Kawasaki Tengai 650 - HELP !... CDI?

dvormak

Member
Zdravo svima...
Eto da se i ja malo pohvalim, požalim i upitam za tehnicku pomoc...
Imam Kawasaki Tengai, 1990 godina (model KL650 B), prije 5-6- mijeseci mi je riknula elektronika palenja (CDI)...
Tražio sam u nekoliko navrata i osim nove koju proizvodi jedna Ceška tvornica (i koja je po meni malo solena) nisam uspio naci... ima po netu se nalazi, ali je namenjena za KLR650 i ima samo 2 konektora (sa 5 i sa 2 kablova) ali ovo CDI od mog motora ima + 1 kabal (žuto/crni).
Probao sam sa takvom elektronikom, ali u tom slucaju motor se na 5000 obrtaja gasi.
Prije nekoliko tjedna sam našao 2 CDI-a na ebay-u, baš onakva kako što mi trebaju. Jedna mi je za malo promakla, ali sam drugu dobio. Stigla je prekjuce, juce sam je konektirao i, ništa :shock: ... provijerio sam sve moguce na motoru, pogotovo instalaciju i dijelove koji su u neposrednoj vezi sa CDI-om (davac pobude i impulsa...) i sve je ok...
danas sam otišao kod prijatelja koji ima isti Tengai, uzeo njegov CDI, stavio na moj motor i, brrrrmmm... pali iz prve... onda sam stavio na njegov motor ono CDI koje sam kupio na ebay-u i... opet ništa... ne radi... (eto sad pišem i reklamaciju prodavaoca na ebay-u)...
U medjuvremenu vozim motor sa elektronikom od Yugo 55 (plocica, instalacija i bombina) radi super, ali ima previše kablova, a i ovako iskombiniran, nekako mi je motor nedoverljiv za duže relacije...
Pa zato sam riješio da se obratim ovde i da potražim pomoc, ako netko ima viška CDI-a, ili poznajete nekoga koji ima, ispravnu i povoljnu, molim da me obavijestite...
Zahvaljujem...

P.S. na slici je to što mi treba...