Kawasaki z1000 zamjena lanca i lancanika

jaki

Active member
Pozz ekipa...zima je..pa reko da nesto radimo po garazi..zelio bih zamjeniti lanac i lancanike na kawicu..ako netko ima neki savjet da nesjebem did zvmx..dobro dosao..ps trebao bi alat za zakivanje lanca na kraju ako tko ima da posudim ili da kupim imaju neki na ebayu za cca 20 dolara
Dali kad stavite lanac stegnete granicnike do krajatj.vratite u pocetni polozaj na zadnjoj vilci ili ?
 
a da daš nekome 100 kn da ti to sredi?? :misli:
 
MOONSHIELD said:
a da daš nekome 100 kn da ti to sredi?? :misli:
ma.nije problem u kn..nego bi zelio sam rijesiti to..cisto da.nemoram cekati da dodjem na red u servisu..volim prckati po tome..vecinu radim sam pa bih volio i ovo iz zanimacije nauciti
 
Vjerujem da ima dosta dobrih yt how to filmova na tu temu  :wink:
Mada bi ja ipak dao nekom stručnom da to zamjeni, kako je i moon sugerirao.

 
jaki said:
ma.nije problem u kn..nego bi zelio sam rijesiti to..cisto da.nemoram cekati da dodjem na red u servisu..volim prckati po tome..vecinu radim sam pa bih volio i ovo iz zanimacije nauciti
zato baš kaj nije problem radije daš nekome da ti to odradi, promjena lanca je cca pola sata posla i za 100-tinjak kuna imaš čiste ruke, lanac koji neće puknuti i namotati ti se oko gležnja i getribu koja se neće sjebati :mrgreen:
 
prije 3-4 godine sam ovo kupio https://www.youtube.com/watch?v=z3Lqu_Ny_Ek u Novemi
Odlična stvar, jednostavno i jefitno. Zakovao je već 3 lanca i nikad problema (y) 
 
evo imaju jos uvijek to u ponudi  (y)
https://novema-nova.hr/artikl/4483-afam-alat-za-zakivanje-lanaca-easy-riv-5
 
lanac ko lanac nes nista sjebat..jedino sta se moze desit da ne zakujes kako treba pa da imas poslije problema..ili kupis odma jos par spojnica pa metodom pogresaka uspijes uradit kako treba.. pazit da ne pretegnes,lanac da bude iste duzine/prebroji koliko clanaka ima..nekad uvale kao za taj je motor ono kraci..a najbolji savjet ti je dao prvi koji se javio :mrgreen:
 
Na Kawvcima  zna hebeno biti stegnut prednji lančanik ,pa pođi najprije od njega jer ako ne uspiješ odvidati da možeš do nekoga sa pištoljem na zrak
 
MOONSHIELD said:
zato baš kaj nije problem radije daš nekome da ti to odradi, promjena lanca je cca pola sata posla i za 100-tinjak kuna imaš čiste ruke, lanac koji neće puknuti i namotati ti se oko gležnja i getribu koja se neće sjebati :mrgreen:
poslusati cu te..ipak imas iskustva nekog..od frenda frend ih mijenja ekipi pa.ce.mi on odraditi a ja pozorno gledati da naucim (y) inace u Rijeci mehanicari traze 500kn za taj posao :palacdolje:
 
jaki said:
hvala..naruciti cu

Ja sam isti taj alat kupio u Moto Mivvi na Kastvu i sam promijenio lanac. Uz to ti je dobro imati i digitalni šubler da vidis ako si dobro stegnuo. Ako ti treba posuditi taj alat pošalji poruku  :)
 
jaki said:
poslusati cu te..ipak imas iskustva nekog..od frenda frend ih mijenja ekipi pa.ce.mi on odraditi a ja pozorno gledati da naucim (y) inace u Rijeci mehanicari traze 500kn za taj posao :palacdolje:

:shock:
 
ybr125 said:
Ja sam isti taj alat kupio u Moto Mivvi na Kastvu i sam promijenio lanac. Uz to ti je dobro imati i digitalni šubler da vidis ako si dobro stegnuo. Ako ti treba posuditi taj alat pošalji poruku  :)
(y) (y) (y)
 
Stari lanac 56 linkova..novi 60 linkova..moram 4 linka kratiti..ima tko ideju.. :misli:
 
Usporedi zupcanike da li su isti tj. Broj zubaca
 
jaki said:
Stari lanac 56 linkova..novi 60 linkova..moram 4 linka kratiti..ima tko ideju.. :misli:

jos jedan razlog za posjet majstoru :mrgreen:..3put mjeri jednom sjeci, sa alatom za zakivanje i raskivanje nije problem..ili drzi se narodne poslovice..klin se klinom izbija :mrgreen: