti das oko 2000 kn i to j to
 
aalleenn said:
Covije ti pametno kaze da kupis navigaciju jer ovako na karti moras traziti pola sata gdje si a na navigaciji nemoras nista traziti das oko 2000 kn i to j to

Zumo 500 na akciji je 3600kn, ak se ne varam bez detaljne karte hr.. Tak da nije bas jeftino.. A na karti se snalazim u roku 10 sekundi tak da nije pola sata..

Hvala svima na brizi ali vratimo se na karte, a ne predlaganje da kupim navigaciju jer to sad nece biti...  :mrgreen:
 
darkovsky said:
http://www.trsatpolo.hr/

Imaju kartu Hr u 4 dijela, Kvarner, Slavonija, Istra i Dalmacija. 1:100 000-1:250 000. Svaka je oko 55kn, samo kad kupuješ pazi da uzmeš najnovije izdanje.

Falka na linku, jel znas mozda u kojem su formatu te karte, cijena je oke...
 
Kak misliš u kojem formatu? Kad se otvori, nekih 50x100, čak i malo veće. A ak si mislio na PDF ili slično, mislim da ih nema online.
 
darkovsky said:
Kak misliš u kojem formatu? Kad se otvori, nekih 50x100, čak i malo veće. A ak si mislio na PDF ili slično, mislim da ih nema online.

Ma na taj format sam mislio, a4, a3, a1.. oke odgovorio si mi..pih to je ogromno  :? Di da ja to metnem na tank torbu  :LOL:
 
Uh teško da buš to našao; vidio sam u Trsat Polu takvu kartu Europe, baš za motor. Kao bilježnica je, pa si izvadiš kaj ti treba. Samo se ne sjećam mjerila, ali mislim da nije bila baš detaljna. To im je bila jedina takva. Eventualno da kupiš ovu pa ju režeš..
 
Tommee said:
Ma na taj format sam mislio, a4, a3, a1.. oke odgovorio si mi..pih to je ogromno  :? Di da ja to metnem na tank torbu  :LOL:
glupko presložiš je tako da vidiš dio koji te zanima...
 
GSX 1402 said:
glupko presložiš je tako da vidiš dio koji te zanima...

Joj sta si nekad pametan i nakon 14 preslagivanja na sve i jednom spoju vise nist ne vidis.. kak je reko darkovsky bolje onda izrezat i amen...
 
Tommee said:
Joj sta si nekad pametan i nakon 14 preslagivanja na sve i jednom spoju vise nist ne vidis.. kak je reko darkovsky bolje onda izrezat i amen...
pa do tad bi ih trebao već znat sve napamet...
 
GSX 1402 said:
pa do tad bi ih trebao već znat sve napamet...

whatever....
 
ne znam jesi li gledao na www.mireo.hr. Stvarno fenomenalna karta. Znam da je opet s neta, ali kad i nađeš rutu dovoljan ti je jedan list, a ne 100 njih. Po meni definitivno najbolja karta Hrvatske trenutno (y)
 
Instaliraj si Garmina na komp, učitaj Adria topo 2.0 i isprintaj kaj te zanima u kojem ti mjerilu paše. AKo imaš frke s instalacijom ili linkovima pošalji PP, već se to radilo  :mrgreen:
 
Gle u cem je problem. Ajmo rec da je ovo dolje karta u tom nekom formatu a4, al gle recimo sto dobis kad hoces relaciju ka-zg, cesta skoro da i nema, i sad bi ja to ko manijak morao zazumirat da vidim ceste...

Il ja tu nest krivo radim  :misli:


A jednom sam prije par god. drzao papirnate karte u rukama, i znam da su bile regije, i bile su stravicno detaljne.. Jebate idem pogledat onaj atlas sto smo koristili iz geografije u srednjoj  :shock:
 
Tommee said:
Gle u cem je problem. Ajmo rec da je ovo dolje karta u tom nekom formatu a4, al gle recimo sto dobis kad hoces relaciju ka-zg, cesta skoro da i nema, i sad bi ja to ko manijak morao zazumirat da vidim ceste...

Il ja tu nest krivo radim  :misli:


A jednom sam prije par god. drzao papirnate karte u rukama, i znam da su bile regije, i bile su stravicno detaljne.. Jebate idem pogledat onaj atlas sto smo koristili iz geografije u srednjoj  :shock:

Pošalji poruku Dylanu ,jer sam ja deistalirao Garmin na ovom kompu, njegov na laptopu je još na životu, da ti pokaže istu sliku na Adria Topo 2.0  :wink: