Kawasaki ER5 problem sa paljenjem

Status
Not open for further replies.

_ivo_

Member
Bok,

danas sam gledao jedan ER5 i ima jedan problem sa paljenjem - pokusati cu objasniti pa cete mi mozda znati reci.

1. Dam kontakt
2. Stisnem gumb za paljenje i cujem samo "klik"
3. Ubacim u prvu
4. Gurnem ga u rikverc
5. Pustim kvacilo
6. Cujem da se nekaj zavrti (kao zvrk)
7. Stisnem gumb za paljenje i motor upali

Covjek kaze da je samo alnaser tj. cetkice nekaj... Dali je to to ili moze biti neki ozbiljniji i skuplji kvar?

P.S. Stavio sam pitanje i u twisteri zbor topic ali se tamo brzo "zagubi" bez odgovora...

LP,
Ivo

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 
nesto jest oko anlasera al nisu "samo cetkice " jer to se popravi za 10min...neka ga fino sredi da pali normalno pa onda opet dodji pogledaj :mrgreen:
 
Nisam napomenuo - ne desava se stalno... Znaci prvi puta smo ga upalili sa gore navedenom tehnikom. Onda je bio ugasen cca 5-10 minuta i onda je upalio na gumbic bez greske... A treci puta za jos 10tak minuta je opet trebala tehnika...

Tako i decko veli, da mu nekada po tjedan dana ne zeza al onda nekada zeza...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 
Mozda relej anlasera ne propusti struju svaki put kada ga se starta. Kada nece samo provjerite multimetrom ili ispitivacem 12 volti da li struja dolazi da anlasera, ako ne dolazi relej je u pitanju.
 
nemaš šta misliti i pametovati ... čovjek ti je pošteno i iskreno rekao... ;)

to je problem sa četkicama i nije veliki kvar, samo je pitanje jel ti se da s tim zajebavati ili ne.. ;)

anlaser se skida jednostavno, imaš dva šarafića i jednu maticu .. četkice nije problem promjeniti, ali treba nekog znanja i određenog alata....

majstor nebi smio uzeti više od 200 kuna sa materijalom za popravak ..  (y)
 
Hvala :)

Ma niti ne velim da covjek laze, samo se onako informiram da znam okvirno dali je moguce po simptomima da je nekaj skuplje puno... Makar koliko sam skuzio, nista na tom motoru nije za ubiti se skupo  :grin: :grin:
 
Status
Not open for further replies.