Kawasaki enduro - KLE, KLR?

Plavi Ledolomac

New member
Zna li možda netko da li se u Hrvatskoj mogu kupiti novi Kawasakiji - modeli KLE 500 ili KLR 650? Proizvode li se oni uopće više? Viđao sam ih po ulicama i ima oglasa gdje se prodaju rabljeni, ali me interesira uvozi li ih netko ili su svi ti modeli kupljeni u inozemstvu?

I koji je pouzdaniji, odnosno izdržljiviji i dugotrajniji? KLE ili KLR?

Hvala, svaka informacija je dobrodošla.
 
Lolo said:
Malo si zakasnio, tako nekako par godina za KLE, a KLR možda i 10.  :mrgreen:
mislim da se u ameriki i dalje može kupiti klr 650...

EDIT: evo i malo fotki:
http://www.totalmotorcycle.com/photos/2011models/2011-Kawasaki-KLR650.htm

KLE 500 se prestao proizvoditi prije nekoliko godina a uspješno ga je zamjenio Versys (KLE650), koji doduše nije toliko makadamski orjentiran... odnosno, nije uopće makadamski orjentiran...  :mrgreen:
 
moover said:
KLE 500 se prestao proizvoditi prije nekoliko godina a uspješno ga je zamjenio Versys (KLE650), koji doduše nije toliko makadamski orjentiran... odnosno, nije uopće makadamski orjentiran...  :mrgreen:

odnosno, nije uopće orjentiran ...  :LOL: :LOL:
 
Imal sam klr-a 650  2003g ak te kaj zanima pitaj.Znam samo da je puno življi od kle-a jer ima 1 cilindar.
 
moover said:
Versys (KLE650), koji doduše nije toliko makadamski orjentiran... odnosno, nije uopće makadamski orjentiran...  :mrgreen:

Baš zato i pitam... Versys me uopće ne zanima.

Kako stoji stvar sa pronalaskom dijelova za KLR?
 
Plavi Ledolomac said:
Baš zato i pitam... Versys me uopće ne zanima.

Kako stoji stvar sa pronalaskom dijelova za KLR?
Meni ni nis trebalo tak da neznem.
 
Plavi Ledolomac said:
Baš zato i pitam... Versys me uopće ne zanima.

Kako stoji stvar sa pronalaskom dijelova za KLR?


i ja sam imal klr
imaš dijelova,nije problem
a i frend mi prodaje dobroga,crno srebreni
 
Plavi Ledolomac said:
Baš zato i pitam... Versys me uopće ne zanima.

Kako stoji stvar sa pronalaskom dijelova za KLR?

KLR se kod nas mogao kupiti do (mislim) 2004., a novih originalnih dijelova ima koliko hoćeš  :wink:
 
Super Jura said:
KLR se kod nas mogao kupiti do (mislim) 2004., a novih originalnih dijelova ima koliko hoćeš  :wink:

Puno hvala!

I sretno s prodajom Versysa  :mrgreen:
 
KLR odličan motor. Mana španer lanca, potrebno redovito održavati i paziti na to. Ostalo bez greške. Imao KLR-a.
Što se tiče KLE-a, ne znam mu mane, ali mislim da je bolji od KLR-a.
 
BlackVelvet said:
KLR odličan motor. Mana španer lanca, potrebno redovito održavati i paziti na to. Ostalo bez greške. Imao KLR-a.

Dakle, španer lanca kontrautega, ne faznog lanca, do budemo precizni. Treba svakih 10 tkm skinuti dekl i
ručno namjestiti, jer samim odvrtanjem i zavrtanjem vijka španera ( kako je tvornički predviđeno ) se ne
otklanja potencijalni problem.
 
AnteK said:
Dakle, španer lanca kontrautega, ne faznog lanca, do budemo precizni. Treba svakih 10 tkm skinuti dekl i
ručno namjestiti, jer samim odvrtanjem i zavrtanjem vijka španera ( kako je tvornički predviđeno ) se ne
otklanja potencijalni problem.

Hvala. Bilo je davno kad sam imao KLR-a  8)
Znam da ukoliko se pazilo na španer nije bilo problema. Jer ih ja nisam imao.
 
Plavi Ledolomac said:
Puno hvala!

I sretno s prodajom Versysa  :mrgreen:

Fala, čekam proljeće da nahrupe kupci  :mrgreen:

BlackVelvet said:
Hvala. Bilo je davno kad sam imao KLR-a  8)
Znam da ukoliko se pazilo na španer nije bilo problema. Jer ih ja nisam imao.

Ja imao i davno i nedavno, a ostalo potpisujem  (y)
 
Kad ga kupujes osluskuj jel zvrnda taj lanac, cuje se ko na ladi i yugicu.Kad sam  svojega kupil zvrndal je, pa sam ga promijenil i mogu ti reci da kosta:
brtva        80
klizac      280
opruga      34
osigurac    58
lanac        810
            1262 + posal
 
Imam i KLE i KLR u garaži.KLE 06 bolji za cestu lošiji za teren(bio sam s njim do Irske)nije bilo nikakvih problema.KLR 04 bolji za teren ,na autocesti si ko gaće na štriku jer nema nikakve zaštite,nije za velike brzine.Čuo sam za problem s zatezačem lanca kontrautega,kod mene u ovih 20tkm nije bilo problema,eksplozivniji nego KLE.Na prodaju su oba jer sam se zaželio promjene(zapikiro jednu teneru 660).oba su solidni motori (y)
 
Eto ja vozim klr 650 2001 koji je kod mene trecu sezonu i pre zadovoljan sam sa motorom. Prosao sam preko 25000km bez kvara uz redovito odrzavanje.
Idealan motor za cestu i teren,dobro ide,udoban, potrosnja 4,5-6l .....

ps-ja svojega prodajem (3000e nije fix) pa ako te zanima 098/453-505

prodajem jer kupujem versysa.