Kawasaki Z750 '07 - opoziv

adizonevic

Member
Mislim da ovo zasluzuje zasebnu temu.
Mnogi su se zalili da Z750 "vuce" u desnu stranu kada se obje ruke ne drze na volanu.
Talijani su bili najglasniji, pisali peticije predstavnistvu Kawasaki Italija i dobili odgovor od Kawasaki NL.
U principu problem je u teskom topu koji je jako tezak i stvara debalans kompletnog motora, kao i kratka sajla kvacila na nekim serijama.
Rjesenje novi volan, i zamjena sajle kvacila na nekim modelima.
Pitanje vlasnicima - da li je neko dobio pismo od dilera s ovom obavijesti/opozivom?

1. Zamjena volana:
ZR750-M7F JKAZR750LMA000061 - JKAZR750LMA018588

2.Zamjena volana i sajle kvacila:
ZR750-L7F JKAZR750LLA000175 - JKAZR750LLA018625

3. Zamjena sajle kvacila:
ZR750-L7F/8F JKAZR750LLA018626 - JKAZR750LLA034230

Iskljucujuci slijedece modele:
JKAZR750LLA034004 - JKAZR750LLA034013

Edit - izgleda da ovaj opoziv nije "generalni" vec se priznaje unutar garancije za one koji se pozale da motor vuce u desno.
Dokument na talijanskom:
http://uploaded.to/?id=tzzilx
 
Jel tvoj među gore navedenima za opoziv?
 
adizonevic said:
I jednoj i drugoj.
ček malo! Jesi ti dobio obavjest ili si naletio na to negdje na netu?
 
meni nije ništa stiglo, barem ja za to ne znam. iako bi mi javili starci da je.  :?


hm, zanimljivo. kada sam ja prije napisala da bi motor mogao vući u desno zbog težine topa, popljuvali ste me. :no:
 
Treba pitat KAZE-a jesu upoznati s tim...
 
Ponekada je izgleda bolje ne iznositi u javnost potencijalne probleme koji neki motori imaju, jer u suprotnom je ocigledno da ce se naci par "kandidata" koji ce se nasladjivati stvarima o kojima nemaju pojma...
Jos jednom ponavljam - ne radi se o propustu koji je kritican za motor i voznju vec je ovo odgovor na prituzbe koje je Kawa vecinom dobila iz Italije.
Glavni krivac je tezina topa (preko 10 kg) i u rijetkim slucajevima sajla kvacila koja moze dovesti do "spanovanja" volana.
Ja recimo nemam taj problem, motor ide ravno, sve 5.
 
Svi proizvođači sa nekim modelima imaju ili manje ili veće probleme.

Dok god mama kawa bude poštene i priznavala svoje greške - kupci će biti zadovoljni i nitko nije kriv.

Za razliku od Kawe, Piaggio ne odgovara svom domicilnom stanovništvu ni na kakve pritužbe (bar ne opozivom i generalno) i unatoč pogreškama u proizvodnji pravi se lud i ponaša se APP (ako prođe, prođe).

Cijenimo odgovor kawe i ostalih i budimo sretni što nalaze rješenja za probleme
 
adizonevic said:
Ponekada je izgleda bolje ne iznositi u javnost potencijalne probleme koji neki motori imaju, jer u suprotnom je ocigledno da ce se naci par "kandidata" koji ce se nasladjivati stvarima o kojima nemaju pojma...
Jos jednom ponavljam - ne radi se o propustu koji je kritican za motor i voznju vec je ovo odgovor na prituzbe koje je Kawa vecinom dobila iz Italije.
Glavni krivac je tezina topa (preko 10 kg) i u rijetkim slucajevima sajla kvacila koja moze dovesti do "spanovanja" volana.
Ja recimo nemam taj problem, motor ide ravno, sve 5.
znaći pothitna promjena spulje
ja nisam niš primjetio od toga
:shock:
 
Da, pa meni od prvog dana tak vuče u desnu stranu i ne smatram to nekim velikim problemom, međutim sad mene zanima jedna druga stvar a to je od kud tebi Adi to jer ovi naši zastupnici nemaju pojma o tome(ili se samo prave da neznaju :misli: )? Ja po ovom tvom gore spadam u ovu drugu kategoriju, dakle trebali bi mi zamjenit volan i sajlu, e sad dal će šta bit od toga vidjet ćemo.
 
