Kawasaki ER6n 2006 izgreban dekl, poliranje i tocna boja?

DoPoljak

New member
Bok,

eto i ja sam postao sretni vlasnik ;) polovne kawe iz 2006 godine, no nažalost bivši vlasnik ju baš nije cuvao. Izgreban je dekl od mašine i ja bi ga htio malo izglancati  (y)
pa me zanimaju savijeti.

mislio sam preći sa šmirglom (kojim granulacijama opce?) te poslije toga špric kitom ako treba (ili odmah prešpricati), znam da nece izspasti tip top, al sigurno ce biti bolje nego sto je trenutno :).
problem je što neznam točno o kojoj se metalic srebrenoj boji radi? (dali netko zna možda), te me zanima gdje bi u ZG-u mogao nabaviti povoljno takvi sprej (ako je standardna boja), i špric kit (ako treba opce?)

eto zahvaljujem svima!



 
to što bi ti napravio, to je već netko prije tebe pokušavao pa vidiš šta je došlo...
nema te granulacije i tog spreja...
neka te to ne brine... pali i vozi  (y)
a i neće ti biti žao ako opet postružeš  :mrgreen:
 
legajuana said:
to što bi ti napravio, to je već netko prije tebe pokušavao pa vidiš šta je došlo...
nema te granulacije i tog spreja...
neka te to ne brine... pali i vozi   (y)
a i neće ti biti žao ako opet postružeš  :mrgreen:

ne ne :)
ne prihvacam ne kao odgovor ;)
samo me boja zanima koja je vec cu ovo sredit :) neznam dali to opce mora biti neka posebna boja zbog temperature ili je netko probao sa obicnom? ;)
 
to mozes rijesiti tako da ga smirgl papir granulacije 600 pa navise
stavis na komad dascice ili nesto slicno i laganim pritiskom povuci par puta
da vidis kako smirgl skida ako je grubo onda si stavi papir
vise granulacije 1000 na kraju zavrsis sa vodobrusnim
i budi njezan i uporan

a sto se tice spricanja za to ako hoces da lici na nesto moras skidat dekl
a to ti i nije jeftina investicija jedino mi pada napamet da se odvezes kod
kvalitetnijeg lakirera pa ga priupitaj da li ti moze uspricati taj dio kao sto
se radi na auto lakovima
 
sudeci po slici mislim da nema sanse to skinut nikakvim brus papirom....eventualno na brusilicu stabit plocu za poliranje pa probat....drugi problem je taj da ti naravno treba termo lak a on i nije bas jeftin,tesko da ces pogodit nijansu....iskreno,mislim da ti je najjeftinija opcija kupit novo deklo, ako te to bas toliko smeta....
 
jbt ja vec mislio da je ovaj sto sam mu prodo motor da se doso zalit tu na forum

btw: dobro ti je reko majstor ako te bas to muci samo karbon nalju ,termoplasticnu foliju i deri
 
v3dran said:
sudeci po slici mislim da nema sanse to skinut nikakvim brus papirom....eventualno na brusilicu stabit plocu za poliranje pa probat....drugi problem je taj da ti naravno treba termo lak a on i nije bas jeftin,tesko da ces pogodit nijansu....iskreno,mislim da ti je najjeftinija opcija kupit novo deklo, ako te to bas toliko smeta....

moze obicnim lakom negrije se to deklo previse da bi ga skinilo
 
imaš tamo gdje je rubrika prerade puno ideja,a i objašnjenja kako se nešto radi odnosno adrese majstora
 
DoPoljak said:
Tnx na cestitkama :)
hm, puknio bi sta? :) neznam sta ti to znaci ;)

pozz

Tesko da ga je netko tak izgrebal, ocito je motor klizil,a dekl je zavaren.... :misli:
 
Mislim da bu ipak jeftinije ako ga skine, pogleda iznutra da li nema napuknuća pa ako nema odnese do nekog lakirera da mu to sredi.
Mog brata popravak je koštao 200kn, cijena novog nije bila mala a bio je lijevi, mislim da je desni skuplji.
 
to ti nije neki veliki problem malo pobrusiš grubljim papirom (240) da donekle poravnaš podlogu pa malo kitom popuniš rupe koje su ti ostale pobrusiš finijim papirom i obavezno šprickit jer će ti se boja sa aluminija s vremenom jednostavno izbrisat.boju najbližu nađeš na kartice napraviš u mat spreju i uštrcaš za prvu ruku odlično
 
iluvatar said:
moze obicnim lakom negrije se to deklo previse da bi ga skinilo

valjda sa mojim sintisajzerom nes ne valja,jer meni se bome sva dekla griju...nije da ce prilikom prvog zagrijavanja odmah boja otpast al s vremenom ce uciniti svoje...
 
v3dran said:
valjda sa mojim sintisajzerom nes ne valja,jer meni se bome sva dekla griju...nije da ce prilikom prvog zagrijavanja odmah boja otpast al s vremenom ce uciniti svoje...

ma nece se skinit nije to zracno hladenje i manje se dekla griju od ostatka masine, a razmisli na koliko se vec ventilator pali..ukratko treba napravit kako je ogi_st napisao

zapocet sa 240 brusnim pa prede na malo finiji ...nakon toga prode sa kitom pa pobrusi (nesmi sad stavit pola kante stuka na deklo  :mrgreen: )...pa ponovi proces dok nije glatko i ravno ko i na ostalim djelovima... Nakon toga baci sprickit pa prode s vodobrusnim i sa autolakom nijanse koju najslicniju nade  (y)

e da...ako to nisi nikad prije radia jeftinija opcija ti je odma dat nekome ko se time bavi  :mrgreen: nego kupovat kit, brus papir, sprickit, vodobrusni i lak pa nesto jos zasrat
 
iluvatar said:
moze obicnim lakom negrije se to deklo previse da bi ga skinilo

Ožiljak na listu desne noge nebi se složio sa gornjom konstatacijom  :mrgreen:
 
garfield1974 said:
Ožiljak na listu desne noge nebi se složio sa gornjom konstatacijom  :mrgreen:

sta je vama tesko dokazat neke stvari neznam zasto se trudim  :shock: ....moze s obicnom bojom stvar je pripreme, a ako ti mislis da nemoze onda kad svoje pogrebes odma ajde u servis i pljuni novce za novo deklo jer ti ipak najbolje znas  (y)
 
dekl se moze zagrijati do max 100 stupnjeva ako si zaglavio u gradskoj guzvi
tako da i obicna boja kvalitetnijeg proizvođaca moze izdrzati i vise godina
a sto se tice smirglanja na ruku ide jako dobro pa pobogu nije dekl
napravljen od super turbo tvrdog celika za tokarske nozeve :misli:

uostalom kak sam ja svoj zglancao na versulji ali ga nisam spricao jer me
ne smeta ne smeta
ne smetaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :LOL: