Kawasaki KLE VS. Aprilia Pegaso

Webfreak

New member
Ja nemam iskustva s ovim motorima, a zanima me šta će reći iskusni šta je bolje. Pod ovim nemislim samo na tehničke stvari, znam da su nebo i zemlj, znam da KLE ima problema s kočnicama i Pegaso s karburatorom, ali šta mislite sve skupa s omjerom cijene, voznosti, ciklistike, udobnosti za putovanja i sve ostalo. Molim da gledate na njih u cjelini. Hvala.
 
ja sam imao slicnu dilemu s endurcima i cuo s nekoliko strana da Aprilija ima problema sa servisima i dijelovima a KMS je odličan za Kawasaki to mi je nekako prevagnulo
 
Webfreak said:
Ja nemam iskustva s ovim motorima, a zanima me šta će reći iskusni šta je bolje. Pod ovim nemislim samo na tehničke stvari, znam da su nebo i zemlj, znam da KLE ima problema s kočnicama i Pegaso s karburatorom, ali šta mislite sve skupa s omjerom cijene, voznosti, ciklistike, udobnosti za putovanja i sve ostalo. Molim da gledate na njih u cjelini. Hvala.
Kavasaki Versys  :misli: .Ako misliš kupovat novo do 50k kn mislim da se isplati malo ga pričekat  :mrgreen:
 
silvije said:
Kavasaki Versys  :misli: .Ako misliš kupovat novo do 50k kn mislim da se isplati malo ga pričekat  :mrgreen:
kako kaze silvije pricekaj malo ionako ti je kraj lita...
 
eto ja sam napravija đir na jednom i na drugom
i onako iz prve ruke bolje mi je legla aprilija (y)

 
Izi said:
ja sam imao slicnu dilemu s endurcima i cuo s nekoliko strana da Aprilija ima problema sa servisima i dijelovima a KMS je odličan za Kawasaki to mi je nekako prevagnulo

Nema više od kad je piaggio preuzel apriliju, još to baš ne hoda 100% ali ide na bolje!  (y)
 
pričekaj do listopada za Kawasaki Versys  pa se onda odluči između njega i aprilie...
a xt-a nebi?
 
Čini mi se da se ovdje radi o rabljenim kolko sam skužil jer već dugo nema pegasa sa frgazerima.  :misli:
 
Kakvih to Pegaso ima problema s karburatorom? Može malo detaljnije?

Ja imam Pegasa i jedina stvar s kojom nisam zadovoljan je servisna podrška (dijelovi)... a to često zna prevagnuti kod kupnje...  :?

Mada je KLE naspram Pegasa traktor, a ne motor... I sam sam se u to uvjerio, a i hrpa ljudi mi je to rekla... uži, a veći prednji kotač, kočnice, neudobnije sjedalo... to su neki minusi KLEa... Cijena mu ide u prilog, servis, davanja (porez, rega i sl)...

Ne znam... kad sam prošle godine kupovao, u užem krugu su bila upravo ta dva bajka... al nitko mi nije rekao za šugavu podršku od strane Aprilie, pa eto, odluka je pala vrlo brzo....
Kažu da sad preuzimanjem Aprilie od Piaggia stvar treba krenuti na bolje... mada je, eto, sezona na izmaku a ja ne vidim nikakvih poboljšanja (firma preuzeta još početkom godine)... da, da, znam da treba vremena... al dok se P sjeti nešt pokrenut, ljudi će se već svi prebacit na konkurenciju...  :misli:
 
Malo si ti krivo čuo,pegaso nema problema s karburatorima nega sa ubrizgavanjem isto kao i brdo drugih motora, uglavnom zbog benzina i loše poštelanosti.
Istina da je servisna mreža loša,ali ako ne padneš i ne zdrobiš pola motora nećeš imat problema jer se svi potrošni djelovi za redovite servise daju nabavit bez problema.

Što se tiće Kle-a, negova ciklistika i kočnice su katastrofa, ali zato manje troši,jeftinija je rega i motor manje vibrira, i servisna mreža je bolja.

I na kraju mislim da je cijena rabljenih skoro podjednaka za istu godinu,ako hoćeš motor koji je bolji na cesti, a potrošnja i cijena rege ti nisu bitni uzmi pegaso,a ako se hoćeš lagano vozit i jeftino proć umi Kle-a
 
Da, zaprvo se više radi o rabljenom. I da, zaprvo sam čuo da ima problema sa ubrizgavanjem. Znači Aprilija puno bolja dok kod Kawe presuđuje cjena, potrošnja i neke takve stvari. Tako sam i mislio! Hvala puno ste mi pomogli! XT nisam uzimao u obzir jer su mi ova 2 favorita. I na kraju da se vi osobno odlučujete, šta bi uzeli? Sve skupa?
 
Glas za KLE. Cijena, dvanja, potrošnja, kvalitetea, servisna mreža+. Loš položaj vozača, snaga- (naspram pegasa)
 
Definitivno KLE, ako nista drugo ono radi servisa...

:jesus:
 
Kaj se tiče rabljenog - priče govore da se Pegaso dosta kvari i da nema dijelova, da ih moraš dugo čekati itd., dok KLE je provjerena mašina i djelova ima u svakom servisu !!!
A najbitnije je kakav je taj rabljeni.
Ako je taj Pegaso uščuvan, redoviti servisiran - BEZ BRIGE SI !
Ista stvar za KLE-a.

Iz nekog razloga, moj glas ide pouzdanijem KLE-u ! (y)