Incredible said:
Da, pa meni od prvog dana tak vuče u desnu stranu i ne smatram to nekim velikim problemom, međutim sad mene zanima jedna druga stvar a to je od kud tebi Adi to jer ovi naši zastupnici nemaju pojma o tome(ili se samo prave da neznaju :misli: )? Ja po ovom tvom gore spadam u ovu drugu kategoriju, dakle trebali bi mi zamjenit volan i sajlu, e sad dal će šta bit od toga vidjet ćemo.
Informacija dolazi s par talijanskih Kawa foruma, i poprilican broj talijana je vec zamijenilo ove dijelove.
Kao sto sam vec rekao - najglasniji su bili u Italiji vezano za ovaj problem, samim tim je moguce da su prvi i dobili ovakvu obavijest.
Vec sam napisao da nije rijec o generalnom opozivu, vec o ispravci potencijalnog problema (troskove snosi Kawasaki EU/Akashi) posto se vlasnik/ca pozali da motor vuce u desno.
 
neznam zasto mi nisu to rekli kada sm kupio motor pre mesec dana ,nisam ga u opste vozio pa neznam da li model 2008 takodje vuce u jednu stranu ili su na tom modelu to resili videcemo na prolece kada ga pocnem voziti, a koja je cena otprilike tog volana sto moramo po svemu sudeci sami kupiti
 
kawasaki men said:
neznam zasto mi nisu to rekli kada sm kupio motor pre mesec dana ,nisam ga u opste vozio pa neznam da li model 2008 takodje vuce u jednu stranu ili su na tom modelu to resili videcemo na prolece kada ga pocnem voziti, a koja je cena otprilike tog volana sto moramo po svemu sudeci sami kupiti

isuse kakav paničar... :mrgreen: da trgovac će reč...evo tu ti je novi Z sve je super al malo vuće u desno, ti bi reko: nema problema?  :mrgreen:

teško da tvoj spada u tu klasu jer je 2008, a imaš i brojeve šasije pa provjeri, u uostalom Adi je 5 puta naveo kako to nije ništa kritično niti ništa nego očito smeta nekim diičkim plačipičkama i to je to  :jesus:
 
kawasaki men said:
neznam zasto mi nisu to rekli kada sm kupio motor pre mesec dana ,nisam ga u opste vozio pa neznam da li model 2008 takodje vuce u jednu stranu ili su na tom modelu to resili videcemo na prolece kada ga pocnem voziti, a koja je cena otprilike tog volana sto moramo po svemu sudeci sami kupiti

pretpostavljam da je to na tvom modelu riješeno s obzirom da se za to zanošenje u stranu zna još od samog izlaska motora na tržište, inače cijenu za dosta dijelova(uključujući i za volan) ću znat za par dana :mrgreen:
 
Bump said:
isuse kakav paničar... :mrgreen: da trgovac će reč...evo tu ti je novi Z sve je super al malo vuće u desno, ti bi reko: nema problema?  :mrgreen:

teško da tvoj spada u tu klasu jer je 2008, a imaš i brojeve šasije pa provjeri, u uostalom Adi je 5 puta naveo kako to nije ništa kritično niti ništa nego očito smeta nekim diičkim plačipičkama i to je to  :jesus:

ma kaj bi smetalo, osjeti se jedino kad ne držiš volan u vožnji, ono vuče malo u desno, uz minimalni napor bez problema ga se drži u željenom smjeru
 
Pozdrav ekipo.

Nisam zamijetio ovaj post pa zato nisam prije odgovorio.
Mi nismo zaprimili nikakvu službenu obavijest niti bilo kakav opoziv za navedeni model.
Niti je na specijalizaciji koja je bila u 12 mjesecu bilo ikakvog govora o tome a navedene su sve izmjene na navedenom modelu.

Izmjene su sljedeće.
poboljšan nosač kočionog cilindra- stezanje
retrovizori
mala izmjena na instalaciji-uzemljenje
mala izmjena na ECU i ispušnom ventilu.-buka
izmjenjena boja poklopaca motora

I to je to. :mrgreen:

Sutra provjerim i javim no mislim da je tu nešto krivo protumačeno. (y)

pozdrav.
 
Ja kupio Zekana '07 i bo broju u rame spada u kategoriju izmjene sajle gasa.

Učinilo mi se par puta kad bi pustio volan da vuče malo u desno pa se ispravi pa opet vuče pa se ispravi itd.
Lagano ali primjetno.

Još provjerim.
 
KAZE said:
Pozdrav ekipo.

Nisam zamijetio ovaj post pa zato nisam prije odgovorio.
Mi nismo zaprimili nikakvu službenu obavijest niti bilo kakav opoziv za navedeni model.
Niti je na specijalizaciji koja je bila u 12 mjesecu bilo ikakvog govora o tome a navedene su sve izmjene na navedenom modelu.

Izmjene su sljedeće.
poboljšan nosač kočionog cilindra- stezanje
retrovizori
mala izmjena na instalaciji-uzemljenje
mala izmjena na ECU i ispušnom ventilu.-buka
izmjenjena boja poklopaca motora

I to je to. :mrgreen:

Sutra provjerim i javim no mislim da je tu nešto krivo protumačeno. (y)

pozdrav.

Pozdrav Kaze,

Ocekivao sam da ces se oglasiti  (y)
Pogledaj link na PDF dokument (talijanski) izgleda kao sluzbeni Kawa dokument, a provjereno znam da je dosta talijana vec dobilo zamjenske dijelove...
Ovo za ispusni ventil - '08 je tisi?